آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹

میلینکوویچ زیر ذره بین مورینیو

میلینکوویچ زیر ذره بین مورینیو

به گزارش آنالیز فوتبال به نقل از تلگراف؛ خوزه مورینیو برای تماشای نخستین دیدار تاریخی صربستان و مونته نگرو که روز پنج شنبه برگزار شد، سفری طولانی را در اروپا تجربه کرد. به نظر می رسد او برای اینکه از نزدیک، بازی نیکولا میلینکوویچ را تماشاکند، به این سفر رفته است.
مورینیو سرمربی منچستر یوناید، مدت هاست که مشتاق است مدافعی را به تیمش اضافه کند. اما باشگاه بودجه کافی برای جذب جروم بواتنگ یا هری مگوایر اختصاص نداد. نتایج این فصل، تمایل مورینیو را برای جذب یک بازیکن بهتر از فیل جونز یا ویکتور لندنوف تقویت کرده است. از این روی، میلینکوویچ تازه ترین نام در لیست مورینیو است.
هدف مورینیو از حضور در پودگوریتس این بود که بازی نیکولا را از نزدیک تماشا کند. میلینکوویچ تنها ۲۱ سال دارد. باید دید او در یوناید می تواند مانند نمانیا ویدیچ موفق شود؟

نیکولا در سال گذشته ۲۴ بار در سری آ برای فیورنتینا بازی کرد. شاید خود میلینکوویچ نیز هرگز انتظار نداشت که بتواند در جام جهانی برای تیم ملی صربستان بازی کند.

اما مصدومیت ناگهانی مدافع سابق منچستر سیتی (ماتیا ناستاشیک)، شرایط را برای بازی کردن این مدافع جوان فراهم کرد. تا در مرحله گروهی در هر سه بازی ۹۰ دقیقه کامل برای تیم ملی صربستان بازی کند. و اگر صربستان به دور حذفی صعود می کرد، مطمئناً بازی های بیشتری در جام جهانی تجربه می کرد.

نیکولا خوش شانس بود که در لیگ ملت ها، مقابل دیدگان مورینیو، برابر ایالت سابق صربستان – مونته نگرو – ۹۰ دقیقه کامل بازی کرد. و خوش شانس تر اینکه دروازه خود را به کمک سایر مدافعان و دروازه بان بسته نگه داشت.
میلینکوویچ در این فصل آمار به مراتب بالاتری از آییو داشته است. او در این فصل ۲ گل نیز به ثمر رسانده که یکی از آنها گلی بود، که در ماه آگوست برابر کییوو به ثمر رساند.

میلینکوویچ معتقد است که به سبک جرارد پیکه بازی می کند. البته رسانه های صربستانی و البته سرمربی تیم ملی این کشور، او را با نمانیا ویدیچ مقایسه میکنند که به مراتب مدافع بهتری از پیکه بود. میلینکوویچ تمامی شرایط یک مدافع مرکزی مستحکم را دارد. برابر مونتنگرو نیز در همین پست به میدان رفت.

دژان استانکوویچ در مصاحبه با ESPN معتقد بود که میلینکویچ بهتر از ویدیچ با توپ کار میکند، او در این زمینه بسیار آرام است. اما فیزیک و قدرت بدنی او بسیار شبیه به ویدیچ است.
میلینکویچ یک بازیکن فیزیکی است، او بسیار محکم بازی میکند. نیکولا در هر بازی ۵.۷ تکل ثبت میکند. والبته در هر بازی سری آ ، ۱.۶ خطا مرتکب می شود. و آمار شوت زنی او نیز ۱.۳ است. بنابراین او یک بازیکن در سطح بالا است، که هم برای باشگاه و هم برای تیم ملی مفید است. از این جهت ستایش همه را بر انگیخته است. نکته قابل توجه این که زمانی که ویدیچ به یونایتد پیوست، هم سن او بود.

مترجم: امیر ناصر نیساری

منبع: تلگراف

[تعداد: ۹    میانگین: ۴.۹/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
روزبه
مهمان
روزبه

خیلی عالی کاش زودتر جذبش کنند

ارش
مهمان
ارش

بازیکن خوبی به نظر میرسه به درد سبک بازی مورینیو میخوره