آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

دربی تهران و اختلالی به نام پارافرنیا

دربی تهران و اختلالی به نام پارافرنیا

سال های سال برای مهم نشان دادن بی کیفیت ترین دربی دنیا در بی کیفیت ترین زمین چمن فوتبال دنیا و البته تصویربرداری های افتضاح، استخدام یک داور مطرح اروپایی برای قضاوت یک بازی داخلی، کاری شبیه به جاسازی تایتانیک در مک مدل ۱۹۴۲ بود.

هیچ وقت کسی نپرسید که برای قضاوت یک دربی بی کیفیت در زمین خاک اره امجدیه چه نیازی به یک داور یونانی بود؟ این اختلال پارانوایایی حتی پای مارکوس مرک را نیز به تهران کشید تا مثلاً حساس ترین بازی آسیا و یکی از بزرگ ترین دربی های دنیا را قضاوت کند!

اصولاً همه عوامل یک جامعه همزمان شروع به پیشرفت می کنند. وقتی زمین چمن ما به هر رنگی جز رنگ سبز بود و به قول خیابانی با آمدن فصل بهار شروع به سبز شدن می کرد! یعنی هنوز در تاریخی زندگی می کردیم که گزارش گر فوتبالش، تفاوت زمین فوتبال را با مرتع چرا تشخیص نمی داد، چه کاری بود که از آلمان و سوئیس داور بیاوریم!؟

استخدام داوری در حد روبرتو روزتی برای دربی بی کیفیت ایران در چنان شرایط اسفناک تصویربرداری و سخت افزاری هیچ دلیلی جز اختلال بد روانی یا همان Paraphrenia نداشت. حالا بحث تأمین مالی این استخدام ۲ ساعته باقیست، اینکه بودجه این استخدام از کدام صندوق تأمین می شد!؟

چه اصراری بود که همواره فوتبال بی کیفیت خود را بالاتر از داوری افتضاحمان بدانیم؟ زیر توپ زدن های انصاریان و رهبری فرد و نوازش پرویز برومند بر صورت غرغروی پایان رأفت، داوری از کره جنوبی طلب نمی کرد! آن جنس همه اش جور بود جز داوری از بطن همان فوتبال!

بها دادن افراطی به بازی ای که از نظر کیفی جزء ضعیف ترین دیدارهای تاریخ فوتبال ایران است، ماحصلش ریخت و پاش ها و آبروریزی های بین المللی ست.

خدا رفتگان کسی که لااقل این یکی رخت ناپاک را از تن فوتبال کشور در آورد را رحمت کند که برای درمان این اختلال دست به کار شد.

حالا مشهورترین داور تاریخ فوتبال در آستانه دربی تهران میهمان این شهر است. آخرین میزبانی تهرانی ها مقابل چشمان ناظر ویژه در بازی پرسپولیس – تراکتور منجر به منفجر شدن نیمکت دروازه تراکتوری ها و گزارش ناظر امنیت و از دست رفتن میزبانی ایرانی ها مقابل عربستانی ها بود.

این یکی را مقابل دیدگان پیر لوئیجی کولینا خدا بخیرش کند.

 

[تعداد: ۲۱    میانگین: ۴.۷/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
تراختورچی
مهمان
تراختورچی

بابا ول کنید این سوگولی ها رو انشالله که مساوی میشن به نفع ما ولی ما از این به بعد باید برای بردن همه ۸ تا بازی باقی موندمون بریم زمین درسته کار سختیه ولی غیر ممکن نیست فقط ترسم اینه که تو این چند ساله تراکتور نشون داده که اون موقعی که باید امتیاز جمع کنه متاسفانه از دست داده اونم مقابل تیم های ضعیف هنوزم اون مساوی های لعنتی مقابل مس سر چشمه رفت و برگشت زمان قلعه نویی و گسترش فولاد تو اون سال جمعه سیاه معروف یادم نرفته امیدوارم دیگه امشال اون اشتباه های سال قبل و دست کم گرفتن تیم های ضعیف رو شاهد نباشیم هنوز مساوی مقابل نساجی و سایپا رو نمیتونم درک کنم

vahid
مهمان
vahid

دربی حقیرهای مفت خور که ارزش دیدن وهم نداره. حیف پول بیت المال که در این اوضاع نابسامان اقتصادی کشور در این دو تیم هدر میره

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

تازا ایل و بایرام آذربایجان ملتینه و تراختورچیلارا مبارک
بازی ما مقابل استقلال خوزستان که الان ته جدول هست شاید راحت بنظر بیاد ولی اصلا اینطور نیست استقلال خوزستان تیم خوبی است و اگر ۶امتیاز ازش کسر نمیشد الان رتبه اش بالاتر بود.وهفته قبل هم این تیم در اصفهان بازی خوبی انجام داد و ذوب اهن و تحت فشار قرار داد.بازیکنان نباید این بازیو دست کم بگیرن قطعا بازی راحتی نیست و با قدرت باید برن برای این بازی مثل بازی با مدعی ها. اگر دست کم بگیرن بازی سخت خواهد شد

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

بازی این پت ومت ها مساوی بشه بنفع ماست
سال قبل هم مقابل رئیس فیفا آبروریزی کردند با نارنجک انداختن داخل زمین وسنگباران کردن همدیگر .رئیس فیفاهم تحمل نکرد و بلند شد رفت!

امیر
مهمان
امیر

دربی وحوش لجنپولیس و اسدقلال.

فرشاد
مهمان
فرشاد

این سایت آنالیز فوتباله یا خایمالی سوراختوری ها!!!؟
همش مطالب ضد پرسپولیس و استقلال که نشان بخل و حسادت،کینه سوزش رو میده
مغز و روان چند سوراختوری که فوتبال نمیفهمه رو ددرید بر علیه تیم های بزرک تحریک میکنید
حالا ببینم عرضه پخش کامنت من رو دارید بزارید یا نه؟

مهدی
مهمان
مهدی

وحشی گری تیمای استقلال و پیروزی شهره خاص و عامه…نیازی نیست این سایت تحریک کنه یا چیزی بگه

مسعود
مهمان
مسعود

خدا وکیلی آخه تا حالا از دو تیم پایتخت کسی بازی درست و حسابی دیده؟

نادر
مهمان
نادر

بخل و حسادت به وسایل گرمابه طهرانی؟؟؟؟
خدا شفات بده
تراکتور یکی از پرهوادارترین تیم های فوتبال در جهان هست
پرهوادارترین ترین تیم تورک جهان هست
پوخپولیس و سییمقال چیزی نیستن که ما حسودی کنیم
در ضمن بهت توصیه میکنم آب رو بریزی اونجات که میسوزه
ودر نهایت نمیدونم مالک این سایت کیه ولی دمش گرم که آدم باسواد و شخصی هست که فکرش خیلی باز هست آدم نابغه ای هست

یادگار دره گرگها
مهمان
یادگار دره گرگها

در بیهویتی و بیشخصیتی تیم های بیت المال خور پایتخت همین بس که هواداری مثل تو دارن
عمو دیگه گذشت اون زمون که اسدغلال و چرتپولیس رو به خرد ملت میدادن چون دولتیه
پوچ تر و بیهویت تر از این دو تیم ندیدم که دنیا رو به لجن میکشن تا قهرمان بشن اونم از فساد مالیتون با مستر هدایتی که پول کاگرای بدبختو خرد تیمهای شما داد اون از داورا که زیر نظر صاحب تیمتونن اونم از یحیحی که چون طرفداره پرسپولیسه با هر تیمی که باشه باید به پرسپولیس ببازه دیگه لیگ رو به لجن کشیدین جمع کنین برین دسته سه بورکینافاسو شاید قبولتون کردن و ستاره هاتون بیشتر شد