آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹

تحلیل بزرگترین خرید نیم فصل تراکتور

تراکتور در نیم فصل دوم، خرید های بزرگی انجام داد. بزرگی نه صرفاً از نظر اسم بلکه در راستای ترمیم نقاط ضعف تیم.
این نخستین بار است که تیمی در ایران با حفظ شاکله اصلی جهت ترمیم خطوط خود اقدام می کند. دیری نخواهد پایید مسؤلان این تیم  ثمره حرفه ای گری خود را خواهند دید.

کمیته فنی به جای سرمربی

تراکتور حالا به مانند تیم های بزرگ دنیا، در جذب بازیکن، مشاوره های کمیته فنی را مقدم بر نظر سرمربی می داند. شعارِ “سیستم خواهد ماند و این سرمربی است که عوض می شود.” حالا به خوبی در تراکتور اجرا شد. کادر فنی جز در مواردی خاص از اینکه به مانند کمیته فنی پایدار، از شرایط تیم خبردار نیست، در امور نقل و انتقالات دخالت غیر مستقیم نخواهد داشت و بدین ترتیب حق الانتقال های رایج ایران نیز در این باشگاه به کمترین حد خود خواهد رسید و تراکتور با قدرت به پیش خواهد راند.

بازگشت استوکس بهترین اتفاق نیم فصل دوم

اگر بازگشت استوکس را بهترین اتفاق نیم فصل دوم بدانیم. جذب بازیکنی نظیر اخباری، یک آینده نگری به جا بود. و به خدمت گیری موسوی به عنوان تخصصی ترین مدافع راست حال حاضر تراکتور، خریدی عقلانی لقب گرفت.
کنستانت در صورت آماده بودن، کف ترازوی هجومی – دفاعی را به نفع تراکتور سنگین تر خواهد کرد و تراکتور از محروم یا مصدوم بودن احتمالی ستاره های خود، دیگر نگران نخواهد بود چرا که جایگزین های مطرحی جذب کرده است.

بزرگ ترین خرید نیم فصل تراکتور

بزرگترین خرید نیم فصل تراکتور، کسی نیست جز اکبر ایمانی. او شایسته ترین جایگزین برای مهدی کیانی خواهد بود.

تحلیل بزرگترین خرید نیم فصل تراکتور

۱) همه نقاط ضعف یک تیم هجومی

تراکتور تیمی فوق العاده هجومی و فانتزی بسته است. و در این بین نقش دروازه بان آماده، مدافعان وسط قلدر و یک هافبک دفاعی در حد این تراکتور در کنترل ضد حملات تیم ها نقشی حیاتی داشته و خواهد داشت.

حضور فروزان آماده، افزوده شدن سلیمی و حاج صفی تا حدود بسیاری بار فنی دفاعی تیم را ارتقاء بخشید. اما هیچ یک از هافبک های تراکتور، آن هافبک جارو کننده مقابل مدافعان وسط نبود. ایمانی دقیقاً پر کننده خلاء میان مدافعان وسط و هافبک های میانی خواهد بود. فضایی که با حضور کیانی، ۱۰ سال تمام در اختیار تراکتور بود اما یک نیم فصل، این فضا به حریفان واگذار شد و نتایج آن باخت ۳-۰ مقابل استقلال بود.

۲) تزلزل در کنترل توپ، سرعت بخشی به بازی و گرفتن سرعت بازی

این خصوصیات بارز یک بازیکن پست ۶ فوتبال است. تراکتور در این پست بازیکن قابل اتکایی نداشت. از این رو گاهاً شجاعی تا منطقه پست ۶ عقب بازگشته است. باتوجه به تفاوت نگرش اتیکینگ میدیفیلدر با دیفنسیو میدیفیلدر، این جابه جایی گاهی نتنها گره گشا نبوده بلکه اغلب به ضرر تیم تمام شده است.

۳) قدرت حفظ توپ، دیپ لاین پلی میکینگ

حالا شجاعی و دژاگه برای پخش توپ نیازی نیست تا یک سوم زمین خودی عقب بازگردند. ایمانی پازل گمشده تیم است. او براحتی تمامی هافبک های فانتزی تیم را تغذیه خواهد کرد. از این پس، مرکز ثقل پاس های تیم، ایمانی خواهد بود و نه شجاعی.

۴۱۴۱

در سیستم ۴۱۴۱، گراف مربوط به سیستم تراکتور در روی اکبر ایمانی بیشترین درجه ممکن را خواهد داشت. یعنی ایمانی به عنوان تنها هافبک دفاعی تیم در خط عقب با دو مدافع وسط، دو مدافع کناری و دروازه بان، پاس کاری خواهد کرد. و در خط جلو ۴ هافبک تهاجمی را تغذیه خواهد کرد. و البته قابلیت تغذیه مستقیم استوکس را نیز دارد. لذا درجه ایمانی ۱۰ خواهد بود. یعنی به هر ۱۰ بازیکن تراکتور ارسال کننده پاس خواهد بود. در این شرایط این بازیکن از قابلیت شوت بی بهره خواهد بود. چرا که عمده وظایف این بازیکن به عنوان تنها هافبک تخریبی و بازی ساز خط عقب، در  فضای میانه میدان خودی خواهد بود.

 

۴۲۳۱

در سیستم ۴۲۳۱، بستگی به زوج ایمانی، شرح وظایف تقسیم خواهد شد:

شجاعی – ایمانی

در این شرایط غالب امور دفاعی بر عهده ایمانی خواهد بود. و شجاعی با فراغ بال بیشتری در امور تهاجمی شرکت خواهد کرد.

کنستانت – ایمانی

با حضور هر کدام در امور هجومی، بازیکن دیگر به پوشش منطقه زوج خود خواهد پرداخت.

مهدی پور – ایمانی

حفظ توپ و پاس کاری های سریع و حرکات ترکیبی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ایمانی – حاج صفی

یک ترکیب بسیار محکم دفاعی و ضدِّ ضد حمله

بدون شک بازدهی خط هجومی و علی الخصوص دفاعی با افزوده شدن ایمانی به بالاترین درجه خود خواهد رسید. یکی از بزرگ ترین دلایل زمین گیر شدن تراکتور در زمین آبادان باختن دوئل های تک به تک شجاعی و دژاگه به ایمانی بود.

SARP

[تعداد: ۲۳    میانگین: ۴.۴/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
مرتضی
مهمان
مرتضی

بازهم یک تحلیل خوب و قوی … یاشاسین آقایSARP . بی صبرانه منتظر شروع بازی های تیراختور کبیر در نیم فصل دوم هستیم. به امید قهرمانی.

دانیال هوشمند
مهمان
دانیال هوشمند

من فکر میکنم که امسال جام قهرمانی از آن تراکتور هست و معتقدم با آمدن آقای زنوزی ، از فصل آینده تراکتور اصلی ترین مدعی باشه.

دانیال هوشمند
مهمان
دانیال هوشمند

سلام. من دانیال هوشمند هستم اهل خراسان شمالی و فارس زبان. طرفدار پروپاقرص تراکتور هستم. یک تیم باغیرت و جذاب، و خاری در چشم تیمهای تهرانی

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

از سوگیتا بهتره نیمه دوم استفاده بشه وتازه نفس بیاد چند استارت انفجاری بزنه بهتره پهلوان فیکس باشه
برای گرفتن رضایت نامه دانیال و پهلوان هم بهتره اقدام کنند.
به تیم فعلی یک مدافع وسط خوب ویک مهاجم سرزن هم اضافه بشه کامل میشه ومیتونه مدعی باشه در آسیا

محمد
مهمان
محمد

کنستانت ترکیبین هاراسیندادی ؟!؟

ساوالان/اردبیل
مهمان
ساوالان/اردبیل

تیم تراختورتانیم فصل سه مدیرعامل وسه سرمربی عوض کرده است که اگرمهاجری راهم به آن اضافه کنیم،میشود چهارسرمربی!!!حال چگونه میتوان تصورکردکه کمیته ناشناخته ای بنام کمیته فنی ،بازیکنان راجذب میکند؟
واقعیت اینست که درجذب بازیکنان نه سرمربی دخیل است ونه کمیته موهوم نامبرده وجودداردکه دخیل باشد!

سیستم های اشاره شده دراورپا درطول یک نیم فصل بوجودنیامده اند،بلکه سالهازمان برده است!
فریبکارانه است که بنویسیم سیستم پایداردرتراختورشکل میگیرد!باشگاهی که تانیم فصل سه مدیرعامل عوض کرده وحالابدون مدیرعامل است!

SARP
مهمان
SARP

دوستان عزیز
مطمعناً پس از آماده شدن، کنستانت بازیکن فیکس تیم خواهد بود ولی قبل از آمادگی و هماهنگی به هیچ وجه هیچ مربی عاقلی این بازیکن را فیکس تیم نخواهد کرد.
و در مورد ایمانی، و اهمیتش در فاز دفاعی و هجومی چند مدت بعد خودتون پی خواهید برد.

۱۰ سال پیش در مورد مهدی کیانی چنین مطلبی نوشتیم (تراکتور اف سی) و همین اعتراضات انجام شد.
در ضمن، سیستم رو فقط حدس می زنیم واین کادر فنی هست که ترکیب رو خواهد چید.

بهزاد
مهمان
بهزاد

عکس پایینی ۴۲۳۱ خوبست
فقط کاش بجای شجاعی کنستانت را می گذاشتید تا همه سرجای خودشان بازی کنند

عشق است تراختور
مهمان
عشق است تراختور

یکی از بهترین مطالب و تحلیل دقیق و فنی بود که خواندم
واقعا این نیاز تراختور به اکبر و اکبر به تراختور ، از نیاز فراتر رفته و به یک عشق تبدیل شده بود خدا را شکر که از این ببعد میداندار تراختور یک ترک باغیرت است که در بهترین سن فوتبالش به عشقش رسیده او علیرغم جثه اش بسیار انرژیک و جنگنده است و با کنستانت زوج عالی را تشکیل می دهد
راستی چرا کنستانت در ترکیب شما جایی ندارد
بنظرم یا اشکان یا شجاعی نباشد بجایش کنستانت و ایمانی آن وسط آتش بازی براه بیاندازند
مثلا یکی از کاپیتان ها را مثل کیروش بازی ندهیم چه اتفاقی می افتد؟
بموقع و بسته به شرایط بازی از این دو کاپیتان بازی بگیریم بجایی بر نمیخورد

حمید
مهمان
حمید

سلام
شما آنالیزور کدام تیم هستید؟

dariush
مهمان
dariush

کنستانت و ایمانی
کارشناس جان هانسین اوینار نظریوه؟؟؟

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

از هم مثل همیشه تحلیل هاتون خوب عالیه با اومدن ایمانی در واقع هم تیم تقویت شده و هم اینکه مهدیپور احتمالا برگرده دوب اهن و دیگه نگران جدا شدنش نمیشیم در ضمن ایمانی جوان و میتونه اگه با تعصب و خوب کار کنه یه کیانی دیگه برامون بشه و دیگه نیازی به اومدن کیانی نباشه که اونم کم کم داره سنش بالا میره کاش یه مهاجم قد بلند و سر زن میگرفتن ساسان انصاری خوبه ولی قدش کوتاهه و شبیه استوکس بازی میکنه و نیمکت نشین میشه و تیم علنا با خرید انصاری پلن B نداره باید یه بازیکن با خصوصیات اروین گرفته بشه تا زمانی که بازی گره بخوره بشه براش سانتر کرد و با قدرت بدنیش اون جلو حفظ توپ بکنه مثل بازی سپید رود و البته یه دفاع وسط هم الان نیاز این تیم که دیگه کلا تکمیل بشه و بره انشالله واسه قهرمانی و هیچ بهانه ای نداشته باشن

رضا
مهمان
رضا

کنستانت دا شافتالی طاباغی دی داااااا!!!!!!
یامان کارشناسلیخ المیسنااا!!!کنستانت حتما ایمانی نین ذخیره سی دی دااا

تیراختورچی ام
مهمان
تیراختورچی ام

داداش ایمانی توو کوران مسابقات بوده و از هر حیث آمادس اما کنستانت باید آمادگی بدنی و روحی پیدا کنه باید چم و خم بازی در لیگ دستش بیاد یا نه.چند هفته باید نیمه دوم اونم دقایقی به بازی گرفته شه تا ریتم بازی دستش بیاد.

رامین
مهمان
رامین

به نظر من هم خرید خوبی بود. به هر حال باید صبور بود و تیمو کم کم کامل کرد. یه دفاع وسط خوب هم میتونست تیمو کامل تر کنه و حتی یه مهاجم. ولی بالاخره با قراردادهای بلند مدت میدونیم که سالهای بعد لااقل تو پست هافبک اصلا مشکل نخواهیم داشت و همچنین دست مربی برای تغییر سیستم بازتر خواهد بود. اگه ما بتونیم مرکز زمینو مدیریت کنیم مطئنم که با همین شرایط هم میتونیم بهترین نتیجه رو بگیریم. ایشاا… در ادامه تیم از نظر مدافع و مهاجم هم تکمیل میشه.

سعید
مهمان
سعید

خوبه ولی تیم بالانس نیست در دفاع وسط و خط حمله نیاز به بازیکن داریم.
چرا باز سرمربی خارجی بدون کادر فنی اومد؟ بابا دست بردارن از این کارهای آماتور سرمربی خارجی باید حداقل دو- سه تا دستیار خارجی داشته باشه واقعا معلوم نیست هدف باشگاه از آوردن سرمربی خارجی بدون دستیار خارجی و کادر فنی خارجی خودش چیه

آرمان
مهمان
آرمان

واجب تر جذب یک مهاجم بجای اروین بود هر وقت نیم فصل اول بازی گره میخورد اروین میومد تیم با دو مهاجم بازی میکرد و سانترهای تیم تاثیرش بیشتر میشد. هر تیم باید حداقل چهارتا دفاع وسط داشته باشه که الان ما سه تا داریم تازه باید این پست هم تقویت میشد. نصیرزاده با این قراردادهای آبکی اش پدر تیم و در آورده سه ماه اروین رفته باشگاه هیچ کار نتونست بکنه و باز هم تیم به احتمال زیاد از کمبود بازیکن در خط حمله ضربه خواهد خورد.

بهروز
مهمان
بهروز

بیز او وختن اروینین قدینه نیاز تاپدیخ کی تقوی(ایرانی مربی) گلده ایش باشینا و گرنه اوجور اویونچیه بیزین نیاز یوخ

امید تی تی
مهمان
امید تی تی

تیم به یکم مدافع وسط ششدانگ که در حال حاضر میتونستند کنعانی و بگیرن و یک مهاجم نوک نیاز داره که نگرفتن. از توپ های بلند چطوری استفاده خواهیم کرد وقتی مهاجم بلند زن نداریم اگر استوکس بزاره بره و یا محروم ومصدوم بشه چی؟جانشینش کیه؟جالبه که اصلا به این موارد اشاره نکردی مخصوصا درخط حمله که خیلی مهمه و در صورت نبود استوکس میشیم شیر بی دندان

وحید تراختورچی
مهمان
وحید تراختورچی

تا کجا بالاش بردی امیدوارم اینقدر که ازش تعریف کردی خوب باشه.
واسه من عجیبه که چرا مهاجم نمیگیرن اگر استوکس نباشه چیکار خواهیم کرد رسما خط حمله فلج میشه ومیشیم عینه سه بازی اخر نیم فصل اول