آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹

یاشاسین کیروش! یاشاسین ایران!

یاشاسین کیروش! یاشاسین ایران!

تیم ملی ایران با هدایت کارلوس کیروش با هر موفقیتی که به دست می آورد. بیش از پیش موجب آزار عده ای می شود.
عده ای که با افکار قرون وسطایی  قصد داشتند یک تیم باشگاهی را به نام تیم ملی به مردم کشور قالب کنند اما در مقابل، انزجار مردم را در قبال این افراط ِ بی معنی لمس کردند.

حالا با تمام توان بر علیه سرمربی کشور موضع می گیرند. تا نشان دهند هدف آنها سربلندی و افتخار برای کشور نیست. چه در قالب تیم باشگاهی و چه در قالب تیم ملی، آنها هر زمان که منافع شخصی شان به خطر می افتد مقابل هر کس و هر چیزی می ایستند.

نزدیک به نیم قرن ایران، قهرمان آسیا نشده است. یعنی دقیقاً از وقتی که فوتبال شرق آسیا پیشرفت کرده و فوتبال غرب آسیا سرمایه گذاری های کلانی کرده است.

۱۵ سال بود که ایران به نیمه نهایی نرسیده بود. ایرانی که با یکی از پرستاره ترین تیم های تاریخ خود به همین چینی که تا به این حد پیشرفت نکرده بود مفتضحانه باخت و حذف شد. و اگر کره را برد با اتکا بر درخشش ستاره ای نظیر علی کریمی بود.

حالا ایران تیمی یکپارچه است. اگرچه ستاره ای در حد کریم باقری، علی دایی، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا ندارد! اما تیمی متعهد و سازمان  یافته متشکل از ۲۲ مرد با طرز تفکر حرفه ای دارد که تربیت همگی را در حیطه یک بازیکن متعهد، مدیون کارلوس کیروش بزرگ است. که در این سال ها مهدی تاج تا حد امکان پشت کیروش ایستاده است.

دستاورد های دفاعی کیروش مقابل آرژانتین، اسپانیا، پرتقال، نیجریه و مراکش و دو دوره مقدماتی جام جهانی به خوبی مشخص است.

دستاوردهای هجومی تیم کیروش نیز مقابل مراکش، اسپانیا و پرتقال و همین جام ملت های آسیا به خوبی بیانگر تأثیر این مرد بزرگ بر فوتبال ملی کشور است.

اگرچه همه تیم هایی که با ایران بازی کردند تحت تأثیر سازمان دفاعی ایران قرار گرفتند اما اسپانیا فشار خط حمله و سازمان هجومی تیم ملی ایران را بیش از هر تیم دیگری حس کرد.

ایران تنها با ۵ دقیقه تغییر رویه بازی، یکی از قدرتمند ترین تیم های حاضر جهان را تحت فشار قرار داد تا اسپانیا برای حفظ نتیجه از VAR  و وقت کشی استمداد گیرد.

حالا دیگر همه از ایران می ترسند. حالا ایران به سادگی آب خوردن گل می زند و به سختی گل می خورد.
تحت فشار شدید به نرمی پرس می کند. و تحت فشار حریف با سرعت بالا پاس می دهد. حالا دیگر تیم فوتبال ایران با چند پاس سریع با دروازه بان حریف تک به تک می شود. حالا دیگر کسی جرأت ندارد برای تیم ملی کشورش ناز کند.
و کسی جسارت ضربه زدن به ساک پزشکی تیم را ندارد.

تصور کنید در زمان مربیان قبلی کاپتان تیم ملی در ۵ بازی تنها ۵ دقیقه بازی می کرد و چه آشوبی به پا می شد!

یاشاسین سردار که یک تنه مقابل توهین های قومیتی، خانوادگی و مجازی عده ای ایستاد. کاری که نه علی دایی، نه کریم باقری و نه هر بازیکن دیگر جسارت ایستادن مقابل این بدعت زشت را نداشتند. شادی او که مصادف با خشم و انتقاد از طرز نگرش وی بودند به معنی واقعی دعوت به سکوت محض بود.
یاشاسین مهدی طارمی و علیرضا بیرانوند که نشان دادند برای آنها تیم ملی بزرگ تر از هر تیم باشگاهی ست.
یاشاسین کریم که به خوبی نشان داد تیم ملی از آن ِ همه ایران است و نه قشر خاص.

تیمی متشکل از آذربایجان، ترکمن، قشقایی، خوزستان، گیلان و خطه سرسبز شمال، مرکز و تیمی از آنِ همه اقوام ِ ایران.

یاشاسین ایران متحد.
یاشاسین سردار.
یاشاسین کیروش.

 

 

[تعداد: ۱۳    میانگین: ۴.۷/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
aydin
مهمان
aydin

بیرانوند و وحید امیری لر هستن رامین رضاییان و امید ابراهیمی و پورعلی گنجی مازندرانی احسان حاج صفی اصفهانی اشکان دراگه تهرانی و روزبه چشمی مشهدی… اینها رو هم لطفا بگین فقط گیلان و خوزستان نیست که تیم ملی مال کل کشوره

س-ا
مهمان
س-ا

داداش ! کسی راازقلم نیانداخته،اما لازم است کخ توجه داشته باشید چقدر «پرس پانیست ها»برعلیه سردار تورک اوغلی وکریم ساوالان توهینهای قومیتی کردندوچقدربه عربهاتوهین کردند؟هکذا به شمالیهاتوهین کردند؟اما کسی به مشهدی ها کاری نداشته چون ازجنس خودشان بوده….

یاشار
مهمان
یاشار

باید من هم مثل شما خایه مالی کنم تا نظرم رپ تایید کنین؟

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

تراختور گورسن هاواخ فوروارد آلاجاخ؟تیم ایندی ایکی یا آزی بیر مهاجم گرح آلا و بیر کیفیت لی دفاع وسط
کیمی گوزلولر؟سرداری؟سردار گئدجاخ آیری اروپایی تیمه .طارمی؟ اودا معلوم دییر!
اروینین تکلیفی نیه مشخص اولمور؟ نصیرزداده چوخ پز وئریردی بو حرفه ای قراردادلارینان هانی به؟نئچه آی دی اروین معلوم دییر هاردا

س-ا
مهمان
س-ا

هدف،تراختورچولاری سریتله ماقدی! امروز وفردا بااشاره عوامل باشگاه ،سایتهای معلوم الحال تیترمیزنندکه :…..امشب رآسوده بخوابیدکه سردارآزمون درمقابل تابلو وان یکادبازنوزی عکس می اندازد!

…..پالان ساخلار، اردونی یالان !!!

آیدین
مهمان
آیدین

تیم ملی بدون تراختوریها چیزی نیست دشمنان سردار آزمون دشمن تراختور هم هستند

آرمان
مهمان
آرمان

علی دایی و کریم باقری هله نوکرچیلیخ فیکرینده
سردار چیخارلی اوغلاندی

س-ا
مهمان
س-ا

مصیبت بزرگ موفقیتهای چشمگیرکیروش را به پدر دستمال فوتبال کشور تسلیت عرض میکنیم وبرای جناب بیابانی،ببخشید خیابانی وهواخاهان تیم مافوق تیم ملی«پرس پان یست»صبروتحمل آرزومندیم!

امیدکه دستمال های جناب خیابانی عزادار،ثاب حوله بدهدو روغنشان هیچوقت ته نکشد!

میلاد
مهمان
میلاد

نه قشح سردار گل ویرانان سورا چرتپولیسیلره دئدی سایلنت!
کاش علی دایی دا بیر ذره شعوردا چکیده سردارا

سعید
مهمان
سعید

یاشاسین آذربایجان یاشاسین تراختور یاشاسین کیروش و بازیکنان با غیرت تیم ملی
با منحل شدن چرتپولیس رانتی مافیایی و برچیده شدن رسانه های دلال و کنار رفتن دولت از فوتبال .فوتبال کشور در مسیر پاک و حرفه ای قرار میگیره

محمد
مهمان
محمد

واویلا ننگ بر لجنپولیس
یاشاسین سردار خوب پوزه عده ای حقیر و به خاک میماله