آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۸

تراکتور – نفت؛ چرخی که می چرخد

تراکتور – نفت؛ چرخی که می چرخد

قابل انتظار نبود که مصدومیت سوگیتا این چنین در عدم شناور بودن بازی تراکتور تأثیر گذار باشد. زمین لغزنده، بازی کنترلی نفت و استرس ناشی از ۳ امتیازهای حساسی که تراکتور بیش از پیش نیازمند آن است در این برد خفیف اما حیاتی تأثیر داشت.

با نزدیک شدن به هفته های پایانی، هیچ کس انتظار بازی زیبا ندارد. تراکتور حالا برد، برد و فقط برد می خواهد. و مهم نیست حتی در کل نود دقیقه فقط یک موقعیت گل ایجاد کرده باشد.

زمین خیس، استرس مدعی باقی ماندن و نبود سوگیتا، دلایل بازی نه چندان روان تراکتور

باران نسبتاً شدید، زمین لغزنده و بازی خشن و گاهاً وقت کشی های بازیکنان نفت در نیمه اول، تراکتور را در تنگنا قرار داده بود. اما گل دیر هنگام در نیمه اول کمی از استرس تراکتور و خشونت و وقت کشی نفتی ها در نیمه دوم کاست.

شاید اگر این بازی چند هفته زودتر برگزار می شد، نفت شکست سنگینی متحمل می شد. اما حالا روی شانه های تک تک بازیکنان تراکتور به عنوان جدی ترین مدعی قهرمانی فشار مضاعفی قرار دارد.

جای خوشبختی ست که هر اندازه که مهاجمان در برخی بازی ها موقعیت هدر می دهند، دفاع و دروازه بان تیم به سادگی موقعیتی به حریفان نمی دهد.

نفت آبادان توپ را در میانه میدان خوب به چرخش در می آورد و البته جناح راست تراکتور را در ضعیف ترین بازی فصل اسماعیلی فر، تحت فشار شدید قرار داده بود. بارها و بارها طیبی برای پوشش اسماعیلی فر پست خود را ترک کرد. البته این وظیفه وینگر راست و هافبک های میانی تیم بود که در این بازی کنترل حملات حریف از جناح راست، علی الرغم بسته نگه داشتن دروازه، موفقیت آمیز نبود. چرا که نفوذها پی در پی انجام می شد و مشکل نفتی ها در زدن ضربات آخر و یا ماقبل آخر بود.

تعویضی که می توانست تراکتور را از مخمصه نجات دهد

به نظر شخصی، موسوی زودتر می توانست به بازی گرفته شود. او می توانست در دفاع، جای اسماعیلی فر پر اشتباه را بگیرد و یا حداقل در کنار اسماعیلی فر، جناح راست تراکتور را مستحکم تر بکند.

عدم تشخیص و چاره اندیشی در این بازی، بزرگ ترین نقطه ضعف کادر فنی بود. ورود موسوی در همان دقایق اندک به خوبی فشار را از جناح راست تراکتور تعدیل کرد.

طیبی

طیبی در روز ضعیف اسماعیلی فر بارها و بارها علاوه بر انجام وظایف خود، نقاط ضعف دانیال را پوشش داد و به نظر شایسته کسب این عنوان می باشد.

استوکس

علی الرغم از دست دادن دو فرصت عالی، به نظر استوکس پس از طیبی برترین بازیکن میدان بود. او پاس تنها گل بازی را ارسال کرد. اشکان را در موقعیت تک به تک قرار داد. و یک شوت عالی در چارچوب داشت.

فروزان و انصاری

فروزان و انصاری روز خوبی را سپری کردند و بدین ترتیب بیشترین نمره را در کنار ایمانی پس از طیبی، استوکس و حاج صفی دریافت نمودند.

بردهایی که در یادگار سخت تر است

بردن برخی تیم ها در یادگار به مراتب سخت تر از بردن در زمین حریف است. انگیزه حریفان، و دفاع کنترلی و رفتارهای غیر فوتبالی، ارزش بردهای تراکتور در خانه را دو چندان می کند.

قاعده بازی

تراکتور در دفاع به تاکتیک تثبیت شده ای رسیده است. و در حمله در هر بازی توان زدن گل را دارد. حتی در بدترین روز خود نیز با کمی دقت می توانست در گشودن دروازه نفت، هتریک کند. و مهم تر اینکه به بردن عادت می کند. یعنی به قاعده بازی یک مدعی تمام عیار رسیده است و این همان شخصیتی ست که از یک تیم مدعی قهرمانی می سازد. روزهای سخت و طوفانی پرسپولیس در راه است و تراکتور با ادامه همین روند و با علم بر اینکه تحت هر شرایطی حمایت هواداران خود را پشت سر دارد می تواند با اختلاف فاحش قهرمان لیگ شود. که در غیر این صورت نیز چیزی از ارزش های این تیم، کم نمی شود.

SARP

[تعداد: ۲۱    میانگین: ۴.۷/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
فرشاد
مهمان
فرشاد

سوراختور و شخصیت قهرمانی
تا دیروز تو دسته اول با سنگ پای قزوین و فرغون سازی یارغوز آباد بازی میکردید
سوراختوری شمارو چه قهرمانی ههههه

قارتال
مهمان
قارتال

بالاخره باید از یه جایی شروع کنیم دیگه ازونجایی که بالاترین مهارتمون پریدن به گرده ی پرسپولیسه امسال قصد کردیم حسابی شما رو به زیر بکشیم جای نفسم براتون نزاریم.

سعید
مهمان
سعید

فشار و استرس قهرمانی تیم نداشته باشه راحت برن بازی کنند برد و بازی زیبا انتظار ما از تراختور است به قهرمانی فکر نکنند از فوتبال بازی کردنشون لذت ببرن. فکر قهرمانی بی جهت استرس میده به تیم و باعث میشه مغز درست فرمان نده

میلاد تی تی
مهمان
میلاد تی تی

همه چی خوبه به غیر از عدم تعویض دکتر لیکنز. فقط امیدوارم این عدم تعویضهاش کار دست تیم نده چون رو نیمکت هم بازیکنان خوبی داریم که با انگیزه هستند.موسوی و پهلوان ونقی زاده و اسلامی خواه و… بازیکنان تکنیکی وسرعتی داریم که در ۲۵ دقیقه آخر بازی میتونند با تکنیک وسرعتوشون به کار تیم بیان وقتی حریف هم خسته است

ائلمان(اورجینال)
مهمان
ائلمان(اورجینال)

بازی رو کامل و دقیق نتونستم ببینم.ولی اشکان مثل همیشه خوب و تاثیرگذار بود استوکس هم خوب بود ولی اون موقعیت هارو باید گل میکرد حداقل یکیشو.
دانیال روز پر اشتباهی داشت در سمت راست و چندتا توپ بد لو داد. اگر گل دوم و میزدیم کار تیم خیلی راحتتر میشد.
لیکنز هم که با این تعویض نکردناش هم باعث میشه به تیم فشار بیاد و هم هواداران استرس داشته باشند

ملکان_ تهران تراختورچی
مهمان
ملکان_ تهران تراختورچی

به نظر من تیم ما مدعی اول قهرمانیه اگر اسیر حاشیه نشیم،من به عینه الان در تهران میبینم که هجمه علیه تراختور داره میره بالا،پرسپولیس از نظر فوتبالی به ما بازنده اس چون ما تیم بازیای سختیم،ولی اگر اسیر حاشیه شویم و احتمالا ناداوری قافیه را خواهیم باخت،هواداران و عاشقان تراختور بیایم اسیر حاشیه ها نشویم و این ۶هفته باقیمانده فقط وفقط در کنار تیم و در مسیر موفقیت تیم قدم برداریم

sisa
مهمان
sisa

الان تراکتور بجای بازی احساسی ، منطقی بازی میکند و این نقطه ضعفی بود که همیشه از آن زجر میبرد – ما نباید به میزان مالکیت توپ و زمین فکر کنیم ما بایستی به نتیجه بازی و موقعیتهای گلزنی با درصد بالاتر از ۷۰ فکر کنیم که تراکتور بسیار سرتر از صنعت نفت بود . ادامه راه با این روش یعنی قهرمانی تراکتور

قارتال
مهمان
قارتال

البته نباید یادمون بره پرسپولیس حمایت ویژه ی کمیته ی داوران را پشت سرش داره مراجعه شود به پنالتی خنده داری که تو بازی با پیکان براشون گرفتند ، نقطه برعکسش پنالتی روی اشکان تو بازی استقلال خوزستان و استوکس تو بازی با ماشین سازی بود که به تمارض متهم شدند . امیدوارم اون جمعه ی سیاه در تاریخ فوتبال آذربایجان دیگه تکرار نشه و از طرف ترکیهاو فغانیها صدمات غیر قابل جبرانی نخوریم.

یاشاسین آذربایجانیم
مهمان
یاشاسین آذربایجانیم

از این به بعد هم با احساس خطر بیشتر پرسپولیس باید شاهد چوب لای چرخ گذاشتن بیشتر از سوی عواملشون باشیم.
به امید این که این چرخ گرفتار و درگیر دست اندازها و چاله های پیش رو نشود.

بهزاد
مهمان
بهزاد

فلسفه لیگ اول فصل و اخر فصل ندارد ولی امسال تراکتور به موقع اوج گرفت و ایشالا با همین اوج هم به قهرمانی می رسد