آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

عادل! چرا دیگه نمی خند!؟

عادل! چرا دیگه نمی خند!؟

قرار نیست وزیر و وکیل بیاید از حق تراکتوری دفاع کند و تو را به سزای آنچه که “سوء استفاده از قدرت تریبون” نام دارد، برساند. خدا کاری می کند که با یک اختلاف عقیده کنار گذاشته می شوی! به همین راحتی!

اما تقاص همه ناعدالتی هایی که پشت پرده فامیلی ات روی اعصاب و روان یک ملت رژه می رفتند را یکجا می دهی!

آقای فردوس پوس! این چرخه روزگار است. تو اولینش نیستی. آخرینش هم نخواهی بود. یک استاد دانشگاه که دستی در زبان های سایر ملل دارد خوب می فهمد که “لهجه داشتن” جرم نیست، بلکه دانستن حداقل یک زبان دیگر است.

وقتی تو دختر را “قِرل” تلفظ کردی کسی تو را مضحکه خواص نکرد. و وقتی با آن لهجه کج و کوله ات شعار مشهور تراکتوری ها را بالاجبار خواندی باز کسی به لهجه ات کجت، دانش فوتبالی ات را زیر سؤال نبرد.

این تو بودی که سالها با گزارش های گلچین کرده ات با سوء استفاده از لهجه مردمی که به زبان دوم سخن گفتند منطق آنها و فهم فوتبالی شان را زیر سؤال بردی.

از ماجرای کمالوند که برای اولین بار در برنامه خودت چهره هواداری ات را برای همه رو کرد تا فرهاد مجیدی و خلعت بری و قلعه نوعی. البته که تو نیز حسابی به لطف تریبونی که با جیب همین مردم می چرخید، از خجالتشان در آمدی.

برای شهرداری چند برنامه ویژه گذاشتی تا این تیم را به دسته ۲ فرستادی! و البته که منطق مدیرانت پشت لهجه غلیظ تهرانی گم شد؛ اینکه ۳ تیم برای تبریز زیاد است!

ولی هرگز برای اتهام تبانی تیم محبوبت برنامه که سهل بود، آیتمی اختصاص ندادی. از ماجرای ۶ امتیازی که باید کسر می شد در همه آن سالهایی که بین رده های ۱۳ تا ۱۶ دست و پا می زد.

جناب آقای فردوس پوس! امیدوارم حال خندیدن داشته باشی!

ما برای لگد زدن به یک مرده خوشحالی نمی کنیم که با تو در اوج قدرتت گلاویز شدیم. البته که عنایات و الطافت کم نصیب حال ما نشد.

فقط محض یادآوری که اگر انسانی در اوج قدرتش از قدرتش سوء استفاده کند، و اگر دست مظلومی به آن نرسد خدا به دست دیگری او را سرجایش می نشاند.

جز سال های اول که می خواستی دنیا را عوض کنی بقیه سال ها جز به جان هم انداختن مخاطبانت کار دیگری برای این فوتبال انجام ندادی. و جز سر کیسه کردن این مردم با اس ام اس هایی که برای تو بوی پول می داد.

تو می خواستی دنیای فوتبال کشور را عوض کنی اما این تو بودی که عوض شدی!

افسوس که با همه قابلیت هایی که داشتی تعلقات رنگی ات و البته منفعت طلبی شخصی ات این اجازه را به تو نداد که در راهت ثابت قدم باشی.

بله! پرسپولیس در طرفداری مجازی رتبه اول کشور است و تو حتی به هم طرفدارهای خودت نیز رحم نکردی! چرا که آنها در زبان تو طعم پول و قدرت می داد.

تو بزرگ شدی بزرگ شدی و بزرگ شدی و یکدفعه ترکیدی! این خاصیت حباب است که تا یک اندازه بالا می رود. بعد از آن همین می شود که شدی!

تنها چیزی که در همه این سال ها از تو خواستیم اجرای عدالت بود و تو در قبال آن مسؤل بودی.

برای آقای روشنفکری که خوب می دانست قوی بودن تیم ملی ربطی به قوی بودن سرخابی ها ندارد و برای آقای به روزی که خیلی خوب می دانست سرخابی بودن یک دزفولی یا همدانی یک مزیت نیست بلکه یک فاجعه است! سکوت کردن و یا در خلاف جهت مانور دادن، یعنی اینکه یک جای ماجرای حقیقت تو می لنگید.

راستی! چرا دیگه نمی خند!؟

SARP

[تعداد: ۴۵    میانگین: ۴.۶/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
آیدین
مهمان
آیدین

یادمون باشه نباید به این جماعت فرصت طلب اعتماد کنیم از نگاه اینها فوتبال یعنی استقلال و پرسپولیس بقیه تیم ها هم باید بازیکن پرورش بدهند تقدیم این دو تیم رسانه ای کنند تریبون هم دست همین هاست تا وقتی که تراختور یک کانال تلوزیونی اختصاصی نداشته باشه اوضاع درست نمی شه وقتی ما صاحب چنین رسانه ای شدیم اون موقع معلوم خواهد بود کدام تیم چهل میلیون هوادار داره . واقعا فردربوس چرا نمیخند؟

تیراختورچی
مهمان
تیراختورچی

۲۰ سال زمان کمی نیست! ایشون باید راه رو برای جوون تر ها باز کنن هر چیزی یک حدودی داره بهتره از این به بعد از ایشون تو پست های بالاتر مدیریتی استفاده بشه تا از تجربیات ورزشی شون هم استفاده بشه.

تراختور افسانه ای
مهمان
تراختور افسانه ای

برو به جهنم ناعادل. انشالله روزی محاکمه بشی و تاوان نامردی ات در حق تراختور کبیر و بدی. و یا بهتر اینکه در دادگاه عدل الهی محاکمه بشی

میلاد تی تی
مهمان
میلاد تی تی

#بله_به_اخراج_ناعادل

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

متنتان خیلی هم عالی خوبه والله واسه ماترکتوری ها که وجود برنامه نود به غیر از حاشیه هایی که برامون ایجاد میکرد هیچ سودی نداشت خدا رو شکر که تعطیلش کردن ناعادل هم باید بدونه از مکافات عمل غافل نشو گندم از گندم بروید جو ز جو

مرتضی کلاهی
کاربر
مرتضی کلاهی

hala da ki hala di israri var desin agaye ZEnuzi. va ordada istir oz ghalat fahmin dikta elasin. ona bir nafar desin agajan hamisha san bulan duz olmaz. duzi Zunuzi di. ZUNUZI 🙂

تراکتوری
مهمان
تراکتوری

برنامه نود سالها بود افت کرده و از سه چهار میلیون پیام به یک میلیون رسیده بود آنهم صرفا بخاطر جوایزش ..
فردوسی پور زمانی خراب شد که سال ۸۸ در آن برنامه انتخاب تیم پرطرفدار حق تراکتور را خورد و در برنامه دوم آن ترافیک پیام تراکتوریها ایجاد شد
امیدواریم از کارهای خود پشیمان شده و زبان به اعتراف بگشاید تا شاید او را ببخشیم
فکر کنم الان معنی حق را ناحق کردن را خوب می‌فهمه گرچه او حق نبود

سهند
مهمان
سهند

روزه ها و هفته ها؛ ماه ها و سال ها منتظر چنین روزی بودیم. از عرش به فرش این حقیقت است آقای ناعادل فردوس پوس. یادمان نرفته گزارش بازی لگنپولیس با سرمربی علی دایی -تیراحتور در آزادی را گزارش میکرد؛ توهین هواداران لگنپولیس شنیده میشد و همین آقای پوس هر هر می خند! حالا همه ما برای تو می خند.

sisa
مهمان
sisa

عادل به دلایل زیاد تبدیل به ناعادل شده بود و تنها وظیفه خود را حمایتاز پرسپولیس میدانست ایشان یادش رفته بود که به کمک و همت همین مردم معروف و پولدار شده است و وظیفه خود بعنوان یک مجزی فهیم را کاملا از یاد برده بود من هم از جابجایی ایشان خوشحال هستم

امیر
مهمان
امیر

هیچوقت نه عادل بودی نه پاک و نه صداقت داشتی یه شومن کینه ای. هر چند تو رو هم بندازن بیرون یکی میاد جات عینه تو یا بدتر از تو

سولماز
مهمان
سولماز

ناعادل یه نژادپرست حقیر. دوباره برشمیگردونن اینکه اصلا خطری برای کسی نداره کاملا مطیع دستوات بوده همیشه و زیر سایه این چیزها اجازه ترویج نژادپرستی تو برنامه اش و پیدا کرده

علی
مهمان
علی

بتر ددین ولی. ساغول.
یتیشسین فردوسی پورون اَلینه

vahid
مهمان
vahid

الان عادل نا عادل مانده و باند رسانه ای زرد و مافیایی اش که در واقع تریبون اونا در صدا وسیما بود.چقدر در مورد تراختور سیاه نمایی کردی چقدر تراختور و تخریب کردی.لعنت به اون چرتپولیست و تماشاگران وحشی اش که بخاطر این تیم همه تیمها بخصوص تراختور و تخریب کردی

کمال
مهمان
کمال

همون زمانی که فردوسی پور شروع کرده بود با هر فرصتی و بهانه ای به تخریب تراختور که بعدا دید حریف نشد و خودش داره ضرر میکنه کمرنگش کرد وشروع کرد به تخریب غیر مستقیم گفتیم که هر جور میخوای بتاز چون الان تریبون دسته تو است ولی تراختور برقرار خواهد ماند چون یک ملت پشتش هست و توخواهی رفت چون ناعادلی و بی عدالتی پایدار نمیمونه.
تاریخ مصرف تو هم تمام شد چون دیگه تقریبا دستت برای همه رو شده بود و برای اولین بار تراختوری ها ماهیت تو رو آشکار کردند

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

فردوسی پور زمانی در مسیر پایان قدم گذاشت که با تراختوری ها در افتاد. و شدیدا علایق و سلایق و شخصی خودشو در برنامه اش دخیل کرد برنامه از حالت عمومی تبدیل شد به برنامه اختصاصی برای علایق وسلایق فردوسی پور و طرفداری از لجنپولیس تیم محبوب فردوسی پور

شاهین
مهمان
شاهین

اگر روزی در کشور قانون وجود داشته باشد می توان برای این همه توهین فردوسی پور شکایت کردو او را مجازات کرد

سینا
مهمان
سینا

براوو وو. عالی بود و عالی و دیگر هیچ. یه ترانه ای بود که چندسال پیش شنیده بودم در مورد تراکتور که هرکس این عظمت و پشتیبانی رو متوجه نشه و مسخره کنه میافته و میشکنه و کنار میره… خیلی‌ها تاوان دادن… از علی دایی، کریم باقری، علی کریمی و…. که هروقت پشت کردند بد دیدند بد.

آرمان
مهمان
آرمان

ناعادل که گور میگرفتی همه عمر! دیدی که چگونه گور به گور شدی

مرند دولت آباد
مهمان
مرند دولت آباد

رفته پیش ننه اش بخند بخند نخند نخند نخند فردوس پوس فرودس پوس فردوس پوس

سامان
مهمان
سامان

کم گفتی در مورد این فردوس پوس کثیف, غیر از خیانت و رواج بی حرمتی کاری نکرد, حالم از این قورباغه و خنده جلفش بهم میخوره! یه اشغال به تمام معنا بود

سامان
مهمان
سامان

عالی