آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

آیا تبرئه ترابی و باشگاه های متهم به تخلف، عادلانه بود؟

آیا تبرئه ترابی و باشگاه های متهم به تخلف، عادلانه بود؟

کمیته تعیین وضعیت، طبق رأیی ترابی و باشگاه های ذی نفع را از اتهام تبرئه کرد. و طی این حکم ترابی نیم فصل می تواند به پرسپولیس یا هر باشگاهی با رضایت سایپا، ترانسفر شود.

طبق مستندات باشگاه تراکتور، ترابی قبل از خصوصی شدن این باشگاه، به عنوان سرباز به تراکتور معرفی شده است. و قراردادی فی مابین امضا شده است.

با توجه به اینکه این قرارداد در حین نظامی بودن تراکتور امضا شده است. پس خصوصی شدن این تیم پس از تاریخ عقد، نمی تواند این قرارداد را بی اعتبار کند.

از سوی دیگر، ترابی با باشگاهی قرارداد امضا کرده است که از سوی مراجع بالاتر تا نیم فصل از انجام هرگونه فعالیت نقل و انتقالاتی محروم است. و مشخص نیست این باشگاه در بازه محرومیت مجاز به مذاکره و عقد قرارداد داخلی هست یا نه!؟

ممکن است کمیته تعیین وضعیت با وساطت برخی جهت جلوگیری از محروم شدن این بازیکن ملی پوش، و با در نظر گرفتن مصلحت ملی، مانع از اعمال قانون شده است. اگرچه ترابی در تیم ملی فرصت بازی کردن پیدا نمی کند.

هرچند تراکتور نیز در پست ترابی لااقل در این فصل بی نیاز است اما همه اینها در صورت صحت، دلیلی بر اجرای قانون نیست.

حتی ممکن است، قرار داد ترابی و تراکتور نیز فاقد اعتبار باشد اما از آنجایی که ترابی نمی توانست به عنوان بازیکن سرباز با تراکتور قرارداد امضا کند مگر آنکه توسط سازمان نیروهای مسلح به این باشگاه معرفی شود و این امکان پذیر نبود مگر آنکه ترابی دفترچه خدمت خود را اعزام کند. ممکن است در این بین، این موضوع نیز همانند بسیاری پرونده های دیگر به صورت کدخدا منشی حل شده باشد!

طولانی شدن صدور رأی نیز خود یک بحث مجزا می باشد.

طاهر صاحبی

[تعداد: ۴۰    میانگین: ۳/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
حمید
مهمان
حمید

به نظرم دلیل اینکه الان و بعد پنج ماه این رای را دادند این بوده که:
اولا: با گذشت زمان حساسیت تراکتوری ها (باشگاه، هواداران و مسئولین استانی) نسبت به موضوع کم می شود و دفاع محکمی در برابر موضوع وجود نخواهد داشت. چون که خیلی ها (البته از نظر آنها) موضوع را فراموش کرده و بقیه هم(مسولین تراکتور)چون تیم خود را با توجه به توان مالی مالک آن کامل خواهد کرد تمایل زیادی به مقاومت در حق خویش نشان نخواهد داد و پرسپولیس و ترابی هر دو به خواسته شان می رسند.
متنی که سایت خبر آنلاین آمده نشان میدهد که حتی سرباز بودن ترابی را منکر شده اند!! چطور می شود بازیکنی سرباز نباشد و دوربر تراکتور آفتاب شود و چک هم دریافت کند!! آنهم از یک تیم تهرانی!

امید تی تی
مهمان
امید تی تی

ولش کنند وقتشونو با این تلف نکنند فرض کنیم رای بنفع ما صادر شد ما به این بازیکن نیاز نداریم.
ولی اینکه این بازیکن مشمول خدمت هست مشخصه. باید بره فجر یا ملوان
و اینکه آیا این بازیکن وقتی با چرتپولیس قراراد میبسته مشمول بوده یا نه؟ اگر مشمول بوده که تخلف چرتپولیس مشخص هست بازیکن و چرتپولیس باید محروم شوند
یه مصاحبه نصیرزاده قبلا انجام داده بود گفته بود ابتدا اعزامش ۱۹ تیر بود ولی بعد عقب انداخته به ۱۹ آبان پس در اینصورت یه ماه دیگه باید اعزام بشه که میره دسته یک
کلا اگر یه اطلاعاتی از این پرونده بدهند بهتر میشه قضاوت کرد

مرندیم
مهمان
مرندیم

این موضوع موفقیت دو سر پیروزی برای تیراختور هست..هم بازیکن بی کیفیت نصیب ترختور نشد و مهمتر از همه قطع همکاری تیرختور با فاسدان میشه و هم بازیکن وقتی سن سی سالگی رفت خدمت دیگه مفقوط الثر میشه برای هیشه.

حمید
مهمان
حمید

به قول یکی پرسپولیس از اول فصل بازیکن احتکار می کنه تا بعدا استفاده کنه.(یعنی نیم فصل دوم). نه تنها از تعزیرات خبری نیست بلکه دستگاه عدالت حق هم بهش می ده.
این چه تفاوتی داره با کسی که کالا احتکار می کنه تا بعدا گروه بفروشد داره.
کمیته انضباطی آنچه که ندارد انضباطی. و
کمیته اخلاق هم آنچه ندارد اخلاقی.
فدراسیون که عدالت از همه جاش می باره!

مسعود
مهمان
مسعود

فکر میکنید چرا رای و کلی طولش دادن؟ واسه اینکه بخشنامه نیروهای مسلح که تا ۲۸ سالگی اجازه بازی به بازیکن و میده ابلاغ بشه که اونم تا نیم فصل ابلاغ نمیشه. ولی در مصاحبه وثوق احمدی اومده این بخش نامه هم مورد توجه قرار گرفته. وقتی بخشنامه هنوز ابلاغ نشده چجوری به آن استناد کردن؟
دوما ترابی قبلا مشمول شده یعنی اعزام به خدمت شده و شامل این قانون نمیشه و الان رسما سرباز هست و بازیکن تراختور. تراختور اگر نخوادش میره لیگ یک
هرچند این یارو ترابی به درد ما نمیخوره و اصلا نیازی بهش نداریم هدف اینه که باشگاه از حق و حقوقش دفاع کنه

میلاد تی تی
مهمان
میلاد تی تی

کار از کدخدامنشی گذشته ، این لابی و نفوذ به نفع ساندیچپولیس هست. در واقع از بیرون یا مقامات بالای فدراسیون دستور دادن رای بر علیه ساندویچپولیس صادر نشه. تخلف ترابی و ساندویچپولیس واضح هست اگر قرار بود رای قانونی صادر بشه ترابی و ساندویچپولیس باید محروم میشدند. الان اعلام کردن هیچی به هیچی ترابی هم بره ساندویچپولیس.
تا دولت دست از سر این فوتبال برنداره فساد و رانت و لابی ریشه کن نخواهد شد.همه رای ها بنفع ساندویچپولیس رانتی و بی هویت

حمید
مهمان
حمید

یکی این وسط (درموضوع ترابی) خیلی خود را به آب و آتش می زد و مدام مصاحبه می کرد که تراکتور چرا ترابی مال خود کند مدیرعامل … بود به نظرم یا پول خوبی گیرش میومده، یا بهش قول سمت داده اند.

حمید
مهمان
حمید

به نظرم کتاب انسان ساز مولایمان علی (ع) یعنی
نهج البلاغه با یک عکس شمشیر ذلفقارش مولا علی، بر روی جلدش چاپ شود، و باید همه مدیران این کتاب را امتحان بدهند آنهم قبولی درآن تنها نمره ۲۰ باشد که بعدا مدعی نشوند جایی از کتاب را متوجه نشدند.

حمید
مهمان
حمید

وقتی دفترچه آماده به خدمت برای کسی از طرف نظام وظیفه صادر می شود یعنی آن فرد باید در تاریخ مشخص شده به سربازی برود و اگر دیرتر اقدام کند اضافه خدمت میگیرد به ازای هر روز سه روز اضافه خدمت.
حال این دفترچه صادر شده برای ترابی که در تراکتور خدمت کند. قانونی هم که جدیدا وضع شده که تا ۳۰ سال می توانند عقب بیاندازد بعد از تاریخ اعزام دفترچه خدمت ترابی است. و شامل کسانی می شود که از آن تاریخ به بعد مشمول بشوند.حال شما قضاوت کنید بقیه مسایل را…
بقیه موارد نظیر اینکه پرسپولیس سوگلی فدراسیون، محروم از جذب بازیکن کلا بوده به کنار.
شما و ما اگر برویم نظام وظیفه بگوییم دفترچه ما را پس بگیرید ما الان نمی خواهیم خدمت برویم و پشیمان شدیم می خواهیم بعدا برویم به نظر تان چه جوابی می گیریم.
به نظرم…. چیزهایی که نمی تونم بگم.
ولی یه چیزی را می گویم. بهتر است باشگاه تا پای جان از حق اش دفاع کند اگر آنگونه که می گوید حق با است. وقتی حق اش را گرفت بازیکن را واگذار کند چون که بازیکنی که دلش با سوگلی فدراسیون است بهتر در تراکتور نباشد.

کمال
مهمان
کمال

فدراسیون و عدالت؟ فدراسیون و وزارت ورزش عزمشون و جزم کردن در این چند سال برای تضعیف رقیبان چرتپولیس و حمایت همه جانبه از چرتپولیس
خوب اگر به گفته کمیته تعیین وضعیت قرارداد مهر نداشت! پنج ماه زمان میخواست برای برسی؟ خوب در عرض چند رو میگفتن قرارداد مهر نداره! طرف سرباز بوده و بعد با هزار پشت پرده و پول هنگفت بازیکن سرباز و برداشتن بردن چرتپولیس
خوب مشخصه باز لابی و نقش وزیرورزش و…
السد در لیگ قطر هر چهار روز بازی میکنه اینها هم اینجا همه بازهای چرتپولیس و لغو کردن تازه با اون قرعه آسان از پیش تعیین شده برای چرتپولیس. نود ارومیه و سپیدرود! حریفان چرتپولیس! در جام حذفی

تراختور♥
مهمان
تراختور♥

به هر حال بنده به مدیرعامل و نحوه مدیریتش در باشگاه مردمی تراختور انتقاد کوبنده دارم 🙂
برانکارد سرمربی چرتپولیس امر فرمودند بازی لیگشان لغو شود ! سازمان لیگ هم اطاعت امر فرمودند
اینکه چرا تراختور باید بدون سه بازیکن تاثیر گذار و ملی پوشش اش باید در لیگ و جام حذفی بازی کند ولی چرتپولیس نه و بازیهایش را به تعویق میندازن تا محرومیتش تمام بشه و بازیکنانش نیم فصل اضافه شوند تا اونموقع بازیهاشو برگزار کنه سازمان لیگ و اسدی مدیرعامل سایلنت باشگاه باید جواب بده

تراختور♥
مهمان
تراختور♥

این بازیکن بسیار خوش چهره و خوش اندام 🙂 چون منو یاد مستند آموزنده راز بقا میندازه :)سرباز هست و چند وقت پیش هم در خبرها اومد که نظام وظیفه نامه داده مبنی بر سرباز بودنش
دفترچه ارسال کرده و بعنوان بازیکن سرباز با تراختور قراداد بسته تیم چرتپولیس هم در حین محرومیت اومده با بازیکن تحت قرارداد تراختور قرارداد بسته یعنی ترابی و چرتپولیس تخلف کردن.
چاپ ائله ها دای سانسور ائلمه