آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹

تشکیل کمیته حقیقت یاب در خصوص ادعای محمد تقوی و ارجاع موضوع به کمیته اخلاق

منصور عظیمی افشین عبداللهی دلال تراکتور

پس از پست اینستا گرامی محمد تقوی سرمربی پیشین تراکتور در خصوص نقش واسطه و دلالان در تیم تراکتور،  موضعگیری های مختلفی در راستای تائید و یا تکذیب سخنان تقوی گرفته شد و اشخاص مطلع در بین هواداران نیز با انتشار پست هایی در تائید نقش دلالان در تراکتور من جمله در ادعای  مسمویت فروزان دروازه بان وقت تراکتور قبل از بازی مقابل سپاهان و سپس حضور در بازی و خوردن دوگل مقابل سپاهان و چندین قضیه مشابه که به نقش دلالان در این قضایا اشاره کرده و برصحت سخنان تقوی مهر تائید زدند.

در این میان  برخی از هواداران قدیمی هم اذعان می کنند که در سال های پیشین  به نقش آفرینی و مداخله دلالان در باشگاه اعم از خرید بازیکن و مربی و حتی امرو نهی به بازیکنان و حتی سرکیسه کردن بازیکنان ، هشدارهایی به مسئولین وقت باشگاه داده اند

اما علیرغم این تذکرات در رسانه ها و جلسات ، اقدامات خاصی برای دور کردن دست واسطه ها از اطراف باشگاه انجام نشده است .

در قضیه پست اینستا گرامی تقوی هم که بنا به ادعای ایشان به درخواست هواداران اقدام به معرفی چند تن از این افراد در باشگاه نموده و ضمن آن اشاره نموده  که با وجود اینکه تعداد زیادی از دلال ها از اطرف باشگاه طرد شده اند و یکی دو نفر هنوز هم در اطراف باشگاه هستند که بادلالی سعی در ضربه زدن به تیم را دارند.

اما آنچه تامل برانگیز است این است که پس از این پست تقوی ، به جای برخورد منطقی و اصولی با ادعای تقوی بیانیه ای از طرف باشگاه صادر و طی این بیانیه به نوعی وجود دلالی و حضور افراد نامبرده شده تکذیب و سخنان تقوی حاشیه آفرینی محسوب می شود.

در حالیکه انتظار هواداران از باشگاه تراکتور این است که بجای صدور بیانیه ، با سعه صدر با این موضوع برخورد کرده  و با تشکیل کمیته حقیقت یاب به ریاست  معاون حقوقی و با حضور افراد مورد وثوق مالک محترم  در باشگاه و همچنین چند تن از اصحاب رسانه که  مورد وثوق بوده و  در عدالت آنها شکی نیست ، تحقیقات دقیقی را با تکیه بر مدارک متقن آغاز نماید و از بازیکنان و مربیان سابق و فعلی (بویژه آقای تقوی) ، همچنین هواداران و خبرنگاران  بخواهد اگر مدارکی در خصوص حضور و اقدامات دلالان در باشگاه تراکتور سازی را دارند  به باشگاه ارسال نمایند و سپس  نتیجه را علاوه بر هواداران ، به مراجع ذیصلاح اعلام نمایند

و از کمیته ی اخلاق هم بخواهد تحقیقاتی را در این زمینه  از آقای تقوی و همچنین افراد نمامبرده شده توسط ایشان  و همچنین خبرنگاران و اشخاص مطلع به عمل آورند .

اینکار دو حسن دارد اول اینکه صحت و یا کذب بودن سخنان آقای تقوی مشخص می شود دوم اینکه شاید ریشه دلالانی که حضور آنها موجب متضرر شدن تیم می شود خشکانده میشود ویکبار برای همیشه دلالی و واسطه گری در اطرف باشگاه از بین برود.در اینصورت است که دیگر نه کسی جرات می کند

به دروغ کسی را متهم به دلالی کند و نه دلال ها جرات می کنند در دور و بر باشگاه حضور داشته باشند تا با معرفی مربی وبازیکن و یا سرکیسه کردن بازیکنان اقدام به سود جوئی نموده و باعث متضرر شدن باشگاه شوند.

به قلم : حسن رزاق پور

[تعداد: ۱۷    میانگین: ۴.۲/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
عارف
مهمان
عارف

به نظر من آقای تقوی نباید این پست را منتشر میکرد و فقط هدف ایشان مطرح کردن خودشان و به حاشیه بردن تیم است.
دلیل اول: این رفتار ایشان کاملا غیرحرفه ای است. در هر مجموعه صدتا مشکل و اتفاق ممکن است بیافتد و اگر کسی خیرخواه مجموعه باشد بصورت خصوصی مشکلات را به مدیریت کزارش میکند. تقوی اگر واقعا میدانست این مشکل هست باید همان زمان به زنوزی یا مدیرعامل میگفت. بعد از خروج از باشگاه نباید در مورد اتفاقات داخل باشگاه مطلبی گفته شود. همانطور که توشاک لیکنز تونی ساغلام قلعه نویی جلالی گل محمدی و… در مورد مسایل داخل باشگاه چیزی نگفتند.
دلیل دوم: خود تقوی میگوید این افراد دیگر در باشگاه نقشی ندارند، سوال اینجاست پس چرا تقوی این صحبت را مطرح میکند؟ چه حسنی دارد برای باشگاه؟ اصلا چرا این مطلب را در اینستاگرام مطرح میکند و به باشگاه نامه نمیزند؟ آیا غیر از این است که میخواهد خودش را مطرح کند و خودش را دلسوز تراکتور نشان دهد شاید طرفداران به زنوزی فشار بیاورند و او دوباره سر مربی شود؟؟؟

تقوی برای تراکتور خیلی زحمت کشید که بازگشت استوکس یکی از کارهای فراموش نشدنی اوست ولی این باعث نمیشود که الان این حق را بخود بدهد که هرچه میخواهد بگوید و به باشگاه ضربه بزند و باشگاه را وارد حاشیه کند….

سیاوش
مهمان
سیاوش

باسلام خدمت هواداران عزیز تراکتوری به نظر من این بحث ها همه بر میگرده به سوء مدیریت چرا باید برای خصوصی سازی تیم های پایتخت اما و اگرهای بسیاری باشد ولی برای تراکتور هیچ شرطی برا فروش نباشد آقای زنوزی اگه به جای این همه خرج های بیهوده که فقط ارزش خبری جنبه تبلیغاتی دارد این پولهارو صرف آکادمی در تبریز و ارومیه و اردبیل… میکرد مطمئنن بازیکنان بومی با تعصب و با غیرت تر بازی خواهند کرد سال اول هم اگر عملکرد تیم ضعیف بود مردم به خاطر بازیکنان بومی همیشه کنار تیم میبودن، دلال هم اگر وجود نداشت این همه بازیکن مسئله دار مثل استوکس و اروین و کوین کنستان نمی خریدن که مدیریت با اینخرید ها فقط به ضرر تیم کار کردن با یک مربی ۵ سال قرار داد ببندن خودش خرید کنه حتما مشکل نتیجه گیری و دلال ها حل میشه.

کریم
مهمان
کریم

آخه داداش گل من اونوقت مگسان گرد شیرینی و دلال های مظلوم چه جوری در عرض یه چشم بهم زدن چندین برابر درآمد یه عمر کارگر و کارمند رو به جیب بزنن؟ اونم نه به ریال به دلار و یورو.