آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۸

تحلیل سیستم های احتمالی نیم فصل دوم تراکتور

مرگ ۴۴۲

بزرگترین قابلیت ۴۴۲، پرس مدافعان مرکزی و عدم امکان بازی سازی و ارسال پاس های مستقیم توسط مدافعان حریف است. بدون لی اروین و یا هر مهاجم بلند قامت سر زن، پروسه ۴۴۲  کلاسیک لااقل برای نیم فصل در تراکتور بسته خواهد شد.

کم کردن یک هافبک به قیمت تغییر به سیستم ۴۴۲ با دو فوروارد با خصوصیات مشابه از نظر فیزیک و نوع بازی تنها مؤلفه خلاقیت و ترکیب را از خط هافبک تراکتور خواهد گرفت. در این شرایط ارسال پاس مستقیم به زمین حریف بی معنی خواهد بود چرا که هیچ یک از دو فوروارد ۴۴۲ فعلی (استوکس – انصاری) قابلیت زدن ضربه اول را در شرایط پشت به دروازه مقابل مدافعان با قامت نزدیک به ۱۹۰ را نخواهند داشت. با تبدیل دو وینگر به ساید میدیفیلدر و دور شدن آنها از محوطه جریمه حریف، این تراکتور در زمین و هوا قفل خواهد شد.

لذا ۴۴۲ کلاسیک به معنای پرس شدید و تأثیر فوروارد فیزیکی (لی هری اروین) در ضربات مستقیم و آزاد شدن مهاجم تارگت (آنتونی استوکس) می باشد. حتی به قیمت از دست رفتن پویایی تیم به علت کم شدن یک هافبک و دور شدن وینگر ها و ایفای نقش جدید ساید میدیفیلدر.

در مقابل، بازیکنان جدیدی که تراکتور در نیم فصل به خدمت گرفته است دست لیکنز را در بکار گیری زیر شاخه های ۴۵۱ باز خواهد گذاشت. اما زیر سیستم های خانواده ۴۵۱ همگی ایده بازی خلاقانه و ترکیبی را خواهد داشت و دست تراکتور در اجرای بازی مستقیم و گره خورده بسته خواهد شد.

۴۳۳

حضور اکبر ایمانی تنها دلیل بکار گیری این سیستم است. این بازیکن می تواند به تنهایی وظایف دو هافبک دفاعی و میانی مکمل را توأماً انجام دهد. این سیستم خصوصاً در بازی های داخل خانه و مقابل تیم های ضعیف تر که روی ضد حملات و بازی مستقیم تمرکز دارند، اثر بخش خواهد بود.

۴۳۳ با حضور شجاعی

به نظر دژاگه، اسماعیلی فر و سوگیتا ۳ هافبک ثابت مقابل ایمانی در این سیستم خواهند بود. اگر نفر چهارم شجاعی باشد، امکان تغییر سیستم از ۴۱۴۱ به ۴۲۳۱ در حین بازی وجود ندارد. این هجومی ترین سیستم تراکتور در این فصل خواهد بود.

بازی مالکانه، ترکیبی و پر حوصله در این سیستم به خوبی اجرا می شود.

۴۱۴۱ با حضور کنستانت

در این شرایط کنستانت جایگزین شجاعی در ترکیب اصلی خواهد بود. با توجه به خصوصیات دفاعی کنستانت، امکان تغییر سیستم از ۴۳۳ ویا ۴۱۴۱ به ۴۲۳۱ حین بازی وجود خواهد داشت. لذا از تعداد پاس های تراکتور کاسته شده و حرکات انفجاری جای خود را به حرکات ترکیبی خواهد داد.

۴۱۱۳۱

با توجه به عملکرد فوق العاده دژاگه در تیم ملی، و مچ بودن شجاعی و اسماعیلی فر با استوکس احتمال بکار گیری سیستم ۴۱۱۳۱ نیز بالاست. بزرگترین مزیت این سیستم در این است که شجاعی نزدیک ترین هافبک به استوکس خواهد بود و از لو دادن توپ نیز ابایی نخواهد داشت.

از طرفی دژاگه نیز دقیقاً در پستی بازی خواهد کرد که در تیم ملی درخشیده است. در این شرایط مسعود شجاعی به عنوان AM  و  SS، اشکان دژاگه به عنوان CM و در نقش جنرال پلی میکر و اکبر ایمانی در نقش  DM و در نقش دیپ لاین پلی میکینگ، به طور ویژه ای ۳ فوروارد تیم را (سوگیتا – اسماعیلی فر – استوکس) تغذیه خواهند کرد. در این سیستم، کنستانت در صورت آمادگی می تواند جایگزین سوگیتا باشد.

با توجه به داشته های تراکتور، به نظر آرمانی ترین ترکیب تراکتور نیم فصل دوم در شرایط عادی همین سیستم ۴۱۱۳۱ خواهد بود. زیرا به نسبت قابلیت ها، بیشترین بازدهی را از مهره های خود خواهد گرفت.

SARP

کانال تلگرامی تخصصی ترین سایت آنالیز فوتبال تراکتور

https://t.me/ANALYSISF

[تعداد: ۱۵    میانگین: ۴.۱/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
س-ا
مهمان
س-ا

مشکلی که حل نشد!
اززمانیکه نصرتی واسدی ازتیم رفته اند،تراختور درخط دفاع بامشکل مواجه بوده که دراین چندفصل اصلاح نشده وعلی رغم تذکرات کارشناسان وتراختوردوستان،مدیریت تیم بفکرترمیم خط دفاع نیست!خط دفاع تراختورنه تنها ضعیف است ومدافعین مدعی ندارد،بلکه درصورت غیبت هریک ازمدافعین ،کس دیگری نیست! حال ،چه کسانی وروی چه حسابی اینهمه هافبک گرانقیمت را به تیم آورده اند،خدامیداند؟اگرمسابقات رابین هافبک هاتقسیم کنیم به هریک چندبازی میرسد؟
مشکل مهاجم هم سرجای خوداست!
درچینش های پیشنهادی درمطلب فوق وتحلیل های بعدی بوضوح روشن است که تیم نواقص بزرگی داردکه تیم مدعی قهرمانی نبایدداشته باشد،درعوض هرچقدربخواهیدهافبک نیمکت نشین وسکو نشین خواهیم داشت.
هنوزدیرنیست………..مدافع+مهاجم مکمل استوکس

بهزاد
مهمان
بهزاد

بنظر حقیر استوکس در قامت یک مهاجم سرزن هم هست
ضمن آنکه ترکیب خوب ترکیبی هست که هم موسوی باشه هم دانیال
همچنین ترکیب کنستانت و ایمانی معرکه است
بذارید ببینیم بازی اول چی از اب درمیاد
به امید حضور پرشور هواداران در استادیوم سهند و یک پیروزی پرگل

مرتضی
مهمان
مرتضی

سلام.تحلیل بسیار خوبی بود.تشکر بابت ریز بینی و ارائه اون به خوانندگان. این ترکیب ۴۱۱۳۱ با حضور شجاعی که ذکر کردید بنظر جذاب میاد.به امید درخشش تراکتور در نیم فصل.

هادی
مهمان
هادی

ممنون از تحلیل…ولی خواهشا این کلمات و اصطلاحات نوین و تخصصی که استفاده میکنین هم کنارش توضیح بده تا سطح معلومات تخصصی هوادارا بالاتر بره..ممنون

فرزاد
مهمان
فرزاد

انصاری هم وینگره هم مهاجم کاذب وگلزن وپاسور بنظر من باید فیکث باشه
احسان،طیبی،سلیمی،موسوی
اکبر ایمانی،کنستانت
انصاری،دژاگه،دانیال
استوکس
ترکیب ایده ال هم۴۲۳۱ هم ۴۳۳

مهدی
مهمان
مهدی

حاج صفی-سلیمی – طیبی – موسوی
ایمانی- کنستانت
سوگیتا- دژاگه – دانیال
استوکس

سالار
مهمان
سالار

اولا باید اکثر اعضای کادرفنی خارجی باشند ویک نفر دستیار داخلی جهت آشنایی مربیان خارجی با تیم کافیه و برای این فصل هم باید یک آنالیزور خارجی هم بیاد تا حداقل لیکنز دو دستیار خارجی رو داشته باشه.
دوما همه میدونند الان ما یک مدافع وسط ششدانگ و یه مهاجم سرزن میخواهیم تا تیم از نظر مهره تکمیل بشه در اینصورت هم برای این فصل مدعی قهرمانی هستیم و هم فصل بعد مدعی اصلی و همچنین در آسیا هم حرفهای زیادی برای گفتن میتونیم داشته باشیم.
مدیریت هم خیلی مهمه و وجود مدیرعامل و هیئت مدیره کاربلد و دلسوز و باتجربه تاثیرزیادی در موفقیت تیم داره کاش از گذشته عبرت بگیرند. و در راس باشگاه هم که یاشاسین زنوزی

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

چرا همش سوگیتا رو میزاری فیکس الان ساسان انصاری و داریم پهلوان هم هست سوگیتا برای نیمه دوم خیلی خوبه بیاد و با سرعت و تکنیکش مدافعان حسته حریف و زمین گیر کنه. کاش یه مهاجم سرزن هم داشتیم فاز تهاجمی خیلی عالی میشد در اینصورت

امید تی تی
مهمان
امید تی تی

مشکل الان اینه که برای بازی رو هوا مهاجم نداریم واین نکته مهمی هست که باید براش چاره اندیشی میکردند یا باید بکنند.

علیرضا
مهمان
علیرضا

در مورد ترکیب تیم چند تا مورد هست که باید ازش استفاده بشه
۱- قرار نیست که ترکیب ما همواره ثابت باشه ترکیب های متنوع باعث میشه که آنالیز تیم ما هم مشکل بشه برای حریف و از طرفی هم میزان آسیب دیدگی و فشار بر روی بازیکن هم کم میشه فقط ما نیاز داریم که یک دفاع وسط کارکشته جذب کنیم الان تنوع در خط دفاع ما کمه و یک مهاجم بلند زن
۲- به نظرم باید از آقای لیکنز استفاده بشه و مدیریت و طراحی تمرینات تیم امید و جوانان رو هم بسپارند به ایشون تا نسل سازی بشه که تو این قضیه هم ایشون متبحر هستن
۳- از نظر بنده بهتره که بازیکن های آینده دار از دسته اول و لیگ برتر خریداری بشن و به تیم ماشین واگذار بشن بعد از پس دادن امتحان و البته کسب تجربه بیان تراکتور یه گزینه خوب برای این کار هم استفاده از ظرفیت تیم شهرداری در دسته یک هست