دقیقاً مشکل شما چیه؟

دقیقاً مشکل شما چیه؟

در چند سال اول بازگشت ِ دوباره تراکتور به سطح اول فوتبال کشور، عده ای بدون اطلاع، تراکتور را یک تیم تازه به دوران رسیده قلمداد کردند. غافل از آنکه، تراکتور یکی از قدیمی ترین و ریشه دارترین تیم های باشگاهی کشور است.

برداشت بی رویه از داشته های تراکتور، همانند برداشت بی رویه آب و زمین، سال ها زمین استعداد فوتبال منطقه و کشور را به یک برهوت تبدیل کرد.

شاید متوجه نبودند، جولان دو دهه ای دو تیم پایتخت و تیم اصفهان و درو کردن جام ها بدون استعدادهای ناب آذربایجان از ۵ تیم تراکتور، ماشین، شهرداری، موتوژن و ایدم غیر ممکن بود.

پس از تثبیت تراکتور در لیگ برتر، غالب رسانه های تصویری، صوتی، نوشتاری و هواداری، جذب سرباز توسط تراکتور را یک ظلم بزرگ در حق سایر تیم ها و یک پوئن بزرگ برای تراکتور قلمداد کردند. فارغ از اینکه، مشکلات تراکتور و افت این تیم با جذب بی رویه سرباز آغاز شد. سربازهایی که به زعم هواداران، انرژی کافی برای تیم نظامی خود نمی گذاشتند.
تنها تعداد انگشت شماری برای تراکتور، مفید بودند. بیشتر باشگاه ها که تیم های تهرانی و اصفهانی سردمدار آنها بودند لایحه ها و طرح های بسیاری برای این موضوع مطرح کردند. پس از واگذاری تراکتور به بخش خصوصی، انگار همه مشکلات سربازی نیز حل شد! و مسأله سربازی فوتبالیست ها نیز در کشور حل شد! اگرچه قبل از تراکتور نیز با فجر و ملوان هیچ مشکلی نداشتند.

پس از خصوصی شدن تراکتور، اکنون همه پیکان ها به سمت سرمایه گذاری خصوصی نشانه رفته است! حالا همه یاد خدا بیامرز استیل آذین سابق افتاده ایم و البته عابر بانک هایی که بدون داشتن سمت برای بعضی تیم ها ولخرجی می کردند.

و اصلاً زمانی که برای خرید تنها یک بازیکن برای یک تیم از لیگ قطر ده ها ملیارد پول زبان بسته می پرداختند خیال کسی احیاناً به پشت میله های زندان گذر نمی کرد. وقتی همه ستاره های کشور را در چند تیم جمع می کردند، هیچ کدام از ما از استیل آذین خبر نمی گرفتیم. و نه به عاقبت این ولخرجی ها می اندیشیدیم.

حالا که استیل آذین در بازی پایانی ۶ تایی می شود و تراکتور، ۶ تایی می کند، فکر می کنیم نخیر انگار این تیم استیل آذین بشو هم نیست! البته که نیست. چون تراکتور مثل استیل آذین شعبه دوم هیچ تیمی نیست. در واقع تراکتور، شعبه دوم ندارد! اما هوادار میلیونی دارد.

حالا کمی شمشیر عصبانیت را غلاف کرده ایم و خنجر حسادت را بیرون آورده ایم. پیش خود فکر می کنیم، بله! خصوصی شدن چندان هم بدک نیست. پس بیایید خصوصی شویم، اما نه مثل تراکتور! این دیگر از آن حرف هاست که آدم جان به لب می شود و می گوید دقیقاً مشکل شما چیه!؟

طاهر صاحبی

[تعداد: ۱۳۹    میانگین: ۳.۴/۵]

13 دیدگاه

 1. آقا خواهشا به امپراطورزنوزی بگین روزنامه سراسر ی
  تراختور روراهندازی کنه
  تراختور از این به بعد همه تیم هارو شخم خواهد زد

  ۴
 2. چون حقیر هستند
  خصوصی بشو اما نه مثل تراکتور. خخخخ
  اینا فکر میکنند در کجای جهان زندگی میکنند یه لیگ آماتور که نه حق پخش نه کپی رایت حتی درامد از تبلیغات محیطی هم نداره. شعورشون نمیرسه برای حرفه ای شدن و خصوصی شدن اول باید اینا درست بشه و فوتبال درامد زا بشه. البته در انصورت هم باید قوانین حرفه ای در این فوتبال برقرار بشه و دو تیم مفت خور تهران رانت ومافیا و لابی خودشونو از دست میدن. چون در صورت خصوصی شدن و حرفه ای شدن فوتبال کشور قطعا همه تیمها به دنبال منافع تیم خوشون خواهند بود و دیگه اجازه نمیدن به این راحتی حقشونو تیمهای مفت خور تهرانی بخورن

  ۱
  ۲۰
 3. خوب میگن همه تیم ها باید ضعیف بشن و به چرتپولیس و اسدقلال ببازند و هر سال فدراسیون و وزارت ورزش دو جام بی ارزش به این دو تیم بی هویت اهدا کنه و فوتبال همینجور آماتور ادامه پیدا کنه و برخی از این رسانه- دلالها هم به سود خود برسند یعنی باری به هر جهت

  ۱
  ۲۲
 4. یادتان نرفته که همین سه فصل پیش استادیوم آزادی جولانگاه تیراختور بود و تیم های پایتخت هم پس از بازی کردن با تیراختور سرمربی عوض می کردند دقیقا مشکلشان ترس از تکرار همان روزها است که دوباره استادیوم آزادی و یادگار امام را برای مدعیان تیم های پایتخت که هم از اخور ….. و …… جهنم خواهیم کرد

  ۱
  ۴۸
 5. باتشکر از این نوشته عالی که مطرح شد،لازم است تا چنین نوشته هایی در روزنامه های ورزشی سراسری نیز به چاپ برسد.متاسفانه در بعد رسانه ای بسیار ضعیف عمل می شود و ابتکارعمل در دستان دشمنان تیم هست

  ۱
  ۳۵
 6. مشکل آنها کاملا مشخص و آشکار است… پماد ضد سوزش در بازار کمیاب شده است! باید حق داد به آنها ؛متاسفانه از دست ما کاری نمیشه کرد ؛ مگر اینکه لنگوکیسه را رها؛ تراختوری شوند!

  ۱
  ۲۳
 7. هدف به حاشیه بردن تیم بزرگ تراختوره .با زد و بند و جعل و هزار تا کار ناشایست دیگه چهارتا جام فلزی به دست آوردند فکر میکنن افتخار همین چیزهاست .با آمدن شیر دوران کرکس ها تمام شده

  ۱
  ۴۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *