آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹

خانه ویران رئال

خانه ویران رئال

پرز، خیلی زود از یاد برد که موفقیت های یک دهه اخیر خود و رئال مادرید را بیشتر از هر کس دیگر به کریستین رونالدو مدیون است.

از نظر رونالدو، فلورینتو و برخی هم باشگاهی هایش، آنگونه که باید به او ارج و احترام قائل نبودند. عدم موافقت با افزایش دستمزد رونالدو خود گواه این موضوع بود که رئال، محترمانه عذر رونالدو را خواسته است.

مصاحبه های اغلب بازیکنان رئال پس از انتقال رونالدو به یونتوس همگی نشان دهنده این موضوع بود که بیشتر رئالی ها درباره اینکه رونالدو به پایان خط رسیده است، اجماع نظر دارند.

اگرچه رونالدو در یوونتوس آنگونه که باید جا نیفتاده است. اما رئال ِ بدون رونالدو همچون ترنی می ماند که از ریل موفقیت خارج شده و به سرعت به پرتگاه نزدیک می شود.

۸ بازی و تنها ۱۴ امتیاز! جایگاهی بهتر از چهارمی نمی توان برای رئالِ بدون رونالدو تصور کرد. در لیگ قهرمانان نیز در یک گروه ساده در رده سوم قرار گرفته اند، تا فصل کابوس وار آنها با عدم صعود به مرحله بالاتر تمکیل شود. برای تیمی که در این ۱۰ سال به اندازه کل دوران تیم های بزرگ، فاتح لیگ قهرمانان اروپا شده است. نرسیدن به مراحل پایانی، یک شکست بزرگ محسوب می شود. خصوصاً آنکه این اتفاقات در پی یک تصمیم بحث برانگیز رخ داده باشد.

تبعات چنین تصمیمی به اینجا ختم نمی شود. برخورد با رونالدو به عنوان یکی از اسطوره های رئال، سایر ستاره های رئال را برای ادامه کار با این تیم مردد کرده است.

اینکه روزی هر ستاره ای به پایان دوران حرفه ای خود خواهد رسید یک واقعیت است اما نادیده گرفتن یک فوق ستاره توسط رئیس باشگاه، هواداران و هم تیمی ها باید تبعات سنگین تری داشته باشد.

طاهر صاحبی

[تعداد: ۲۹    میانگین: ۳.۳/۵]
دیدگاه خودتان را ارسال کنید

تمامی نظرات منتشر می شوند مگر:
۱. توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی
۲.تهمت بدون مدرک
۳. استفاده از الفاظ بسیار رکیک که در شان این ملت با فرهنگ نیست.
۴.مطالبی که خارج از دایره قوانین کشوری هست.