آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹

جنایات و مکافات

جنایات و مکافات

جنایات

نادیده گرفتن حضور یک دهه ای کریستیانو رونالدو با همه افتخاراتی که به تنهایی و یا با کمک هم تیمی هایش برای رئال مادرید بدست آورده، اگر فراتر از جنایت نباشد، دست کمی نیز از آن ندارد.

خیانات

نادیده گرفتن تیم ملی اسپانیا در بزرگترین رویداد فوتبالی جهان، به بهانه  تصاحب نیمکت رئال با قید بر قرارداد تیم ملی اسپانیا، اگر خیانت محسوب نشود، حداقل یک بی مسؤلیتی بزرگ است.

همدست ها

حالا پرز و لوپتگی هر اندازه نیز در دنیای حرفه ای، اقتصادی عمل کرده باشند در دنیای هواداری هر دو به یک اندازه جنایت کار و خیانت کار محسوب می شوند!

مکافات

اما در باور طرفداران اسپانیا این جنایات و خیانت ها بی جواب باقی نمی ماند.
مکافاتی به ژرفای باخت ۵ بر۱ به رقیب دیرینه ای که به خون هم تشنه اند. شاید عمیق تر از آن!
رئال با رونالدو نیز باخت های حتی سنگین تر به بارسلونای مسی داده بود؛
اما بدون مسی!؟ درک آن کمی سخت است.

عمق فاجعه

عمق فاجعه در اینجاست که رئال در تاریخ خود به ندرت در جایگاهی می ایستد که هم اکنون ایستاده است.
رده نهم لالیگا با ۱۴ امتیاز از ۱۰ بازی و میانگین امتیازی ۱.۴ برای هر بازی!
برای لیگی که گاهی میانگین امتیازی قهرمانش از مرز ۲.۶۳ نیز گذشته است. این یک فاجعه است.

فاجعه بدینجا ختم نمی شود. برد سخت خانگی ۲ بر ۱ مقابل ویکتوریا، باخت به زسکا موسکو و بازی برگشت برابر رم در رم! ممکن است باعث شود خیلی زود این دو (پرز و لوپتگی) مکافات عمل خود را ببینند.
اگرچه این موضوع برای لوپتگی همین حالا نیز انجام شده است؛
تحقیر در جام جهانی با اخراج از اردوی تیم ملی دو روز قبل از افتتاحیه و اخراج احتمالی از رئال حتی قبل از نیم فصل!

افشاگری رونالدو

رونالدو گفته است: “دلیل جدایی ام از رئال، فلورنتینو پرز بود. حس می کردم که در میان سران باشگاه به خصوص پرز، دیگر مقبولیت سابق را ندارم. دیگر از نگاه آنها بازیکن مهم و ارزشمند سابق نبودم.”
رونالدو بسیار خویشتندار بوده که نامی از راموس و سایر هم تیمی هایش نبرده!
حالا باید از راموس پرسید؛
“چیزهایی که پس از کوچ رونالدو نصیبتان شد مشخص شده است. اما پس از او دقیقاً به چیزهایی دست یافته اید!؟”

طاهر صاحبی

[تعداد: ۳۷    میانگین: ۲.۹/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
تراختورچی
مهمان
تراختورچی

خوب اومدین این قسمته مکافات و راجع به لوپتگی تو این دنیا همه چی ماکافات خودشو داره که شاعر میگه از مکافات عمل غافل نشو گندم از گندم بروید جو زجو

هاشم از تهران
مهمان
هاشم از تهران

در باره قسمت مکافات من همیشه نظری داشته ام که در این مورد مثالهای متعددی دارم، در واقع مکافات پس دهنده از دید من بدلیل مسائل ماورایی و یا نفرین(قارقش در ترکی) نیست که تقاص پس میدهد، عمده مشکل چنین افرادی درگیری و دوگانگی ذهنی بین خیانت و ادامه مسیرشان هست، فرد خائن (به نظر من لوپتگی نمونه شاخص یک خائن به فوتبال یک ملت هست) همواره در پس زمینه ذهنی خود ، با مورد خیانتش درگیری داشته و بنابراین امکان تمرکز کافی روی هدف جاری خویش ندارد که باعث میشود سردرگم و از مسیر موفقیت دور گردد، هر چقدر این فرد و کاری که به وی سپرده شده بزرگتر باشد، شکستها و خطاهایش برجسته تر هم میشود، مثال شاخص این مورد برای هواداران ما مورد بختیار رحمانی و مذاکره شبانه با مهدی رحمتی در تبریز و پس از آن محو شدن وی از سطح اول فوتبال کشور و تیم ملی هست، تا جایی تنزل کرده که مربی مشهور به نوچه گرایی هم حتی نمیتواند او را بازی دهد و تعویض برای اتلاف وقت بازی تنها چیزیست که نصیب این بازیکن در دو فصل اخیر میشود، معلوم هست که کلنجار رفتن با وجدان و ذهن برای این بازیکن به شکست درونی انجامیده، برای همین هم هست که ضرب المثل ، بار کج به منزل نمیرسد، را در فرهنگ عامه بکار میبرند