آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

خوزستان؛ پیچ سبقت

تیم های بزرگ، تیم های قدرتمند را از پیش رو بر میدارند و تیم های بزرگ تر، تیم های ضعیف را دست کم نمی گیرند. ۳ ستاره یوونتوس که نشانگر سی و شش و اندی قهرمانی آنها در سطح اول فوتبال ایتالیاست به پیروی از این اصل بدست آمده است. اما تراکتور در چند فصل طی یک دهه اخیر جایی که باید می برد، بد تساوی داده است.

 

ایستگاه خوزستان، آخرین پیچی ست که تراکتور می تواند از رقبا سبقت بگیرد. اما شرط آن کسب همه امتیازات بازی است. و پس از آن برای تثبیت جایگاه خواهد جنگید.

احتمالات هفته ۲۳

در بدترین شرایط و با برد سپاهان در بازی معوقه، تراکتور همچنان ۲ امتیاز از صدر فاصله خواهد داشت. نتیجه تساوی دربی تهران به عنوان محتمل ترین نتیجه، تراکتور را از دو تیم پایتخت جدا و حتی در صورت کسب برد سپاهان، این تیم همچنان با دو اختلاف امتیاز در رده دوم قرار خواهد گرفت.

احتمالات هفته ۲۴

در هفته ۲۴، برد سایپا و پیکان در تهران برای سرخابی های پایتخت دور از انتظار نیست اما سپاهان در زمین نساجی کار سختی پیش رو دارد و تراکتور در تبریز برای حداقل تثبیت جایگاه دوم می تواند از سد نفت آبادان تضعیف شده عبور کند تا حتی فرصت صدرنشینی داشته باشد.

احتمالات هفته ۲۵

در هفته ۲۵ پرسپولیس برای برد سایپا کار سختی پیش رو ندارد و نتیجه استقلال و سپاهان، یکی از مدعی ها را از جمع ۴ تیم صدرنشین به سراشیبی سقوط خواهد کشاند. تراکتور با برد سپید رود در رشت، گام بزرگی در تثبیت رده دوم و یا حتی صدرنشینی خواهد برداشت.

احتمالات هفته ۲۶

در هفته ۲۶ پرسپولیس مقابل ذوب آهن، محتمل امتیاز از دست خواهد داد و ماشین شاید امتیاز مهمی از چنگ استقلال برباید و سپاهان مقابل سایپا در تهران شانس بالایی برای برد ندارد. تراکتور در تبریز با برد پیکان، همچنان شانس بالایی برای تثبیت موقعیت ویا ایجاد فاصله با سایر مدعیان خواهد داشت.

احتمالات هفته ۲۷

در هفته ۲۷ تراکتور در اصفهان مقابل ذوب آهن کار سختی پیش رو خواهد داشت و کسب تساوی در این دیدار یک نتیجه عالی برای این تیم خواهد بود. چرا که نه استقلال توان امتیاز گیری کامل مقابل پدیده را دارد و نه سپاهان و پرسپولیس با احتمال بالا توان برد یکدیگر را دارند.

چنانچه پرسپولیس همه دیدارهای خود را تا قبل از هفته ۲۸ ببرد. با احتساب برد دربی، تراکتور را مجبور به برد برابر ذوب آهن خواهد کرد که این کار برای پرسپولیس عملاً غیر ممکن است. اگرچه تراکتور با توجه به قرعه، توانایی برد ۴ دیدار قبل از ذوب آهن را دارد.

احتمالات هفته ۲۸

در این صورت تراکتور با برد برابر پرسپولیس در هفته ۲۸ و در تبریز از این تیم نیز گذر خواهد کرد.

خطرناک ترین نتایج رقبا برای تراکتور

خطرناک ترین نتایج رقبای تراکتور برای این تیم، برد استقلال در دربی، و برد های سپاهان خواهد بود. چرا که تراکتور تا پایان فصل تنها با پرسپولیس مصاف مستقیم خواهد داشت.

احتمالات هفته ۲۹ و ۳۰

برد پارس در هفته ماقبل آخر در تبریز کار غیر ممکنی برای این تیم نخواهد بود. اما بازی پایانی و در زمین فولاد، سخت ترین بازی تراکتور در ۸ بازی اخیر خواهد بود و اگر تراکتور همه اما و اگر ها را به هفته پایانی بکشاند دوباره ممکن است طبق سال های قبل، قهرمانی را در واپسین لحظات به یکی از رقبای بالای جدولی تقدیم کند.

۲۰ امتیاز از ۸ بازی فرمول قطعی قهرمانی

۱۲ امتیاز از ۴ بازی اخیر، تساوی مقابل ذوب آهن، دو برد پیاپی مقابل پرسپولیس و پارس در تبریز و تساوی مقابل فولاد، فرمول مطمئن قهرمانی تراکتور در این فصل خواهد بود.

۱۶ امتیاز از ۸ بازی فرمول منطقی قهرمانی

کسب نتایج تساوی در دیدارهای استقلال – پرسپولیس، استقلال – پدیده، سپاهان – استقلال، سپاهان – پرسپولیس، پدیده – سپاهان و امتیاز گیری تیم هایی نظیر، نساجی، ذوب آهن، ماشین از رقبای مستقیم تراکتور این فرمول را حتی تا ۱۶ امتیاز از ۸ بازی تقلیل خواهد کرد! به شرط آنکه تراکتور در بازی مستقیم به پرسپولیس نبازد.

در این صورت تراکتور با ۵۹ امتیاز نیز قهرمان لیگ خواهد بود که این اندوخته در محدوده ۶۱-۶۲ به نقطه امن خواهد رسید.

علی الرغم اینکه هنوز پرسپولیس و سپاهان در صورت برد بازی معوقه میانگین امتیازی ۲+ را دارا بوده و خواهند بود، به علت بازی های دشوار و رو در روی آنها در ۸ هفته پایانی، به قطع یقین در این فصل تیم قهرمان نیازی به میانگین امتیازی ۲+ نخواهد داشت.

این اتفاق تنها زمانی رخ می دهد که یکی از سه تیم پرسپولیس، سپاهان و استقلال همه بازی های رودر رو را به سود خود رقم زند که سابقه بازی های آنها در ۲۲ هفته قبلی، این مسأله را نشان نمی دهد. به جز خود تراکتور که بهترین عملکرد را از نظر بازی مستقیم با مدعیان به ثبت رسانده است.

تراکتور برای قهرمانی در این فصل کار سخت را انجام داده است و آن تقلیل ۷ امتیاز به ۲ امتیاز با از پیش رو برداشتن ۳ مدعی استقلال، سپاهان و پدیده بوده است. حالا تنها کافی ست طبق روال نیم فصل میانگین ۲ امتیاز از هر بازی را کسب کند که برد استقلال خوزستان، سپید رود رشت نیز دور از انتظار  نمی باشد.

 

 

[تعداد: ۱۲    میانگین: ۴.۹/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
علی تراختور
مهمان
علی تراختور

سلام ما هفته ۲۹ با ۶۴ امتیاز و تیم دوم ۶۰ امتیاز یعنی هفته ۲۹ در تبریز جشن قهرمانی می گیریم حالا می خواهید باور کنید یا نه خود دانید من این مطلب رو ذخیره می کنم و از کامنتم عکس بر میدارم زمانش در اینجا بهتون می گم و در اینستا عکس رو میزارم مطمعن و مطمعن هستم شاید هم با تیم دوم بیشتر از ۷ امتیاز فاصله داشتیم موفق باشید

vahid
مهمان
vahid

من راضیم همه بازیها با تیمهای قوی باشه.از همین تیمهای پایین جدول باید ترسید.
استقلال خوزستان تیم خوبی است و نباید غفلت بشه

مسی
مهمان
مسی

بایرامن مبارک سارپ.طبق معمول عالیسن باااا

اکبر
مهمان
اکبر

رقیب ما استقلاله ولاغیر پا به پاش باید بریم جلو و قبل هفته پایانی کارو تموم کنیم

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

بهترین تحلیل و کار کردین تنها نگرانی من همین بازی با تیمهای ضعیف که متاسفانه تراکتور تو این سالها بد جور جلو اینجور تیمها واداده امیدوارم دیگه امسال سنت شکنی بکنیم و بتونیم قهرمان بشیم فرگوسن میگه شما اگه مقابل تیم های قدر بازی هاتونو با عدم موفقیت پشت سر گذاشتین مهم نیست شما باید بدونید که چه جوری میتوانید از تیم های ضعیفتر لیگ امتیاز بگیرین و قهرمان بشین امیدوارم هیچ تیمی رو دست کم نگیرن و واسه همه بازی ها با انگیزه صدبرابر واسه برد برن زمین

Ali
مهمان
Ali

بایرامون مبارک قارداش

Ali
مهمان
Ali

عیدت مبارک Sarp

تراختور افسانه ای
مهمان
تراختور افسانه ای

این بازیهای آینده که به ظاهر راحت بنظر میرسن و باید از همه بازیها بیشتر جدی گرفت چون تو بازیهای مهم با تیمهای قوی تیم خود به خود انگیزه داره و با تمام توان میره بازی میکنه ولی وقتی حریف تیمی رده پایین هست در جدول شاید برد آسان بنظر برسه که اصلا اینطور نیست تو این لیگ هیچ بازی آسان نیست چون همه تیمها انگیزه های خاص خودشونو دارند و فاصلیه فنی تیم ها به هم نزدیک است.همین سپیدرود اگر برخی بازیکناش کم کاری نمیکردند و یار دوازدهم چرتپولیس نمیشدند داشت مقابل چرتپولیس کامبک میزد ونتیجه سه بر صفر و میتونست برگردونه

سعید
مهمان
سعید

من فقط دوست دارم تراختور هیچ تیمی و دست کم نگیره. شاید رقبای ما برن به استقلال خوزستان قول پاداش بدهند و اونا با توان دو برابر بیان تو زمین.هیچ بازی ونباید دست کم بگیرن.به قهرمانی فکر نکنند فقط تو هر بازی با قدرت برن برای برد

مرند دولت آباد
مهمان
مرند دولت آباد

ممنون از نظرات کارشناسیتان
انشالله با قدرت همه را میبریم