آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

بیوگرافی کامل گزینه احتمالی تراکتور

بیوگرافی کامل گزینه احتمالی تراکتور

قسمت اول: دوران بازیگری
آیکوت کوجامان در پنجم آوریل سال ۱۹۶۵میلادی در شهر ساکاریا به دنیا آمد.
او فوتبال حرفه ای را از سال ۱۹۸۴ از تیم ساکاریا اسپور آغاز کرد و در این تیم موفق شد در ۶۸ بازی ۲۳ گل به ثمر برساند. همین موفقیت زمینه ساز انتقال او به یکی از بزرگترین باشگاه های ترکیه یعنی فنرباخچه شد. او در این تیم آماری رویایی ثبت کرد و در ۲۱۰مسابقه ۱۴۰گل به ثمر رساند .
آیکوت کوجامان پس از هشت سال حضور در فنرباخچه به استانبول اسپور پیوست و در این تیم نیز دوران موفقی را پشت سر گذاشت و در مجموع ۸۲ بازی، ۳۷ گل به ثمر رساند.
آیکوت پس از ۱۴سال حضور در فوتبال حرفه ای به یکی از پنج بازیکنی تبدیل شد که در لیگ برتر فوتبال ترکیه موفق شده اند بیش از ۲۰۰گل به ثمر برسانند.
گفتنی است وی ۱۵ بازی ملی هم در کارنامه دارد که حاصل آن یک گل ملی می باشد.

قسمت دوم: دوران سرمربی گری
آیکوت پس از چهار سال بازی برای تیم استانبول اسپور مربی گری را هم از سال ۲۰۰۰ از همین باشگاه آغاز کرد. او در این تیم متوسط لیگ ترکیه آمار خوبی داشت و در مجموع ۱۴۷مسابقه برای این تیم ۵۲ برد به ارمغان آورد.
اما پس از چهار سال این تیم را ترک کرد و تا سال ۲۰۰۹ به ترتیب در تیم های مالاتی اسپور، کونیا اسپور و آنکارا اسپور مربی گری کرد.
کوجامان در مجموع، ۱۵۶ بار روی نیمکت این سه تیم نشست که در این برهه به ۵۳ برد دست یافت.
اما دوران رویایی این سرمربی از سال ۲۰۱۰ و پس از پیوستن به فنرباخچه آغاز شد .
وی ۱۵۱ بازی به عنوان سرمربی روی نیمکت فنر باخچه نشست و موفق شد ۸۹ پیروزی کسب کند.
آیکوت در همان سال آغازین با این تیم قهرمان لیگ برتر فوتبال ترکیه شد.
آیکوت گرچه در سال های دوم و سوم حضور خود در فنرباخچه به مقام سوی لیگ رسید اما در هر دو سال موفق شد جام حذفی این کشور را کسب کند. اما اوج کار آیکوت حضور در نیمه نهایی لیگ اروپا به همراه فنرباخچه ترکیه بود.
کوجامان پس از سه فصل سرمربی گری در فنرباخچه به کونیا اسپور برگشت و ۱۳۳ بازی هدایت این تیم را برعهده داشت. که حاصل آن کسب ۵۹ برد بود. آیکوت با این تیم هم قهرمان جام حذفی ترکیه شد.
آیکوت پس از سه فصل حضور در کونیا اسپورت دوباره به فنرباخچه برگشت و در ۴۷ بازی این تیم را هدایت کرد که در مجموع به ۲۹ پیروزی رسید. البته آیکوت در این فصل همراه با تیم فنرباخچه به نایب قهرمانی لیگ برتر ترکیه رسید و در حالی که با فنرباخچه قراردادی سه ساله داشت از هدایت این تیم اعلام استعفا کرد.

امیر ناصر نیساری

[تعداد: ۲۳۲    میانگین: ۲.۸/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
بهروز از تبریز
مهمان
بهروز از تبریز

ممنون بابت این اطلاعات جامع مربی بسیار خوبیه ای کاش که واقعا بیارنش حضور مربیان اینچنینی باغعث بالا رفتن سطح لیگ برتر هم میشه

بهروز تی تی
مهمان
بهروز تی تی

ممنون بابت این اطلاعات جامع مربی بسیار خوبیه ای کاش که واقعا بیارنش

بابک دلخون
مهمان
بابک دلخون

سلام
ایشون مربی خوبی هستند ولی برای ترکیه نه ایران.
یه واقعیتی هست که داریم انکارش می کنیم لیگ ایران کمتر با خارجی های خوب جور میشه. مثلا برانکو رسما با فوتبال مدل ایرانی ازدواج کرده وخوب بلده مدیریت کنه. تراکتور به گزینه ای مثل قلعه نویی نیاز داره. چون فوتبال ما قبل از حرفه ای بودن پر از حاشیه و مافیا بازی هستش و برای قهرمانی باید با این مافیا راه بیاییم. باور کنید خود زیدان و گواردیلا هم بیاد باز نمی تونه برای تراکتور و فوتبال ایران کاری بکنه ما با پول مربی خوب باید چند تا بازیکن در پست های مختلف بگیریم این بیشتر برای قهرمانی کمکمون می کنه.

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

آیکوت کوجامان گزینه خوبی است
هر سرمربی انتخاب کردن باید با کادرفنی خودش بیاد. یک دستیار داخلی در تیم برای شناخت از تیم و فوتبال کشور کافی است

مسعود
مهمان
مسعود

اویگون که میگفت با تراختور مذاکره کرده و الان سرمربی الریان هست گزینه خوبی نبود و مربی بزرگی نبود
ولی کوجامان سرمربی بزرگی هست و گزینه مناسب میتونه برای تراختور باشه

امید تی تی
مهمان
امید تی تی

همچین کامل هم نبود اینارو منم میدونستم. کامل یعنی اینکه اطلاعات با جزئیات و داده شود
کوجامان مربی بسیار خوبی است و بازیکن خوبی هم بوده
مربی که چهار سال رو نیمکت فنرباغچه نشسته باشه یعنی مربی خوب و کاربلدی است. همین الانم فنرباغچه میخواد کوکو رو اخراج کنه و کوجامان هم یکی از گزینه های فنرباغچه است

تراختور♥
مهمان
تراختور♥

آیکوت گئل بورا شارکیلاری اوخیاخ 🙂
در مورد سبک بازی اش هم کاش اطلاعات میدادین من تحقیقات کردم 🙂
با سیستم ۴۴۲ اغلب تیمش بازی میکنه البته از سیستم ۴۲۳۱ هم زیاد استفاده میکنه
سرمربی هست که تیمهاش سازماندهی خوبی دارند و دونده و جنگنده بازی میکنند و تیمهاش نظم خوبی دار۰ و مربی باهوش و متفکری هست.

سالار
مهمان
سالار

در کنار فاتح تریم و دنیزلی و شنول گونش میشه گفت چهارمین سرمربی بزرگ تورکیه است

کرال
مهمان

مربی بزرگی هستن ایشون و با بازیکنای بزرگی کار کردن ایشالله هرکی بیاد بتونه به تراکتوره ما کمک کنه

علیرضا
مهمان
علیرضا

با سلام . من فکر میکنم هرچه زودتر باید مربی با سابقه و کاربلد خارجی بالا سر تیم باشد چرا که عقیده دارم مربیان داخلی بقولی ترسو هستند و ایده مساوی در خانه حریف و برد در خانه را دنبال خواهند کرد . ترکیبی که در مقابل پدیده چیده شد نشانگر این ادعاست . ما الکی پدیده را بزرگ کردیم و با نگاه جدولی بیخودی اجازه دادیم که پدیده سوار بر بازی شود یک امتیاز گرفتیم انگار که از بایرن مونیخ امتیاز گرفتیم . تراکتور باید تیمی باشد (با این بازیکنان سرشناس و خوب) چه در خانه چه در خانه حریف لرزه براندام هرتیمی بیاندازد و هواداران خود را از بازی زیبا و هجومی ارضا و اقناع کند . سابقه این کیفیت در زمان مرحوم واسیلی گوجا زیاد دیده میشود با اینکه تیم ۴ تا گل خورده بود ولی مربی و بازیکنان بالادست تماشاگران بودند چون تیم کم فروشی نکرده بود و ۹۰ دقیقه فوتبال زیبا و چشم نوازی بازی کرده بودند هرچند که باختند

ناصر
مهمان
ناصر

اخوی عزیز مربی باسابقه و کاربلد خارجی موجودی موهوم و غیرواقعی هست. اگر گزینه ای مدنظر دارید اسمش رو بفرمایید. هرچند متن بالا درباره یه مربی معمولی مثل ساغلام هست که آوردن و دیدیم چیزی در چنته نداشت.

آیدین
مهمان
آیدین

دقیقا با نظر شما موافقم تراختور باید در مقابل تمام تیم های لیگ برتر با هدف برد به میدان برود بخاطر اینکه تیم ما در حدی است که پیروز میادین باشد مساوی با باخت زیاد فرقی نداره تیم بزرگ مربی بزرگ می خواد نه ترسو