آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹

منتخب تاریخ ایتالیا

منتخب تاریخ ایتالیا

بی اعتنایی نسل اخیر به تیم ملی ایتالیا، دلیلی بر نادیده گرفتن ابدی لاجوردی ها نیست. ایتالیا، بدون شک جزو پرافتخارترین تیم های جهان، صاحب یکی از قدرتمند ترین تیم های نمادین تاریخ است. به همان اندازه که تماشای فوتبال هجومی و سراسر فانتزی برزیل وجد آور است. تماشای فوتبال دفاعی برای بینندگان کسل کننده و زجر آور است. اما تماشای سبک کاتناچیو ایتالیا برای تماشاگران به اندازه ظرافت کاری های توستائو، گارینشا و رونالدینهو در طول تاریخ، همواره جذاب بوده است.

ایتالیا با ۴ قهرمانی جهان، دو مقام نایب قهرمانی، یک مقام سومی، یک مقام چهارمی و یک مقام پنجمی پس از برزیل، دومین تیم پر افتخار جهان است.

انتخاب تیم منتخب تاریخ ایتالیا، خصوصاً در خط دفاعی کاری بسیار مشقت بار و شاید سلیقه ای باشد.

 

دروازه بان: دینو زوف

زوف، با فاصله بالا نسبت به رقیبان، عنوان دروازه بان نخست تیم نمادین تاریخ ایتالیا را یدک می کشد. جیانلوئیجی بوفون با حفظ شرایط فوق العاده، گوی سبقت را از والتر زنگا ربود تا به عنوان دروازه بان دوم تیم نمادین انتخاب شود. تا زنگا را به رده سوم بفرستد. مصدومیت وحشتناک آنجلو پروتزی و دور ماندن وی از دروازه تیم ملی ایتالیا و یوونتوس برای سال های متمادی، وی را از ترکیب تیم منتخب خارج می کند. با احترامات فراوان از فرانچسکو تولدو و جان لوئیکا پالیوکا.

مدافعان:

بدترین جای ماجرا انتخاب فقط ۵ تن از بین فرانکو باره سی، جوزپه برگومی، فابیو کانناوارو، الساندرو نستا، کلودیو جنتیله، جیاچینتو فاکتی، پائولو مالدینی، گائتانو شیره آ!

انتخاب باره سی به عنوان سوئیپر و شیره آ به همراه نستا در دو سمت باره سی یک انتخاب مطمئن در قلب دفاع ایتالیا خواهد بود. مالدینی مدافع چپ و فاکتی آنقدر خوب بود که در پست غیر تخصصی خود – دفاع راست – به بازی گمارده شود.

هافبک ها:

مارکو تاردللی به همراه آندره آ پیرلو دو هافبک پلی میکر خط عقب و روبرتو باجیو مقابل این دو در ترکیب اصلی جای می گیرند.

جیانی ریورا هجومی تر از آنی بود که به پیرلو یا تاردلی ترجیح داده شود. سندرو و والنتینو ماتزولا به همراه رومئو بنتی و برونو کونتی در نیمکت ذخیره ها حضور خواهند داشت.

مهاجمان:

پائلو روسی به همراه لوئیجی ریوا دو مهاجم مرکزی ایتالیا خواهند بود. تا جوزپه مه آتزای بزرگ به همراه سیلویو پیولا، الساندرو دل پیرو و فرانچسکو توتی به نیمکت ذخیره ها تبعید شوند.

طاهر صاحبی

[تعداد: ۳۲    میانگین: ۳.۳/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
محمد
مهمان
محمد

آه نستا

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

ایتالیا کلا از هر لحاظ خوبه
جدا از فوتبال
ایتالیا یعنی حس خوب
ایتالیا یعنی جذابیت

آیدین
مهمان
آیدین

این ایتالیا اون ایتالیای سابق نیست الان اوضاع اقتصادی خوبی ندارند باشگاههاشون هم تضعیف شده بهترین لیگ از آن جزیره است بعد از اون آلمان بعد اسپانیا البته نه همه تیم های اسپانیا

سعید
مهمان
سعید

فورزا ایتالیا

Totti
مهمان
Totti

سلاملار و سایقیلار
ایتالیانین ایندی کی اویونچولارینا هئش اومود یوخدی
توتی ۳>