آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

برده داری یا قرارداد حرفه ای؟

برده داری یا قرارداد حرفه ای؟

یوسف سیدی ، چند ماه قبل با تراکتور قراردادی امضا کرده است. پس از آنکه این بازیکن انتظارات کادر فنی و هواداران را برآورده نکرد به گفته خود بازیکن از تیم کنار گذاشته شد.

البته باشگاه مدعی ست ۲۰ درصد قرارداد این بازیکن همانند سایر بازیکنان پرداخت شده است. حالا دو مسأله اساسی وجود دارد.

اگر سیدی با تراکتور قرارداد حرفه ای بلند مدت امضاء کرده است و باشگاه فعلاً و یا کلاً به این بازیکن نیاز ندارد، پس دو حالت وجود دارد:

یوسف سیدی به اختیار باشگاه و به درخواست باشگاه دوم، به صورت قرضی به باشگاه دوم منتقل شود و در صورت رضایت طرفین و پرداخت حق قرارداد، به صورت دائمی به عضویت تیم دوم در آید.

این بازیکن به اختیار باشگاه و به درخواست باشگاه دوم، با پرداخت حق باشگاه اول، وصدور رضایت نامه برای باشگاه دوم، به باشگاه جدید ملحق شود.

باشگاه ها در قبال هزینه هایی که می کنند غالباً حق انتخاب هایی دارند. مگر آنکه، باشگاه دوم با تبانی با بازیکن، با پرداخت رقم فسخ به باشگاه مورد علاقه بپیوندد که یک موضوع کاملاً قانونی است.

در هر شرایط، بازیکنی که قرارداد دارد و در لیست باشگاه نیز حضور ندارد سرخود و بدون پرداخت حق رضایت از سوی باشگاه ثانی، نمی تواند به هر باشگاهی بپیوندد.

طاهر صاحبی

[تعداد: ۱۲۶    میانگین: ۳.۴/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
سعید
مهمان

تو کل دنیا با بازیکنان قرارداد بلندمدت میبندند و بازیکن را قرضی به تیم دیگری میدهند که تجربه کسب کند و بازیکن بر طبق قرارداد باید پایبند به تیم باشد نه اینکه سرخود رفتار کند. این یعنی تیم داری حرفه ای. بازیکنان ماهم که ادعای حرفه ای بودن دارند باید این مسائل را بدونند

مهرداد فرحود پارس اباد
مهمان
مهرداد فرحود پارس اباد

واقعا باشگاه تراکتور در حق این بازیکن ظلم کرد.اگر بازیکن رو نمیخواست چرا باهاش قرارداد پنج ساله بست؟اگر هم بسته چرا الان میگه نمیخوام؟بیچاره بازیکن پیشنهادهای خوبشو به خاطر این باشگاه رد کرده اول فصل به خاطر تراکتور.واقعا جای تاسف داره برای تراکتور سازی این نوع بی احترامی به بازیکن ها.در قضیه سینا عشوری همه دیدن که عشوری به خاطر تراکتور ترجیه داد نیم فصل بیرون باشه و به هیچ تیمی نرفت.ولی همه دیدن که باشگاه و هواداران باهاش چگونه رفتار کردند.مطمئنا اه این بازیکنان تراکتور را خواهد گرفت

محمد
مهمان
محمد

خوب بازیکن تحت قرارداد تیم باید تابع قوانین حرفه ای باشه. تیم میتونه بازیکنی رو قرضی به هر تیمی انتقال بده. هنوز ۲۲ سال سن داشت و اونقدر هم در مقایسه با کل تیم خوب نبود که تو تیم تراکتور بتونه تو ترکیب ثابت باشه باید به تصمیم باشگاه احترام میذاشت و عملکردش از حد انتظار خیلی پایین بود . تیم دوم آذربایجان هم از تموم پیشنهاداتی که میتونس داشته باشه بهتر بود و حتماً با تلاش جز نفرات ثابت تیم می تونس باشه. و امکان راحتی داشت با درخشش تو ماشین به تراکتوری بیاد که خیلی ها آرزوشون خواهد بود. فقط میتونم بگم پشت به بختش زده.
به نظر من مشکل از باشگاه نیست مشکل توجیه نبودن یه بچه اس که با اون مصاحبش هم دیگه جایی تو دل هوادارا نخواهد داشت.

کمال
مهمان
کمال

بیست درصد از قراردادش بخاطر مصاحبه غیر واقع کسر بشه هر تیمی هم میخوادش پول رضایتنامه رو هم بده و میتونه بره.
البته سه-جهار بازیکن سرباز هستند و فصل بعد احتمالا جدا بشوند. توشاک سیدی و کنار گذاشته بود اگر باشگاه صلاح بدونه میتونه برگردونه در ادامه اگر لازم بود میتونه برای تیم بازی کنه

سالار
مهمان
سالار

بی قانونی در فوتبال باعث شده برخی بازیکنان فکر کنند هر کار ی دوست داشتن میتونند کنند

حمید
مهمان
حمید

سیدی بخاطر غرورش از چشم توشاک افتاد و بعد هم رفت مصاحبه کرد که بازیکن تستی نیستم و بقیه ماجرا…
بازیکن باید بداند وظیفه اش چیست؟ و تابع خواسته های باشگاه مطبوع اش مطابق قرارداد باشد. و سرخود نرود مصاحبه کند.
باشگاه تراکتور یک باشگاه فرهنگی ورزشی است و مساله فرهنگی در آن مقدم تر است. لذا بازیکنی که مغرور است و یا وضعیت اخلاقی آن در سطح پایین باشد باید تراکتور را ترک کند حتی یک فوق ستاره باشد.
“یاشاسین آذربایجان”

محمد
مهمان
محمد

بازیکن چطور نمیدونه تحت قرارداد باشگاه هست و در مورد تیم بعدی اش باشگاه باید تصمیم بگیره خوب اگر این بازیکن خواهان داره باید رضایت باشگاه رو جلب کنه مجانی که نمیشه

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

یک میلیارد و نیم پول رضایت نامه اش و بده بعد میتونه رضایت نامه رو بگیره و به هر تیم که خواست بره

مرندیم
مهمان
مرندیم

این همه اخبار ریزو درشت و زشت ریشه در نابودی اکادمی فوتبال تبریز هست.اگر اکادمی به راه بیافتد روز گریه ی حریفاان خواهد بود…