آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹

آنالیز فنی سپید رود – تراکتور؛ عیبی یوخ!

آنالیز فنی سپید رود – تراکتور؛ عیبی یوخ!

تراکتور، رشته ای که به دست خود داشت پنبه کرد. شبیه به اشتباه حاج صفی مقابل نساجی. چمن مصنوعی بلای جان تراکتور شده است. صحبت های بسیاری در این مورد می توان کرد. اما چرا سپاهان و پرسپولیس در این چمن ۹ گل به سپید رود می زنند!؟

آیا سپید رود برابر تراکتور انگیزه مضاعف تری داشت؟ یا بی میل نیست که پرسپولیس قهرمان لیگ شود!؟ آیا چاره کار در این چمن بازی هوایی بود. همان بازی که سپاهان کرد و ۶ گل زد؟ آیا تراکتور ابزار چنین سیستمی را داشت؟ آیا تاختن به تیم، شرایط تراکتور را در ۵ هفته پایانی بهبود خواهد بخشید؟ در متن زیر به برخی از این سؤالات پاسخ خواهیم داد. و برخی از این سؤالات بی پاسخ خواهند ماند.

ابزار هوایی در لیگ ایران

اشتباه اول مدیران تیم؛ نصف بیشتر تیم های ایرانی چمن مساعدی ندارند پس یک تیم مدعی در این لیگ باید سرزن قهار داشته باشد. تراکتور به جای اخراج اروین و جایگزینی آن بیشتر به دنبال سود مالی حاصل از ترانسفر کردن این بازیکن بود اما کسی که ضرر کرد تراکتور و هوادارانش بود.

اشتباهات لیکنز

فقط یک احمق می تواند در دقیقه ۹۰ بازی که ۳-۱ عقب است مهاجم وارد مسابقه کند! این تعویض باید بالافاصله پس از خوردن گل سوم و یا از دقیقه ۶۰ اتفاق می افتاد. اگرچه تراکتور چنین ابزاری نداشت و حتی تعویض زود هنگام نیز نمی توانست گره این بازی را باز کند. اما فراموش نکنیم که این احمق همچنان بهترین مربی نیم فصل دوم است!

تجمع در کناره ها؛ همه تعویض های لیکنز، برتری عددی را به کناره های تیم داد. اما تراکتور به برتری عددی در محوطه جریمه حریف نیاز داشت. وقتی همه تعویض های شما هجومی است ولی استوکس تک و تنها در محوطه حریف است پس شما تعویضی در راستای زدن گل انجام نمی دهید بلکه تنها اوقات بازی را به نفع حریف تلف می کنید. فقط یک گزینه وجود داشت، اضافه شدن یک تمام کننده دیگر به محوطه جریمه. آزادی! و این بزرگترین نقطه ضعف یک تیم مدعی است. نبود یک تمام کننده در سطح استوکس.

وقتی بازیکن، بزرگ تر از تیم است

دژاگه در این بازی بزرگ تر از تیم و کادر فنی بود. او برای زدن گل تساوی بی تابی می کرد. اما این وظیفه کادر فنی بود که اشتباه یک بازیکن را به او گوشزد کند و در صورت تمرد، این بازیکن را تعویض کند. ریتم حملات تیم در نیمه دوم بی نظم شد و آن به دلیل تک روی های بیجای دژاگه بود. بعید بود که با تجربه های تیم به جای حفظ خونسردی، راه اشتباه و عجله کردن را پیش گرفتند.

وقتی فروزان اشتباه کرد، کسی نبود که به او دلداری دهد. و کسی نبود که حفظ خونسردی و بازی همیشگی را به تیم القا کند. بلکه خود دژاگه و سایر با تجربه ها بر آتش این عجله کردن، هیزم افروختند. نه مثل کاری که کیانی با اخباری و تراکتور کرد. و نتیجه آن بازگشت اخباری و تراکتور  به بازی مقابل استقلال تهران بود.

اشتباه دوم مدیران تیم؛ اگر تراکتور مدعی میلیاردی است پس چرا حالا از ۴ سهمیه خارجی خود که تفاوت سطح قهرمان آسیا با تیمی مثل تراکتور است، هیچ نصیبی ندارد!؟

آنها با یک بیمار قلبی (کنستانت) قرارداد امضاء کردند و یک سهمیه سوزی در پست فوروارد سرزن (لی اروین) انجام دادند. و البته مقابل خیانت استوکس بازنده تمام عیار بودند. این استوکس بود که با بی نظمی های خود، با استوکس نیم فصل اول ۱۸۰ درجه تفاوت کرده است.

این انتقاد به معنای تخریب مدیران تراکتور نیست. اگر مدیران تراکتور از این خامی در جذب سهمیه خارجی برای فصل بعد درس می گیرند می توانند به عنوان یک نصیحت برادرانه تلقی کنند. و اگر در ادامه چنین روندی را در پیش گیرند مقابل هوادار قرار خواهند گرفت و بدون شک حمایت فصل بعد را از نخستین بازی از دست خواهند داد. چرا که یک آدم عاقل و فوتبالی دست به چنین خریدهایی نمی زند. لااقل می توانند به جای آدم های بی سواد از مدیران تیم های عربی و چینی مشاوره بگیرند.

عجله ای که قابل احترام بود

این تعجیل از اینکه برای جبران باخت بود برای هوادار باید قابل احترام باشد اما باید مدیریت شود. دژاگه و سایر بازیکنان باید همچنان مورد حمایت هوادارن واقع شوند که مطمئناً همین گونه خواهد بود.

پاس رشتی، وقتی فروزان به هم خون هایش خوش خدمتی کرد

گلی که در نخستین دقایق بازی و آنهم به چنان وضعی دریافت می شود باعث از بین رفتن تمرکز یک تیم خواهد شد. بدون شک فروزان عمدی در این دو گل نداشت اما او زمانی گل به خودی زد که اعتماد به نفس کاذب پیدا کرد. یک بازیکن باید فروتن باشد. یک بازیکن حرفه ای میلیارد ها پول میگرد که دور تفریحات عوام پسند خط بطلان بکشد. امروزه حواشی دنیای مجازی بسیار بیشتر از حضور در کافه های سنتی است.

اگر کیروش بود…

اگر کیروش بود همان روز اول بر سر فروزان فریاد می زد که آیا تو مارادونا هستی!؟

سلیمی و طیبی مقصرتر از فروزان

شاید باور خیلی ها در این باشد که فروزان به عمد تراکتور را زمین زد! اما چه کسی با خود چنین می کند!؟ اشتباهات او بسیار فاحش بود به گونه ای که عمدی به نظر می رسد اما اکنون زمان مناسبی برای بررسی عملکرد یک بازیکن نیست. و باید به پایان فصل موکول شود.

این شیوه بازی بسان دمل چرکینی بالاخره سر باز زد. در لیگ و چمن های ایران، پاس به عقب به دروازه بان به اندازه تک به تک شدن خطرناک است. تعدد پاس به عقب های خط دفاعی تراکتور به دروازه بان در بازی های قبلی بسیار بیشتر بود و چنین اشتباهاتی در این طرز تفکر قابل پیشبینی است. خصوصاً در چمن مصنوعی!

لیکنز مقصر تر از سلیمی و طیبی

این وظیفه مربی است که به مدافعان در نحوه کنترل و دفع توپ ها مواردی را گوشزد کند. وقتی یک مدافع در چمن مصنوعی پاس به عقب هوایی به دروازه بان می دهد یعنی آن بازیکن و آن مربی بیشتر از دروازه بان مقصر است.

عقل برتر از جسم

معدود بازیکنانی در دنیا هستند که اگر فوتبالیست نمی شدند یک نخبه علمی می شدند! اما یک بازیکن باید در حد متوسط با عقل خود بازی کند، نه با قلب و پاهای خود. یک بازیکن فوتبال در این سطح باید به خوبی بداند که در این چمن؛

  • پاس به دروازه بان ممنوع است!
  • پاس کوتاه هوایی به دلیل کنترل سخت، ممنوع است!
  • عجله غیر منطقی در موقع عقب افتادن ممنوع است!
بازخورد شما به این باخت چگونه خواهد بود!؟

بی غیرت خطاب کردن و توهین به بازیکنان خودی سودی ندارد. عجله آنها که نظم تیم را به هم زد فقط یک دلیل داشت! جبران نتیجه. این در چشمان تک تک بازیکنان تیم موج می زد. حتی همین فروزان برای دفع توپ، سرش را به تیرک دروازه می کوبد. مشکل در مدیریت تیم است. مدیران تیم باید درس بگیرند.

  • کدام بازیکن در نیمکت جایگزین استوکس است!؟
  • کدام بازیکن همتراز ایمانی است!؟ در نیم فصل اول حتی همین تک بازیکن نیز وجود نداشت!

به نظر هنوز تکلیف قهرمانی مشخص نیست. اگرچه این باخت یک خودزنی احمقانه بود که می تواند در مشخص کردن قهرمان لیگ تعیین کننده باشد.

همه سر کاریم!؟

با زنوزی یا بدون زنوزی آیا همه سر کاریم!؟ آیا قهرمانی تراکتور در واژه نامه ها، “سرکار بودن” معنی می شود!؟ این از نحوه عملکرد مدیران تیم برای فصل بعد مشخص می شود. واگر ادامه یابد و دوباره هواداران استادیوم را تحریم کنند این تحریم ابدی خواهد بود. و شاید بهتر باشد برای سلامت روح و جسممان دنبال یک تفریح سالم تر باشیم! هرچند عبارت”فصل بعد” برای تراکتوری ها به اندازه ای کلیشه ای شده است که واقعاً تهوع آور شده است.

داور؟

به نظر دوباره پنالتی هایی در بطن بازی گم شد و این قصه سر دراز دارد. اما دست تراکتوری ها کوتاه است.

عیبی یوخ

ورای همه اتفاقات، تصمیم گیری در شرایط عصبانی بدترین نوع تصمیم گیری خواهد بود. ادامه لیگ بستگی به تصمیمات شما خواهد داشت. منظورم شما هواداران هستید. تاختن به تیم یا عیبی یوخ؟

بهترین بازیکن میدان در یک دهه اخیر

هواداران تراکتور با نمره ۵ بهترین بازیکن میدان در یک دهه اخیر بوده اند. و مطمئنآً در قبال این باخت، بهترین تصمیم را مثل همیشه خواهند گرفت. نه می توان آنها را تحریک کرد و نه می توان به آنها خط مشی داد. آنها خود خط مشی لیگ هستند.

SARP

[تعداد: ۲۹    میانگین: ۳.۲/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
محمدرضا
مهمان
محمدرضا

تراکتور همیشه ما رو لب چشمه برده ولی تشنه بر گردونده ، ازاون هوادارانی که امید واهی به این تیم دارند چند سوال میپرسم ، از زمان لینکز ما کدام بازی را با یک هافبک دفاعی بازی کردیم ؟ ۲بازیکنان ذخیره مثل شربتی ، آزادی ، پهلوان ، نقی زاده ، اسماعیلی ، اخباری چند دقیقه فرصت بازی کردند ؟ چند گل از تیم حاصل کارهای ترکیبی و تاکتیکی تیم بود ؟ چند گل تیم رو مهاجمان به ثمر رسوندند ؟ شجاعی به عنوان یک هافبک طراح چند پاس گل به مهاجمین داده است ؟ میزان گردش توپ تراکتور در مقابل نفت وسپید رود چه اندازه بوده است ؟ و خیلی سوالهای دیگر

مهدی
مهمان
مهدی

ممنون متن تان تقریبا کامل بود ؛ از بازی با صنعت نفت میشد فهمید که این تیم زیاد دوام نمیاورد از روز اول گفتم کاپیتانی شجاعی و مربیگری احمقی مثل لیکنز رو قبول ندارم بعضی ها خودشان رو به خواب زده اند تراکتور خیلی وقته که فوتبال بازی نمیکنه دست نشان وبازیکنان سپید رود به احمقی مثل لیکنز و۳ کاپیتان تیم ملی درس فوتبال یاد دادند

مسعود
مهمان
مسعود

دربرخی از بندها ایرادی گرفته اید که خودتان بهتر از هر کسی جوابش را هم گفته اید و لذا نمی دانم علت نوشتن اینگونه مطالب چیست ؟
– گفتید که سرمربی باید دقیقه ۶۰ تعویض تهاجمی می کرد و هرچند که اگر می خواست ، کسی را نداشت که جایگیرین بکند . پس به همین دلیل تعویض نکرد .
– به نظر می رسد اگر تیم دروازه بان خودش را عوض بکند و اخباری را جایگزین بکند بهتر است . و هیچ مشکلی پیش نمی آید .
– آیا به نظرتان مربی با دانشی مثل لیکنز ، به بازکیکن آموزش چگونه بازی کردن را نمی داهد یا نمی داند که آموزش بدهد و من و شما بلد هستیم ؟
بازی دیروز مثل این می ماند که تنظیم کاربراتور تراکتور توسط فروزان به هم خورده بود و تا بیان اون رو دوباره تنظیم کنند یک اشتباه دیگر و دو اشتباه دیگر ، و وقت و حوطله بازیکن تمام شد و کاری نتونستند انجام بدهند .
– درسته هرکدام از ماها به دلیل ناراحتی که داریم یه چیزایی می گوییم ولی باید به کارکادر فنی و بازیکن احترام بگذاریم .

سعید تی تی
مهمان
سعید تی تی

جورج لیکنز بدجوری خود زنی کرد و باید فروزان رو تعویض میکرد و اخباری رو به زمین می آورد. شاید هم بنده خدا گناهی نداره و شناختی از فوتبال ایران نداره !
در هر صورت بدجوری حیف شد و شاید رده ی دوم رو هم از دست بدیم .
تیم کهکشانی صدمیلیاردی در مقابل تیم قعر نشین و فلاکت زده حرفی برای گفتن نداشت .
حداقل اگه قهرمان نشویم هم امیدوارم در تبریز پرسپولیس را ببریم و انتقام باخت های فصل های گذشته را بگیریم و امیدوارم سوگیتا هرچه زودتر مصدومیتش بهبود پیدا کنه و بازی کنه و به ترکیب تیم برگرده .

Araz_Təbrizli
مهمان
Araz_Təbrizli

قبلا بارها و بارها گفتیم که بازیکن غیر بومی و بی تعصب و پولکی به درد تراختور نمی خورد و تا ابد هم خواهم گفت و سر حرفم هم هستم و زمان همه چیز را ثابت خواهد کرد .
دیروز قشنگ تابلو و واضح بود که محسن فروزان ، حالت عادی ندارد و تلاش میکند که به نفع جریاناتی ، عمدا گل بخورد و تراختور بازنده شود . جریاناتی از قبیل (ا.ق) و (م.ت) و … ، و همچنین از طرف برخی سازمان ها و ادارات وابسته به اون ، توجیه و یا تهدید شده است .
حالا بعضی ها الکی بگویند که همه اشتباه میکنند و تقصیری نداشت و حرفهای مفت و بچگانه ی دیگری از این قبیل .
اومدن فروزان به تراختور از اول هم اشتباه بود و این جور بازیکنان غیر از حاشیه و اعصاب خورد کنی ، هیچ ثمره ای برای تراختور ندارند .
و بایستی گفت عیبی چوخ چوخ ، چون قهرمانی را از دست دادیم و ایشان حتما باید از تیم اخراج شود و گرنه تراختور بدجوری به حاشیه خواهد رفت .
در ضمن دیروز مهرداد بایرامی انتقام سختی از زنوزی و مدیران بومی گریز و غیر ورزشی تراختور گرفت و نشان داد که باید قدر بازیکنان بومی را بدانند و آنها را دست کم نگیرند.
ما با دستان مافیایی و تبانی گر محسن فروزان و با پاهای جادویی مهرداد بایرامی ، قهرمانی را این فصل هم از دست دادیم.

sisa
مهمان
sisa

تیم مشکل دارد و برای بازی با سپید رود برنامه مناسبی نداشت بازیکنان اشتباه داشتند همه درست ولی بایستی برنامه ریزی شود برای آینده چه بایستی بکنیم آینده نزدیک برای ۵ بازی و اینده دور برای فصول بعد. انتظار بر شناخت دقیق و برنامه ریزی مناسب است
ضمنا تاریخ ثابت کرده بازیکنان پولی به درد نمیخورند بازیکن بایستی عشقش تیمش باشد نه اینکه عاشق تیم دیگری باشد و برای پول با تیم دیگری برود

مسعود
مهمان
مسعود

آقا اصلا قبول….فرض کنیم که فروزان تبانی نکرده بلکه دو اشتباه سهوی انجام داده..چنین بازیکنی به درد تراختور نمیخوره..تراختور جای اشتباه کردن نیست..تیمی که میخواد قهرمان باشه باید بازیکنهای در حد قهرمانی داشته باشه

رضا
مهمان
رضا

مگرمشکلات چمن مصنوعی را مسئولان در نظر نگرفته بودند ؟ مگربارها نگفتیم که داوران وخائنان وطنی ومهندسی بازیهارا در نظر بگیرید ؟

شاهین
مهمان
شاهین

تیم را خیلی راحت به حاشیه بردند
از ۷ ساله تا ۷۰ ساله می داند دفاع و گلر تیم ما ضعیف هست علف دو تا چارپا را نمی تونن تقسیم کنند حرف از اسناد تئوری توطعه می زنند

جواد
مهمان
جواد

باید درعملکرد لیکنز بیشتر دقت کرد این ادم اصلا تو چند بازی اخیر با یک سیستم بازی کرد ودراین بازی که باسیستم قبلی به مشکل خوردتغییر سیستم نداد یعنی برنامه نداشت جالب اینکه از شیوه بازی تیم خود هم ناراضی بود یعنی باسیستمی که بازی میکرد خودش قبول نداشت این ادم اصلا تعویض هم بلد نیست مراقب باشیم سرمان کلاه نرود

علی
مهمان
علی

۱:فروزان چوب غرور بی جاش رو خورد.
۲:تیم هنوز چوب بازیکنایی رو که مهاجری و خطیبی گرفتن رو می خوره./طیبی و فروزان و…
۳:فروزان بعد گل دوم دیگه باید تعویض می شد.
۴:نقش پیروانی در تیم دقیقا چیه؟
۵:مدیریت هنوز حرفه ای عمل نمی کنه
۶:مهندسی نتایج هم که مثل فصول گذشته دیده می شه اکثرا با استفاده از داورها

رضا
مهمان
رضا

استقلال دو امتیاز کمتر از تراکتور داره ولی بعد بازی با سپاهان میگن دوباره به کورس قهرمانی برگشت…
ولی ما چی ؟ با یه باخت که هنوز رتبه دوم رو داریم، تیم رو محکوم کردیم…
الان وقت حمایته نه تخریب…

مهدی
مهمان
مهدی

با سلام خدمت دوستان به نظر من بازی عجیب محسن فروزان که اذهان ما رو به هزار راه میبره عامل اصلی باخت ما بود. هرچند بعد از گل تساوی بازی احساسی بازیکنان و اشتباهات خط دفاعی و تعویض نکردن فروزان بعد از گل دوم و تاکتیک اشتباه تراکتور برابر سپید رود و اشتباهات داوری و دوندگی کم هم از عوامل باخت ما هستن و برعکس بازیکنان سپید رود وقتی تراکتوریا صاحب توپ میشدن سرسختانه به بازیکنای تراکتور هجوم میاوردن و اونا رو خسته کردن و خیلی دویدن .در هر حال نباید نا امید بشیم چون هنوز در رده دومیم.و پنج بازی دیگه مونده.و باید حمایت کنیم چون خیلیا نا امیدی ما رو میخان. یا علی مدد

فرشاد
مهمان
فرشاد

سوراختور قهرمان خخخخخ
حالا برید دنباله کسب سهمیه تر تری های بی افتخار

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

همین که میای اخبار تیم مارو دنبال میکنی یعنی مثل چی میترسی. صب کن دادا جوجه رو آخر پاییز میشمرن

یاسین یاسار
مهمان
یاسین یاسار

بایدم اینجوری رفتار کنید شما گوزپلیسی ها
وزارت ورزش
فدراسیون فوتبال
کمیته داوران
کمیته اخلاق
کمیته انظباطی
ریاست جمهوری
کلا همه پشتتون هستن بایدهم
از این گنده گوزی ها انجام بدید
چون اگه انجام ندید کونتون میسوزه

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

مگه فقط پیروزی رقیبه از باخت دیروز استقلالیا و سپاهانیا هم خوشحال شدن از کجا فهمیدی طرفدار پیروزیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

جهانبخش
مهمان
جهانبخش

دوست عزیز خیلی عصبی و خشمگین و احساساتی آنالیز کردی، بعضی جاها با شما موافقم ولی خیلی جاها نه ، این نگاه اثر تخریبی بیشتری دارد تا واکاوی گرایانه . هنوز پنج هفته و ۱۵ امتیاز پیش رو داریم نباید با یک نخود سردی و با یک کشمش گرمیما ن بشه .

SARP
مهمان
SARP

مطلب رو خوب بخونید برادر بزرگ
همه اشتباهات وقایعی بود که رخ داد
در پایان دعوت به حمایت کردیم حتی فروزان رو

ناظر وقايع
مهمان
ناظر وقايع

امسال براي اينكه افتضاح و ابروريزي جمعه سياه در بازي با پرسپوليس پيش نياد تا تابلو بشه يقين داشتم كه قبل از ان مرحله و بازيهاي اخر ، تراكتور را از صحنه بايد خارج كنند و در واقع مهندسي نتايج با پيچيدگي و برنامه ريزيهاي دقيق تري انجام بايد بگيرد كه امروز يك نمونه اش را در داوريهاي رشت و اصفهان ديديم در اصفهان گل سالم را مردود كردند و با تصور اينكه با وقت اضافه گرفتن بسيار نامعقول ٧ دقيقه اي احتمال برد سپاهان را به علت بازي در خانه افزايش ميدهند ، كه البته محاسباتشان در اصفهان به علت اتفاقات فوتبالي غلت از اب در امد ولي در رشت به هدفشان هم از طريق داور و هم احتمالا از طريق هماهنگي هاي ناسالم با بعضي افراد به نتيجه دلخواه برنامه ريزان كلان فوتبال ايران رسيدند.
در چند هفته تا پايان ليگ بايد چهار چشمي وقايع بيرون و درون زمين ها را پاييد و اگر هم نتوان در مقابل اراده هاي فرا فوتبالي مبني بر اصل “نبايد تراكتور قهرمان ” شود كاري كرد ، حتما انها افشا و و رسوا شده و پشت پرده كثيف فوتبال در ايران را عيان نمود.

مهران
مهمان
مهران

متاسفانه با این عکس العملی که نشون میدیم ما خودمون برای خودمون شرایط جمعه سیاه رو رقم میزنیم. تئوری توهم توطئه و عکس العملهای سریع و احساساتی باعث شده در شرایطی که اصلاً هم برای قهرمانی ناامید نیستیم ولی تیم رو به حاشیه بکشیم و روحیه کل بازیکنا و کادر فنی رو متلاشی کنیم ولی الان وقت این حرفا نیست و بایدتو این مقطع این باخت رو یک باخت معمولی تلقی کنیم و با انگیزه کل ۵ بازیه باقی مونده رو با برد به پایان برسونیم.

تا ابد فقط تراختور
مهمان
تا ابد فقط تراختور

برام مهم نیست اینو چاپ می کنید یا نه ولی باید بگم خود شما به نظرتون سرمربی هستید یا بازیکن؟!
باید خدمتتون بگم باختیم اونم از نوع بدش مگه قرار‌ همیشه ببریم هر تیمی یه بازی خوبه تو چن بازی بد؟؟
ببینین ما تو بازی با پدیده فقط چن تا حمله خوب داشتیم و تا مرز مساوی هم پیش می رفتیم اشتباهات امروزمون و تو بازی با پدیده هم داشتیم ولی می دونید چرا اون روز تو انلیزتون تیم و مدیریت سرکوب نکرده بودید چون اون بازی و بردیم حالا هم به خاطر بخت احساسی شدین دارین کل باشگاهی که یه روز ازش تعریف کرده بودین و می برین زیر سوال من بهتون یه نصیحت بکنم وقتی تراکتور بازی کرد‌باخت و برد فرق نداره یه یروز صب کنین و اینقدر قدرت انالیزتون و به رخمون نکشید بعد ؟؟
به هر حال به خاطر زحماتتون برا تیممون ممنون
ما تا اخرش پشت این تیم هستیم
عیبی یوخ

امير
مهمان
امير

اينكه تو زمين بي كيفيت از پاس به دروازبان اجتناب كنند يا تعويض بي مفهوم بازيكن در دقيقه نود يا عدم استفاده بهينه از سهميه بازيكن خارجي، عدم تمركز بازيكنان ، اشتباهات داوري و ….
اينا حرفهاي با حساب و كتاب هست. حرف خلافي نزده اين مومن.

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

به نظرم نباید اینقدر زود نامید بشیم و هنوز ۵ هفته دیگه مونده حمله به فروزان فقط حاشیه ها رو بیشتر میکنه و خداروشکر زنوزی هم اخراجش کرد امیدوارم اخباری رو از هفته بعد فیکس کنه تیم ما امروز به فروزان باخت نه سپید رود اشتباه تاکتیکی نداشتیم و فقط اشتباهاتمون فردی بود کلا لیکنز نسون داده مربی بزرگیه استقلال امتیازش از ما بیشتره ولی مثل ما نا امید نیست الان وقت حمایته نه خود زنی

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

به جای بیشتر باید کمتر مینوشتم که اشتباه شده

تراکتوری
مهمان
تراکتوری

فروزان لیاقت تراکتور را ندارد این کلین شیت ها هم حاصل دفاع خوب تراکتور هست از بازی بعد اخباری باید دروازه باشد

ائلمان(اورجینال)
مهمان
ائلمان(اورجینال)

کامنت من چاپ نشد و منم دیگه حوصله ندارم دو باره بنویسم . گئجز خیر

امیر
مهمان
امیر

سود مالی از فروش اروین؟ یه چیزی هم بدهکار نشیم صلوات
چقدر مگه قرار سود کنیم که اینهمه هزینه فدای سود از اروین بشه و مهاجمی جاش نگیریم و یه فصل فدای این بازیکن بشه؟
امروز باید مهاجم اضافه میکردیم ولی مهاجمی نداشتیم!اصلا کسی نبود براش سانتر کنیم!
تازه خوبه استوکس و تعویض نکرد! من فکر میکردم الانکه استوکس و تعویض کنه و بجاش هافبک اضافه کنه!

کهکشانیها
مهمان

الکی زرنزن واسه ما داییهمهربونترازمادرم نشوبااین همه تغییرات بازم دومیم بازم حمایت میکنیم بازم یاشاسن آذربایجان یاشاسن تراختور

شاهین تورک
مهمان
شاهین تورک

سلام. من یک جمله میتوانم بگویم باخت امروز تراختور و به هم ریخته شدن نظم تیمی همش تقصیر فروزان بود . لیکنز باید بعد از گل اول تعویضش میکرد چون روحیه اش مرده بود و گل زیبای مسعود شجاعی هم به بی فایده شد. فروزان هنوز در شوک گل اول بود که گل دوم را نیز خورد . و اما نیمه دوم در صحنه گل سوم که فروزان عاجز از گرفتن یک توپ زمینی و ارام بود با یک دفع ناقص و احمقانه توپ گل سوم را نیز خوردیم . فروزان که اعتقاد دارد گلری بهتر است که بازی با پایش قوی باشد به نظر من از این به بعد حرف نزند بهتر است چون این فرد(مرد روزهای سخت به تعبیر خودش) مرد روز های اسان هم نیست چه برسد به بازی های سخت چون این بازی نشان داد ضعف فروزان را در چند بازی اخیر هافبک دفاعی ها و خط دفاعی مان پوشانده بودند و در پایان برخی بازیکنان تراختور باید بدانند که این تیم صاحب دارد و طرفدارانش هر ثانیه از زندگی شان را با تراختور می گذرانند و مثل انها به عشق پول تراختوری نشده اند و جانشان را هم پای این تیم میگذرانند.یاشاسین عزیز تراختور

امیر
مهمان
امیر

واقعا چرا بازیکنان سابق لجنپولیس مقابل این تیم میشن یار داوزدهم شون وبازیکنان سابق ما با تمام توان حتی با چند برابر توان مقابل ما بازی میکنند؟ بازی سپیدرود مقابل مارومقایسه کنید با بازیشون مقابل لجنپولیس. آیا تست دوپینگی در کار است؟ بنظرتون چند میلیون برای بازیکنان سپیدرود برای گرفتن امتیاز از تراختور در نظر گرفته بودند؟ داوری هم که مشکل همیشگی

ائلمان(اورجینال)
مهمان
ائلمان(اورجینال)

نکته مهم در این بازی همونی بود که اول گفتی نداشتن مهاجم سرزن.وقتی حریف اتوبوسی دفاع میکنه باید از توپ های بلند استفاده کرد مخصوصا در این لیگ که داشتن چنین مهاجمی خیلی مهمه. در نیم فصل هم خیلی گفتیم تکلیف اروین زودتر روشن کنید و بجاش یه مهاجم ششدانگ و سرزن بگیرین شاید اگر امروز مهاجمی با این خصوصیات بود نتیجه تغییر میکرد.
فارغ از اینکه گلهایی که فروزان خورد عمدی بود یا نه شرط بندی بود یا نه و اینکه از همون ابتدا میشد گلر خیلی بهتری از فروزان رفت چون علارغم مسائل اخلاقی فروازن یه گلر متوسط است و اصلا فیزیکش به درد دروازه بانی نمیخوره. البته تو این بازی همه چی مشکوک بود از داری ضعیف که گل دوم سپیدرود خطا بود ولی نگرفت و اون توپ گل شد تا پنالتی که گرفته نشد تا احتمال دوپینگ برخی بازیکنان سپیدرود که بدجوری میدویدند و… خیلی مسائل دیگه.

سعید همت زاده
مهمان
سعید همت زاده

بنظرم که سپیدرود خوب بازی کرد لیکنز هم گفت که آنها تراکتور را خوب آنالیزکرده بودند. اما چند نکته

۱-در چنین مواقعی سرمربی باید تیم را جمع کند بخت و برد جزء ذات فروتبال هست

۲-در تیم زنوزی سرمربی است یا لیکنز؟ زنوزی حق ندارد بازیکن را اخراج کند این حق سرمربی هست

۳- در صورتی شما دروازه بانهای همتراز دارید بایستی به دروازه بان دوم هم زمان دهید تا دروازهبان اصلی یکه تازی نکند

۴- تعویض دقیقه ۹۰ لیکنز قابل توجیه نیست

۵-این مطلب درج شده کاملا توهین آمیز هست نباید اینجوری نوشته شود در یک آنالیز انتقاد با توهین فرق می کند

۶-امیدوارم پرسپولیس امتیاز از دست بدهد.

۷-مواظب بازیهای بعدی باشیم مثل فولاد و ذوب آهن خود پرسپولیس و …..

۸- مدیریت خیلی سخت هست مدیریت آقای زنوزی چند جا نیاز به اصلاح دارد.

با تشکر از آنالیز فوتبال

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

با سلام. من به شدت ناراحتم برای اینکه یه روز حامد لک. یه روز گروسیان و حالا هم… ولی بیاین تیم رو وارد حاشیه نکنیم. بهترین کاری که میشه کرد حمایته. فقط امیدوارم لیکنز به جوانترها بیشتر میدان بده. اخباری. پهلوانو… واقعا حمایت بشن بهتر از خیلیا هستن. با تشکر

یاسین یاسار
مهمان
یاسین یاسار

ما دوتا بازیه دیگه خارج از خانه داریم یکی با فولاد یکی با ذوب آهنی که جدیدن خرزور شده خلاصه اینه که اگه همینطور پیش بریم سهمیه هم نمیگیریم

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

گل اول فروزان نمیفهمه رو چمن مصنوعی توپ حرکتش اروم تره باید محکم تر ضربه بزنه همه تیم امروز بد بودن استوکس تک به تک رو کجا زد بازی یک یک شد لیکنز خواب بود یک برنامه نداشت فقط حمله بی برنامه که یک ضد حمله باعث شد گل دوم رو بخوریم لیکنز خیلی خوب نیست من از اول گفتم شانس اورد با تیم های ضعیفی بازی داشتیم با نفت ابادان ته جدولی باید یک هیچ و میلیمتری ببریم اخه سال بعد مربی درجه یک باید بیارن

Tiraxtur
مهمان
Tiraxtur

همه ی این حرفا مزخرفه،تراکتور این فصل تغییرات زیادی داشت،همین طور کل بازیکناش نسبت به فصل قبل عوض شدن،اما با این وجود تیم دوم جدوله….
آذربایجان وار اولسون ایستمین کور اولسون

حسن
مهمان
حسن

نمنه یازمیسان؟ دوزدی ناراحاتیخ ولی بو جور یازماخ البیر تیمه یامان دیسن… بورا اروپا دیر کی… فروزان اشتباه الیب… نجه کاریوس اشتباه الدی و فینال لیگ قهرمانان الدن گدی…. بودا تیمنن اخراج اولار یا نیمکت گدر… توکل الله ها… هله چوخ اویون نار وار قاباخ دا … ایشالله ادوب صدره گیتریخ…. منیم گوزوم ایشخدی کی قهرمان نیخ بو ایل بیزیمدی… یاشا داداش

aydin
مهمان
aydin

این بایرامی تو این بازی برا من مسی شد بعد گل سوم چه خوشحالی کرد بی غیرت

سعید
مهمان
سعید

بازیکنای سابق پیروزی پاس گل میدن ، پنالتی تیم خودشون برابر پیروزی گل نمیکنن ، اونوقت هر بازیکنی از ما رفت برابر ما شیر میشه