آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۸

برترین بازیکن نیم فصل تراکتور ؛ آمار و میانگین تحیلی نمرات بازیکنان در نیم فصل

برترین بازیکن نیم فصل تراکتور ؛ آمار و میانگین تحیلی نمرات بازیکنان در نیم فصل

فروزان با میانگین امتیازی ۳.۱۶  آمار نسبتاً خوبی در نیم فصل از خود به جا گذاشت. او یکی از با ثبات ترین بازیکنان تراکتور در نیم فصل اول بود. ضعف خط دفاعی و هافبک دفاعی تا حدودی میانگین آماری محسن فروزان را تحت تأثیر قرار داده است. فروزان رتبه سوم برترین بازیکنان نیم فصل را در اختیار دارد و دلیل آن ثبات این بازیکن در درون دروازه بوده است.

طیبی با میانگین ۲.۸۶ آمار ضعیفی از خود به جا گذاشت. اگرچه عملکرد طیبی به دو بازه قبل از افزوده شدن سلیمی و بعد از آن تقسیم می شود. آمار طیبی قبل از سلیمی بسیار ضعیف بود و پس از آن بسیار خوب.

مهدی زاده با میانگین امتیازی ۲.۰۵ یکی از ضعیف ترین بازیکنان نیم فصل اول محسوب می شود. با توجه به حساسیت پست این بازیکن، به نظر او حتی به عنوان ذخیره نیز نمی تواند مهره قابل اتکایی برای تراکتور محسوب شود. و چه بهتر در تیمی بازی کند که شانس بالایی برای موفقیت داشته باشد. و فضای تراکتور برای افزودن جایگزینی بهتر باز شود.

عبدالله زاده با میانگین امتیازی ۲.۸۰  از تعداد بازی های کمتر، نیم فصل چندان موفقی را سپری نکرد. این بازیکن اسیر حواشی ای ناخواسته شد. هرچند نسبت به مهدی زاده، عملکرد بهتری از خود به جا گذاشت. به عنوان یک یار تعویضی مهره قابل اتکایی می تواند محسوب شود. هر چند به نسبت قیمتی که روی دست باشگاه گذاشته، کیفیت پایین تری دارد.

نقی زاده با میانگین امتیازی ۲.۵ در رده های پایین جدول هافبک های لیگ برتر قرار گرفت. این بازیکن با کمک طاهران و مهدی پور نتوانست جای خالی کیانی را در نیم فصل اول پر کند.

مسعود شجاعی با میانگین امتیازی ۳.۱۱ آمار خوبی در نیم فصل از خود به جا گذاشت. شجاعی به جز ۳ بازی مقابل استقلال، ذوب آهن و فولاد که عملکرد بسیاری بدی داشت در باقی مسابقات جزو بهترین بازیکنان تراکتور بود. او رتبه ۴ برترین بازیکنان تراکتور را در اختیار دارد.

دژاگه نیز با میانگین امتیازی ۳ یکی از خوب های این فصل تراکتور بود. اگرچه انتظارات از این بازیکن به مراتب بیشتر از این بوده است. نکته قابل توجه مصدومیت های پی در پی و غیبت های دامنه دار این بازیکن در مسابقات بوده است که تراکتور را به جذب یک پلی میکر جایگزین و یا جذب یک مدافع راست تخصصی و انتقال اسماعیلی فر به پست دژاگه وادار کند.

سوگیتا با میانگین ۲.۹۷  جزو بازیکنان خوب تراکتور در نیم فصل بوده اما کارایی این بازیکن پس از رفتن توشاک دچار افت فاحشی شد.

اسماعیلی فر با میانگین ۳.۳  برترین  بازیکن تراکتور در خط هافبک بوده است. میانگین امتیازی این بازیکن پس از اخراج توشاک و تغییر پست به طور قابل توجهی کاهش یافت. آمار این بازیکن در خط هافبک ۳.۶۶  و در خط دفاع ۲.۹۴  بوده است.

آنتونی استوکس با میانگین امتیاز ۳.۸۸  به عنوان برترین بازیکن نیم فصل تراکتور انتخاب شد.

مهدی مهدی پور با امتیاز ۲.۸۲ در بین هافبک های دفاعی، عملکرد بهتری از خود به جا گذاشت.

احسان حاج صفی با امتیاز ۳.۵۳  پس از استوکس دومین بازیکن برتر تراکتور در نیم فصل بود.

سلیمی و اروین به نسبت بازی کمتر عملکرد بسیار عالی از خود به جا گذاشتند. طاهران با اینکه جزو نفرات ثابت توشاک بوده و تقوی نیز گاه و بیگاه به وی فرصت داد، نتوانست عملکرد مناسبی از خود باقی بگذارد.

برترین بازیکنان ۱۵ هفته

شجاعی، استوکس، حاج صفی، اسماعیلی فر و طیبی به ترتیب به عنوان برترین بازیکنان ۱۵ هفته اول لیگ حاضر شناخته شدند. که در این بین شجاعی و استوکس با بیشترین دفعات حائز رکورد ویژه می باشند.

با ثبات ترین بازیکن

حاج صفی، استوکس، فروزان، سوگیتا، اسماعیلی فر و سلیمی به عنوان با ثبات ترین بازیکنان نیم فصل اول انتخاب شدند.

برترین خطوط

خط دروازه با میانگین ۳.۱۶

خط دفاع مرکزی با میانگین ۲.۵۷ قبل از سلیمی و ۲.۶۷  پس از سلیمی همچنان یکی از ضعیف ترین خطوط تیم می باشد که البته ضعف خط هافبک دفاعی در این آمار بی تأثیر نیست.

خط دفاع کناری با امتیاز ۳.۰۹ آماری خوب به جا گذاشته است که البته کناره های تراکتور متقارن نیست و جذب یک مدافع راست تخصصی برای تیم الزامی می باشد.

خط هافبک دفاعی با امتیاز ۲.۴۴ آمار چندان جالبی از خود به جا نگذاشت.

خط هافبک و وینگر تیم با امتیاز ۳.۱۸  یکی از برترین خطوط تیم در نیم فصل بود.

و بالاخره خط حمله تیم با توجه به لحاظ کردن آمار وینگر فوروارد ها و سیکند استرایکر و استرایکر با امتیاز ۳.۳۲  برترین خط تیم در نیم فصل نخست نسبت به خطوط چندگانه تیم بود.

نقاط ضعف

بر اساس اولویت و طبق آمار به دست آمده، بیشترین ضعف در خط هافبک دفاعی، دفاع مرکزی و دفاع راست بوده است. این بررسی با علم بر بازگشت استوکس و اروین لحاظ شده است.

بازیکنانی که در تیم تأثیر چندانی نگذاشته اند و یا حتی تأثیر منفی نیز داشته اند

اهل شاخه، مهدی زاده، شربتی، طاهران، نقی زاده، آزادی، مسلمی پور، اسلامی خواه و پهلوان، تأثیر چندان مثبتی در تیم نداشته اند. در این بین با توجه به شرایط سنی و حفظ استعداد بومی، حفظ نقی زاده، طاهران، مسلمی پور، آزادی و اسلامی خواه منطقی می باشد. به شرط آنکه این بازیکنان به تدریج و در زمان های به خصوص به ترکیب تیم اضافه شوند.

نقل و انتقالات در نیم فصل – جذب ۴ بازیکن در ۳ پست

تراکتور به حضور یک مدافع راست تخصصی، یک هافبک جنگنده و تخریبی و یک هافبک دیپ لاین پلی میکر و یک مدافع آخر در سطح  بالا نیاز دارد. نظر بر بازگشت استوکس و اروین به جذب مهاجم نیاز ندارد.

همچنین به جذب یک سرمربی خارجی جوان برای پروسه طولانی مدت با تمامی دستیاران و آنالیزورهای خارجی نیازمند است. از کادر فعلی، ابقای تقوی به عنوان دستیار ایرانی و کاظم محمودی کافی به نظر می رسد.

تقوی نشان داده است می تواند در آینده به یکی از بزرگ ترین مربیان ایران تبدیل شود اما فعلا تجربه و دانش تجربی کافی ندارد.

اگر تراکتور به نتیجه گیری در این فصل برنامه ریزی کرده است. استخدام آنتونی اولیویرا بهترین و برترین گزینه ممکن است. این مربی می تواند در آینده پست مدیر فنی تیم را بر عهده بگیرد و تراکتور با جذب یک سرمربی جوان از حوزه یوگوسلاوی سابق و یا آلمان چشم اندازهای دورتری را از نظر بگذراند.

SARP

[تعداد: ۷۴    میانگین: ۳.۳/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
وحید تراختورچی
مهمان
وحید تراختورچی

حتی با بازگشت این دوتا باید مهاجمان دیگه ای هم داشته باشیم. بنظرم استوکس برگرده کافیه و اروین سطحش پایینه میشه مهاجم بهتر جاش گرفت.
دفاع راست وهافبک دفاعی هم که واجبه. دفاع وسط هم باید دفاع وسط با کیفیت بگیرن چون بازیکنان ما در این پست معمولی هستند و اگر بازیکن بگیرن باید سطحش بالا باشه.
با صراحت هم باید گفت فروزان از جهات زیادی قابل اعتماد نیست هم فنی و هم غیر فنی و ما باید یک دروازه بان آماده و ششدانگ دیگه هم داشته باشیم تیم مدعی دو دروازه بان مطمئن باید داشته باشه

فرزاد
مهمان
فرزاد

سرمربی خارجی جوان یعنی چه؟ اولا کدوم سرمربی جوان؟ مگه سرمربی که سابقه وتجربه نداره رو میشه آورد تو تیم و ریسک کرد؟ دوما سرمربی جوان خوب وبا دانش خارجی مگه پامیشه میاد ایران؟ این حرف گنگ است.
دوران تونی ها گذشته تونی میدونی چند سالشه؟ عینه هواداران احساسی فقط یه چیزی میگین اگر قرار بود تونی بیاد که همون توشاک بهتر وحتی جوانتر از تونی بود

امید تی تی
مهمان
امید تی تی

از اون یکی دو مطلبی که چند وقت پیشدر مورد تونی نوشتین مشخص بود شما میخواین دوباره تونی ۷۵ساله رو برای بار پنجم! برگردونید یا بهتر بگم به تیم قالب کنید! جالبه قبلا نوشته بودین تونی فرسوده تر از اونی است که دوباره کار مربیگری کنه و پرونده اش بسته شده و صرفا بخاطر یاد آروی گذشته در موردش مینویسین ولی حالا این پیرمرد از کار افتاده و دوباره پیشنهاد میدین! حداقل به حرفهای خودتون احترام بزارید! فردی که در ۹ سال گذشته فقط اومده تراختور و اخراج شده و بعد رفته دوباره اومده و پدر تیم در اون اوضاع بی ثباتی که تونی و دلالهاش ایجاد کردن در اومده بود !
در مورد عملکردش قبلا نوشتم دیگه لازم به توضیح مجدد نیست!

امید تی تی
مهمان
امید تی تی

نوشتین:تراکتور به حضور یک مدافع راست تخصصی، یک هافبک جنگنده و تخریبی و یک هافبک دیپ لاین پلی میکر و یک مدافع آخر در سطح بالا نیاز دارد.

برای جذب بازیکن بجز پلی میکر با بقیه موافقم.پلی میکر لازم نداریم

نظر بر بازگشت استوکس و اروین به جذب مهاجم نیاز ندارد؟؟! این حرف زیادی خوشبینانه است فقط یه لحظه تصور کنید همین اتفاقاتی که برای این دو افتاد در نیم فصل دوم تکرار بشه اونموقع تکلیف تیم بدون مهاجم چیه؟

تیرختوووورچی
مهمان
تیرختوووورچی

من از مدت ها پیش و بعد از اخراج توشاک، معتقد بودم تنها کسی که میتونه در این برهه به تراکتور کمک کنه، یه نفره و اونم تونی کبیر .