آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۸

۱۴دلیل برای آنکه تراکتور قهرمان لیگ هجدهم خواهد بود

۱۳دلیل برای آنکه تراکتور قهرمان لیگ هجدهم خواهد بود

اگرچه شرایط بازی ها همواره در دور رفت و برگشت متفاوت است. و دلیل این متن هرگز به معنی تحت فشار روانی قرار دادن تراکتور نیست. و همچنین به معنی عدم تلاش بازیکنان، هواداران و کادر اجرایی و فنی باشگاه نیست. بلکه همه این استدلال ها در سایه تلاش مضاعف همه ارکان باشگاه صورت خواهد پذیرفت.

۱- تراکتور، در نیم فصل اول به دلیل طولانی شدن پروسه واگذاری و از دست دادن زمان، فرصت کافی برای هماهنگی و به خدمت گیری نفرات نداشت. از این روی با تیمی ناقص و نبود زمان هماهنگی کافی برای توشاک، ۷ امتیاز حساس در ۳ مسابقه ابتدایی از دست داد و این اختلاف تا پایان هفته پانزدهم غیر قابل جبران شد.

حالا تراکتور ۳ امتیاز از اولین بازی دور برگشت دشت کرده است. چیزی بیشتر از مجموع امتیازات ۳ هفته ابتدایی نیم فصل اول.

برد و حتی تساوی مقابل نساجی نچندان قدرتمند، دوباره به مجموع امتیازات تراکتور خواهد افزود. و در هفته سوم و با حضور ۱۰۰ هزار تراکتوری، نه استقلال تیمی خواهد بود که بتواند ۳ گل به تراکتور بزند و نه تراکتور، تراکتور همان هفته سوم نیم فصل اول خواهد بود!

برد استقلال در تبریز به مراتب قابل پیش بینی تر از برد نساجی در قائم شهر خواهد بود! پیش بینی کسب حداقل ۷ امتیاز از مجموع ۳ بازی نخست نیم فصل دوم، اختلاف ۵ امتیازی نیم فصل اول در همان پایان هفته سوم نیم فصل دوم جبران خواهد شد!

۲- برد سایپا با بازی نه چندان با کیفیت تراکتور در ورزشگاه خانگی، در حالی که سایپا به مراتب شرایط بهتری از تراکتور داشت می تواند در نیم فصل دوم نیز اتفاق بیفتد. با این تفاوت که تراکتور روز به روز بهتر شده و سایپا با گذشت زمان شرایط بدتری را تجربه می کند.

۳- تساوی مقابل یکی از مدعی های اصلی لیگ هجدهم در اصفهان نتیجه قابل قبولی برای تراکتور توشاک بود که با ابزار به نسبت کمتری در ورزشگاه خانگی سپاهان بدست آمد. کسب همین تساوی در جهنم یادگار چندان دور از انتظار نیست. اگرچه احتمال برد تراکتور بسیار بیشتر از حریف زردپوش خواهد بود.

۴- برد شیرین خانگی مقابل ماشین با حمایت هواداران دوباره در نیم فصل دوم می تواند رخ دهد. به شرط آنکه شاگردان لیکنز، به مانند نیم فصل اول بازیکنان حریف را دست کم نگیرند.

۵- تساوی محتاطانه مقابل صدرنشین بازی ها تا پایان هفته ششم نتیجه قابل قبول برای شاگردان تقوی بود. اگرچه پدیده همواره برای تراکتور دردسرهایی ایجاد کرده است.

اما پدیده صدرنشین نیم فصل اول در نقل و انتقالات تقریباً تاراج شد! تا به زودی با سقوط چشمگیر در جدول مواجه شود.

دیوار پدیده در استادیوم مملو از جمعیت یادگار خیلی زود خواهد شکست. تا تراکتور تا پایان هفته هفتم نیم فصل دوم، در بدترین شرایط با ۲ امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار بگیرد.

۶- اگرچه برد ۶-۰ تقوی مقابل استقلال خوزستان نمی تواند در اهواز تکرار شود. اما برد تیمی که تا پایان هفته هفتم به سقوط نزدیک تر خواهد شد و مقابل تیمی که فوتبال بازی می کند با اختلاف ۱ گل دور از دسترس نخواهد بود.

۷- بالاخره فرصت انتقام از نفت آبادان در بهترین زمان ممکن فرا خواهد رسید.

حالا دیگر نفت آبادان ایمانی را نیز به حریف مستقیم خود ترانسفر کرده است. برد با احتمال بالا در تبریز، تراکتور را با اختلاف امتیازی ۵ یکه تاز صدر جدول خواهد کرد.

۸- بازی در استادیوم خیس سپید رود به سختی بازی اتوبوسی رشتی ها در تبریز خواهد بود.

پیش بینی نتیجه این بازی پس از پایان بازی تراکتور – نساجی، دیگر تیم شمالی آسان تر خواهد بود.

کسب نتیجه تساوی نیز چندان برای تراکتور بد نخواهد بود. تا تراکتور با اختلاف ۳ امتیازی همچنان صدرنشین لیگ هجدهم باقی بماند.

۹- برد خارج از خانه مقابل پیکان می تواند با نتیجه سنگین تری در یادگار تکرار شود. خصوصاً با گذر زمان، شرایط دو تیم روز به روز در خلاف جهت هم پیش می رود.

۱۰- ذوب آهن مطمئناً در فولاد شهر برای چهارتایی شدن پا به زمین نمی گذارد. کسب تساوی و حتی باخت برای تراکتور بستگی به شرایط دو تیم قابل پیش بینی ست.

شاید کسب تساوی در اصفهان، همچنان تراکتور را با ۱ امتیاز اختلاف، صدرنشین لیگ نگه دارد.

به شرط آنکه تیم های مدعی مشابه نیم فصل اول به روند امتیاز گیری ادامه دهند.

۱۱- حساس ترین بازی فصل، مقابل پرسپولیس و البته در حضور استوکس و ۱۲۰ هزار تراکتوری برگزار خواهد شد.

بازی که نتیجه آن در تعیین قهرمان بسیار حیاتی خواهد بود. معمولاً تراکتور در چند فصل اخیر هرگاه مقابل این تیم به میدان رفته است با محرومیت ها و اتفاقات عجیب بسیاری درگیر بوده است.

اگر اتفاق خاصی برای استوکس و سایر مهره های کلیدی تراکتور نیفتد، بعید است پرسپولیس مقابل خط آتش تراکتور دوام بیاورد. و تراکتور با ۴ یا ۳ امتیاز اختلاف در صدر جدول باقی خواهد ماند.

۱۲- برد خفیف مقابل پارس جم در یادگار نیز قابل پیش بینی است.

تا کار تراکتور برای قهرمانی به هفته پایانی نکشد. خصوصاً آنکه بازی پایانی با فولاد و در اهواز خواهد بود و فغانی می تواند کاندیدای قضاوت این بازی خارج از خانه و مهم باشد.

۱۳- تساوی مقابل فولاد، در اهواز پایان کار تراکتور در لیگ هجدهم خواهد بود. پایانی شیرین و به یادماندنی که منجر به قهرمانی این تیم در لیگ خواهد بود.

۱۴- تراکتور فصل هجدهم در راستای ترمیم خطوط قدم برداشته است.

و این تیم از نظر تاکتیکی و فنی روز به روز به بلوغ بیشتری می رسد.

اگرچه ممکن است تراکتوری ها مقابل پارس جم، بین هواداران خودی، نخستین قهرمانی لیگ برتری را جشن بگیرند.

چیزی که در این سال ها، بیش از هر تیم دیگری استحقاق آن را داشه اند.

SARP

 

 

[تعداد: ۲۵    میانگین: ۴.۷/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
تیراختورچی
مهمان
تیراختورچی

با قطعیت که شما اشاره کردین که نمیشه گفت تیراختور حتما استقلال رو تو تبریز شکست میده ولی ما هواداران تیراختور امیدواریم با پرکردن ورزشگاه به بازیکنان خودی روحیه بدیم و بتونیم استقلال رو شکست بدیم.
هر زامان یاشا تیراختوروم.

جهانبخش
مهمان
جهانبخش

بنظرم بعد از بازی استقلال بهتر میشه تحلیل کرد ، دفاع ما تحت فشار و سرعت مهاجمان حریف جا می مونه ، کاشکی اخباری زودتر برسه به فرم ایده آل ، بلندی قد دروازه بان آماده خیال آدم رو راحت میکنه

میلاد تی تی
مهمان
میلاد تی تی

تکلیف این اروین بالاخره مشخص نشد؟ ما یه مهاجم سرزن حتما باید داشته باشیم. حتما باید دوباره ضربه بخوریم بعد بفکر بیوفتن؟ اینجاست که عدم وجود یه مدیر با درایت در باشگاه احساس میشه. اگر زنوزی کمی با تجربه عمل میکرد وسومدیریت وخیانت اسدی نبود حتی فاصله ما با صدر هم این اندازه نمیشد و استوکس و برای سه بازی اخر نیم فصل اول حفظ میکردن.
در باشگاه باید اتفاقات آینده رو پیش بینی کنند و راه حل داشته باشن براش. اینکه مهاجم سرزن نیاز داریم خیلی چیز واضحی است ولی نمیدونم چرا اقدامی نمیکنند

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

علاوه بر اینهایی که نوشتی تیم باید از لحاظ روحی روانی خیلی خیلی اماده تر از این حرف ها باشه تنها ثبات ارامش و تمرینات منظم و مهمترین چیز خواستن و توانستن بازیکناست که باید با امدلی و انگیزه بیشتر واسه هر بازی پا به زمین بزارن اگه اون روح باید هر بازی پیروز شویم تو تیم و بچه ها ( بازیکنان) به وجود بیاد شک نکنید هر بازی چه سخت چه اسان پیروز خواهیم شد در مورد مسائل فنی هم باید یه مهاجم قد بلند و سرزن با خصوصیات ارویت واسه مواقعی که حریفمون اتوبوسی بازی میکنه و بازی گره خورده بیاریم زمین مثل بازی سپیدرود بخرن و یک دفاع وسط بازهم تاکید میکنم قد بلند و سرزن واسه بازی مقابل تیم هایی که میانگین قدیشون بالاست از ضربات ایستگاهی و کرنر و سانتر از جناحین استفاده میکنن مثل سپاهان که بازیکنان قد بلندی داره تو خط حمله یا پرسپولیس که بودیمیر و خریده استقلال گونکالوس و تبریزی و فرزاد حاتمی تو پارس جنوبی ما هم باید یه مهاجم قد بلند و سرزن و یه مدافع قد بلند و سرزن بگریم الان طیبی و سلیمی محروم و مصدوم بشن هیچ بازیکنی نداریم که جایگزین بشن اینو از روی تجربه میگم قطعا به مشکل میخوریم از سایت خوبتون میخوام که یه انالیز واسه این موارد و کیفیت و کمیت نامناسب دوربین های تلویزیونی شبکه سهند مطلب کار کنین

تراختور قوربانی!
مهمان
تراختور قوربانی!

باسلام. این فصل رو ما انتظار قهرمانی نداریم. ولی انشالله از فصل آینده یکه تاز لیگ خواهیم بود. درود بر آقای زنوزی عزیز.
با تشکر، دانیال هوشمند از خراسان شمالی

آیدین
مهمان
آیدین

چرا انتظار قهرمانی نداری هر سال همین حرفها رو می زنید پس کی انتظار قهرمانی داری؟
هر سال باید انتظار قهرمانی داشته باشیم هر بازی باید انتظار برد داشته باشیم چون ما تیم خیلی بزرگی هستیم

س-ا
مهمان
س-ا

قوربانت گردم ! اگراشتباه نکنم درکامنت قبلی نوشته بودیدکه فارس هستیدوهوادارتراختور!!

دراین یکصدوبیست سال خیلی ها ما را رنگ کرده اندتا جائیکه ما مردم آذربایجان بسکه رنگ خوردیم،خودمان رنگ رز شدیم !!

داداش گلم ! نه اهل خراسانی ونه فارس! ازهمین تبریزیااطراف آن هستید!

ما هم از زنوزی ممنون هستیم بشرطیکه قهرمانی رابرای امسال بخواهد نه نسیه!

برای قهرمانی یک مهاجم سرزن ومدافع قدبلند نیازداریم ! وبدون جذب این دو بازیکن نوبت شما عوامل باشگاه است که نه به اسم مرندبلکه به اسم خراسان شمالی بما وعده سرخرمن بدهید!

اوزون سن !…..

دانیال هوشمند
مهمان
دانیال هوشمند

دوست عزیزم، من نه ترک هستم و نه اهل آذربایجان. اما تراکتور رو دوست دارم. به چند دلیل: اولا تیم غیور و جذابیه و دوما خاری هست در چشم تیمهای تهرانی که کارشون خوردن بیت الماله.
در ضمن بنده امسال انتظار قهرمانی رو ندارم چون نیم فصل اول تیم هنوز وضعیت نامعلوم داشت و امتیازها رو از دست دادیم. اوا فصل بعدی آقای زنوزی تیم کهکشانی رو به نمایش خواهند گذاشت.با تشکر، دانیال هوشمند از خراسان شمالی،شهرستان شیروان

دانیال هوشمند
مهمان
دانیال هوشمند

گلم به خاطر همون کلمه قوربانی گفتی که ترکم؟!!! یاخجه فهمیدی!!!!!

آرمان
مهمان
آرمان

گئچن ایلر مافیا اولماسیدی تراختور آزی ۲ یول قهرمان اولموشدی
بو تازا مدیر گرح بیله کی بو فوتبالدا ناوار نه یوخ و هر زدا وقتینده اقدام ائلیه و آییخ اولا و بیله کی نینیه جاخ چون میدانان اشیحده کی مسائیلین چوخ تاثیری وار

آرمان
مهمان
آرمان

انشالله
فوتبال دا هر زادین امکانی وار

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

کادر فنی و بازیکنان قهرمانی و باید در ذهن داشته باشند ولی هر بازی باید به بازی پیش رو فکر کادر فنی و بازیکنان قهرمانی و باید در ذهن داشته باشند ولی هر بازی باید به بازی پیش رو فکر کنند و تمرکز کنند تا با فکر آزاد و راحت بازی کنند
یه آنالیزور خارجی هم باید بیارن در کنار لیکنز و پاتریکو تمرکز کنند تا با فکر آزاد و راحت بازی کنند