آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹

آستین هایی پر از توپ طلا

آستین هایی پر از توپ طلا

رونالدو در منچستر بازیکن بزرگی بود. وارث شماره هفت بکهام افسانه ای. او در لیگ برتر می درخشید. با منچستر، لیگ قهرمانان را برد و حتی یکبار توپ طلا را تصاحب کرد. کریستیانو باهوش بود و مشاوران باهوش تری داشت. بدشانسی بزرگ او این بود که در سال هایی توپ میزد که بزرگترین استعداد تاریخ فوتبال جهان همه نگاهها را معطوف به خود کرده بود. مسی و بارسلون شانسی برای رقابت، به اعجوبه پرتغالی نمی داد.

پروژه رئال کهکشانی به پایان راه خود رسیده است. رونالدینیو شاعر بزرگ فوتبال و وارث او – مسی- بارها و بارها رئال با رونالدو را در سانتیاگو برنابئو تحقیر کرده اند. بارسلونا مخوفترین سلاح همه دوران را دارد و لاماسیای مشهور را. و رئال حالا رونالدو را هم ندارد! رقص اعتراضی دستمال های سفید طرفداران مادرید، پر تکرارترین تابلوی این روزهای استادیوم پر افتخار ترین تیم اروپاست.

مدیران سیاسی رئال و ایجنت های زیرک رونالدو برگ برنده را رو می کنند. رونالدو و رئال به هم گره می خورند. جاه طلبی و روحیه جنگندگی این دو، معجزه را رقم می زند. رئال چهار بار فاتح معتبرترین جام باشگاهی جهان می شود. لیگ قهرمانان اروپا. و سه بارش پشت سر هم. رونالدو چهار توپ طلا می گیرد و ورق را برمی گرداند. همه چیز عالی ست. بهتر از این نمی شود.

رونالدو خواهان دستمزد بالاتری ست. نیمار در پاریس و مسی در بارسلون حقوق بیشتری دارند. بعد از فتح آخرین لیگ قهرمانان در کیف، رونالدو حرف از رفتن می زند. کسی جدی نمی گیرد. قبلا هم رونالدو از این اهرم برای افزایش دستمزد استفاده کرده است. تازه کدام باشگاه قادر است حق فسخ قرارداد او را پرداخت کند؟! یک میلیارد دلار! طبیعتا هیچ کس. پس خیال هواداران رئال از ماندن کریستیانو راحت است.

ناگهان خبر می رسد پرز راه را برای رفتن رونالدو باز گذاشته است. خبری از افزایش حقوق نیست. بند فسخ قرارداد هم لغو می شود. یوونتوس قبل از همه دست می جنباند. رونالدو با رقمی حدودا معادل نصف مبلغ انتقال نیمار، به تورین می رود. باور کردنی نیست. آیا مدیران رئال عقلشان را از دست داده اند؟ بانوی پیر ایتالیا خوشحال تر از همه نو عروسان دنیاست. یونتوس اعلام می کند با قراردادهای اسپانسری، تبلیغاتی والبته فروش پیراهن رونالدو، هزینه قرارداد همان ماه اول به حساب باشگاه بازگشته است. ارزش سهام بورس باشگاه سیر صعودی دارد.

همه به حماقت پرز می خندند. بهای لجبازی آقای مدیر را تیم می پردازد. رئال لیگ را کابوس وار آغاز کرده است.

و ناگهان بحران رسوایی اخلاقی رونالدو. ابتدا بیشتر شبیه شوخی احمقانه رسانه های آلمانی ست. کسی اهمیت نمی دهد. رونالدو به تمسخر ماجرا می پردازد. یوونتوس از ستاره اش حمایت می کند. مدارک یکی بعد از دیگری رو می شود. کریستیانو در گوشه رینگ است. او اعتراف می کند. یوونتوس زیر تیغ شدیدترین انتقادات به خاطر حمایت کورکورانه از بازیکنش می رود. سیر نزولی بورس برای باشگاه رقم خورده است.

آلمانی ها می گویند رئال همه این سالها خبر داشته است. رئال تکذیب می کند. رونالدو بازیکن یوونتوس است. رئال تا بدین جای کار با کمترین تلفات از یک بحران بزرگ جان به در برده است. و پرز همچنان به سکوت خود ادامه می دهد. این نجوا به آرامی در گوش ها پچ پچ می شود. همه این سالها پرز باخبر بود؟!

رسوایی کریس گیت پیام بزرگی ست برای ادن هازارد و همه ستارگان فوتبال جهان از طرف فلورینتو پرز؛ اگر موفقیت و امنیت می خواهید رئال آن را به شما وعده می دهد. مدیری که توپ طلا می بخشد. آخرینش را به مودریچ.

آراز جعفری

[تعداد: ۱۹    میانگین: ۴.۲/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
محمد
مهمان
محمد

متنفرم از ریال
یک لحظه نفس کشیدن با بارسلونا میرزه به کل تاریخ ننگین ریال مادرید
یاشاسین تراختور و بارسلونا

آیدین
مهمان
آیدین

داستان کامل این رسوایی اخلاقی رونالدو چیه؟ خوب این یه مسئله شخصی نیست مگه؟ یا تبعات دیگه هم داره؟

امید تی تی
مهمان
امید تی تی

مرگ بر ریال مادرید مافیایی.
بارسلونا♥

امید تی تی
مهمان
امید تی تی

مرگ بر ریال مادرید مافیایی