آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
چهارشنبه, ۲۶ تیر ۱۳۹۸

توشاک خارجی و بزرگ بود چرا نتیجه نگرفت!

توشاک خارجی و بزرگ بود چرا نتیجه نگرفت
برخی ها مخالف مربی خارجی هستند و تنها توجیه آنها اینست: “توشاک خارجی و بزرگ بود چرا نتیجه نگرفت”
لازم است در این زمینه توضیحاتی ارائه شود:
در ابتدای فصل اولا تمام بازیکنان تراختور عوض شده بودند و توشاک هم تازه به لیگ ایران آمده بود و طبیعی بود که چند هفته اول نتایج خوب نگیریم.
توشاک در بازی اول نه استوکس و اروین و سوگیتا داشت نه مسعود و اشکان و حاج صفی، در بازی دوم فقط استوکس بود، در بازی سوم شجاعی و دژاگه اولین بازی خود را با تیم کردند. بعبارتی هنوز ستارگان تیم تازه رسیده بودند و با تیم زیاد تمرین نکرده بودند. و برای همین هفته های نخست تیم هماهنگ نبود.
اشتباهات مدافعان مثل اهل شاخه و عبدالله زاده در نتایج ضعیف تاثیر زیادی داشت‌.
تیم توشاک مقابل سپاهان مدعی در اصفهان بازی زیبایی داشت و دوبار نتیجه باخت را با گلزنی جبران کرده و مساوی گرفت.
در بازی نفت آبادان ،تراختور گل اول را دریافت کرد اما بازی فوق العاده زیبا را شاهد بودیم که با کامبک همراه شده بود،تراختور بازی یک هیچ را ۳بر۱ کرد اما اخراج شجاعی و اشتباهات بچگانه مدافعان در دقایق پایانی  پایانی بازی را به تساوی کشید.
توشاک درحالی اخراج شد که ایمان سلیمی مدافع مستحکم و احسان حاج صفی ملی پوش را اصلا در ترکیب خودش ندیده بود.
توشاک وقتی برکنار شد که تراختور از ۶بازی ۹امتیاز داشت. این درحالی بود که استقلال شفر آن موقع از ۶بازی فقط ۶امتیاز داشت.
اما شفر برای دومین سال مربی استقلال بود و اکثر بازیکنانش هم بازیکنان سال قبلش بود.
در پایان نیم فصل اما شفر اختلافش با تراختور را به یک امتیاز رساند. این درحالی بود که دو بازیکن خارجی استقلال به هیچ وجه درحد استوکس و اروین نبودند.
درواقع مسئولان استقلال هیچوقت عامل نتایج ضعیف را شفر نداستند و با زمان دادن به او نتیجه گرفتند.
شاید اگر اسدی مدیر عامل باشگاه به توشاک فرصت میداد ،با اضافه شدن حاج صفی و سلیمی و هماهنگ شدن تیمش حالا هر بازی یک فوتبال زیبا و اروپایی به نمایش میگذاشت و نتایج بهتری هم کسب کرده بود.
قطعا وقتی باشگاهی یک مربی بزرگ انتخاب میکند باید به او اعتماد کند چون مربی هایی در سطح توشاک دیگر نیازی به آزمون ندارند. حال توشاک خوب یا بد دیگر اینجا نیست و شاید هیچ وقت مربی در سطح او به فوتبال ایران نیاید و تنها هدف از این تحلیل هم این بود که قطعا برکناری توشاک از تراختور در هفته ششم دلیل منطقی برای اینکه بگوییم مربی خارجی نتیجه نمیدهد، نیست!
ولی علت اصلی فراری شدن توشاک و بقیه خارجی ها را باید مدیر عامل باشگاه دانست که بر خلاف هواداران اعتقادی به خارجی ها ندارد. همین تقابل در آینده ای نه چندان دور او را از باشگاه تراکتورسازی دورخواهدساخت.
اسدی اگر میخواهد موفق شود و محبوب هواداران بماند باید به دنبال جذب یک سرمربی خارجی تراز اول باشد. وگرنه هواداران با کوچکترین باخت برعلیه او و تقوی خواهند شورید .زیرا هواداران تقوی را استقلالی با کارنامه ای ضعیف که اولین دوره سر مربیگری را تجربه می کند، می دانند که تیم نه بازی زیبا می کند و نه تاکتیکی.
امیدواریم باشگاه هرچه زود تر تصمیم بگیرد و یک مربی بزرگ خارجی انتخاب کند، قطعا اگر این مربی از مربیانی باشد که از فوتبال ایران شناخت دارند نتیجه بهتری نیز خواهد داشت.
به امید موفقیت و قهرمانی تراختور❤️
حسن رزاق پور
[تعداد: ۸۳    میانگین: ۳.۵/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
محمدرضا
مهمان
محمدرضا

مربی خوب خارجی ( سرشناس هم نبود اشکال ندار د) که از لحاظ نظم وتاکتیک قوی باشد ؛ برای تراکتور ضرورت دارد ؛ ولی یک چیز دیگر دوستان ما نباید اجازه بدهیم بازیکن سالاری در تیم مد شود حالا اون بازیکن هر کی میخواد باشه ؛ بازیکن که نتونه به وظایفش عمل کنه جاش تو نیمکت یا سکوهاست ، حالا یا با مربی خارجی یا باهمین تقوی که به بازیکن سالاری بیشتر از بازیکن سازی اهمیت میده

یزدانی
مهمان
یزدانی

آقای زنوزی به نظرم اگر توانستید دوباره توشاک را بیاورید خیلی عالی میشه در غیر اینصورت به قول خودتان یک مربی تراز اول و کارنامه دار مثل اوتوری هاگل ویا حتی آری هان میتونه تیم تراکتور و درمسیر قهرمانی کمک کنه

ائلمان(اورجینال)
مهمان
ائلمان(اورجینال)

هر کی در باشگاه مخالف سرمربی خارجی است باید بره

امیر
مهمان
امیر

اگر تراختور مردمی است اگر این تیم متعلق به هوادار است.ما اسدی و بعنوان مدیر عامل قبول نداریم.ما نمیخواهیم یه اسدقلالی بنام موسوی در باشگاه باشه و کارشکنی کنه.ما تقوی پیشکسوت اسدقلوال و بدون رزومه وکارنامه رو نمیخوایم رو نیمکت تراختور باشه و با شخصیت تیم بازی بشه و تیم تحقیر بشه.
آقای زنوزی میشنوی؟

تراختور کبیر و دیگر هیچ
مهمان
تراختور کبیر و دیگر هیچ

تیم وقتی کامل تو بحران رفت اینا اونموقع دست به کار خواهند شد و تغییرات مدیریتی و کادرفنی و انجام خواهند داد ولی وقتی روز به روز اعتماد هوادار از دست میره دیگه چه فایده؟
میگن استوکس و اروین بی انضباطی کردن و یا نمیخوان تو ایران بازی کنند بعد میگن نشستیم منتظریم اینا برگردن!! والا ما نمیدونیم فاز اینا چیه!
فرض کنیم اینا برگشتن، پس فردا تو کوران مسابقات شما احمق ها باز اینارو میفرستین مرخصی ومیرن نمیان اونموقع چه غلطی میخواین بکنید؟ وقتی بازیکن چند بار میره و دیر میاد درس عبرت برای شما نمیشه و در آستانه بازی با چرتپولیس دوباره اینارو میفرستین مرخصی! این دو مهاجم بدون جانشین در تیم پس فردا دوباره رفتن نیومدن یا اصلا نخواستن بازی کنند تکلیف چیه؟
یکی از ایرادهای بزرگی که در این چند ساله در باشگاه بوده اینه که هیچ مدیر و مسئولی پاسخگوی تخلفات و بی کفایتی خود نبوده و دود همه چیز فقط تو چشم تیم و هواداران رفته.
اگر قرارد این بازیکنان خارجی محکم وحرفه ای است پس چطور اینا رفتن نشستن خونشون و دست تیم و تو پوست گردو گذاشتن و باشگاه هم هیچ اقدامی نمیتونه بکنه؟

ساوالان/اردبیل
مهمان
ساوالان/اردبیل

اخراج توشاک،در زمانیکه فرمان تراختوررابخوبی بدست گرفته بودوهوادارها سخت حمایتش میکردند،بخاطرتعویض بجای دژاگه وبعدازآن پیچاندن هواداران بانشرشایعاتی مبنی جذب قزیب الوقوع فلان سرمربی خارجی ونهایتا رسیدن به وضعیت حال، ازدوحال خارج نیست:
-یاخیانت عوامل باشگاه ودرراس آن اسدی به مالک باشگاه بوده که انتظارمیرودبرخوردلازمراسرع وقت انجام دهد!
-ویااینکه«تهران» اززنوزی قول گرفته که بفکرقهرمان کردن تراختورنباشدواین بازی درآوردنهابخاطر آنست!«تهران»نمیخواهدماجرای نفت-تراختورتکرارشود.

توحید
مهمان
توحید

یه مطلب خاص و درست حسابی . ولی حیف که اکثرت مردم خوب نمیفهمن فوتبالو و با یکی دوتا بازی نتیجه گرفتن میگن تقوی تقوی . اگه توشاک میموند با اون روالی که پیش میرفت
و با حتمایت مالک تراختور مطمئنا از سال دیگه یکی از بهترین تیمای آسیا میشدیم و از سالای آینده همه ساله فینالیست آسیا و قهرمان آسیا . من خودم به شخصه تا آخر عمرم حسرت رفتن توشاکو خواهم خورد ولی انشالله مسئولا و مالک تیم یه مربی درست حسابی خارجی دیگه بیارن تا این همه زحمت های مالک و بازیکنا و هوادارا و مدیریت و پرسنل تیم به باد نره و دل هوادارا نشکنه

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

اینا اگر منتظر کیروش هستند اگر کیروش بعد جام ملت ها پیشنهاد بهتری داشت یا نیومد تکلیف چیه؟

سعید
مهمان
سعید

اسدی همون بهتر بود در هیئت مدیره باشه اسدی اصلا به درد مدیرعاملی نمیخوره حاصل مدیرعاملی اش این میشه که در حساسترین شرایط دومهاجم تیم غیب میشن و در سه بازی ۵ امتیاز از دست میدیم
سرمربی بزرگ خارجی همراه با کادر فنی خارجی.
موسوی هم باید اخراج بشه که نقش منفی زیادی درون باشگاه داره

aydin
مهمان
aydin

اقای عزیز موسوی زنوز دوست مهندس زنوزی هست و مورد اعتماد ایشون و تا زمانی که مالک باشگاه هستن اقای موسوی هم هستن و بهترین صورت دارن وظایفشونو انجام میدن

وحید تراختورچی
مهمان
وحید تراختورچی

اولا توشاک ونزاشتن کادر فنی خارجی اش روبیاره اگر کادر فنی خارجی میاورد شرایط متفاوت بود.
دوما ازهمون روز اول قصد نداشتن با توشاک ادامه بدهند با اومدن اسدی وموسوی اسدقلالی هم زودتر سعی داشتن توشاک اخراج بشه
اسدی وموسوی و تقوی باید از باشگاه کنار گذاشته بشوند

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

به نظرم تقوی رو الان بزارن کنار کنار که چه عرض کنم دستیار باشه بهتره تا اینکه هفته بیستم بخوان مربی انتخاب کنن الان فرصت مناسبی واسه اینکاره ایشون از فرصت چند ۱۳ روزه خود واسه بازی فولاد استفاده نتونست بکنه شفر هنوز ایرانه ولی تقوی لباساشو عوض نکرده رفته خارج تمرینات و تعطیل کرده

حسین ارموی
مهمان
حسین ارموی

رفتن توشاک به خاطر نتایجش نبود .نظر سنجی نشون می داد هشتاد درصد بیشتر هوادارا مخالف رفتن توشاک بودن. احساس می کنم باشگاه از اوردن توشاک پشیمون بود و دنبال بهونه بود که یک مربی خارجی بهتر بیاره که چندین سال باشگاه رو بیمه کنه. یکی مثل کی روش یا … . مطمینا توشاک می موند نتیجه می گرفت و این کار تعویض مربی رو سخت می کرد. فکر می کنم به همین دلیل باشه هنوز تقوی رو سرمربی موقت اعلام کردن. زنوزی با این همه هزینه ، ریسک نمی کنه تیم تو دست تقوی باشه . گذشت زمان همه چی رو ثابت می کنه .

نادر (7)
مهمان
نادر (7)

۷- در پایان به خاطر جداگانه فرستان مطالب معذرت میخوام یه جا نمیاد مجبوریم جداجدا بفرستیم با تشکر

نادر (6)
مهمان
نادر (6)

۶- مهم نتیجه گیری هست یا زیبا بازی کردن؟ بد نیست یه نظر سنجی گذاشته بشه در برنامه موج فوتبال که مخاطب بیشتری داره مشخص شه هواداران دنبال چی هستن. بنده میگم نتیجه گیری چند تا بازی تیم نتیجه نگیره هوادار علیه اش خواهد شد همه جای دنیا اینجوریه.

نادر (5)
مهمان
نادر (5)

۴- بحث علیه تقوی بودن هم دلیل دیگه ای داره اونایی که نگاه غیر فوتبالی دارن و ورزشگاه رو از حالت عادی خودش خارج کردن موقع جلالی و گل محمدی و هرمربی دیگری که مطابق امیال و توهمات اونا نباشه بهانه تراشی خواهند کرد. درمورد هرمربی خارجی (به جز یه کشور خاص)هم کمابیش صدق میکنه. همینجا به قسمت پربحث ترین ها نگاه کنید مطلب باختی به ژرفای حماقت توشاک رو خواهید دید. ده تا بازی که نباخته بود. اون مورد خاص هم آمال و خیالات یه عده ای هست که هنوزم خبرندارن اونا خودشون برای تیم ملی از جای دیگه ای مربی آوردن.

نادر (3)
مهمان
نادر (3)

۳-برای بعد از این چه پیشنهادی میشه ارائه داد. برای این مقطع زمانی شما فرمودید که مربی خارجی آورده بشه که نسبت به اون موقع به نظر مناسب تر هست و فرصت بیشتری هم هست اما اینو نگفتید که مربی خارجی بیاد جایگزین تقوی بشه که تا الان هم مربی موقت بوده یا بیاد و تقوی درکنارش باشه و تا اخر فصل باهم ادامه بدن. اینو باید روشن و واضح عنوان کنید که منظور اصلی کدام هست.

نادر (3)
مهمان
نادر (3)

۲- بنابراین بحث کردن درباره مسئله ای که اتفاق افتاده ضرورتی نداره این مسئله کاملا روشن هست که بحث مخالفت با مربی خارجی مطرح نیست در اون مقطع زمانی آوردن مربی خارجی به نفع تیم نبود.

نادر (2)
مهمان
نادر (2)

۱-نویسنده محترم باید اول صورت مسئله رودرست تعریف کنه.علت مخالفت بامربی خارجی در اون مقطع زمانی(کوران مسابقات) چی بود؟ هرچیزی شرایط و بستر خاص خودش روداره.بنده مخالف بودم مطلب هم نوشتم یک احدی هم پیدا نشد در مزیت اوردن مربی خارجی در اون موقع فصل دلیل بگه هرچی هم گفتن در کوبیدن تقوی بود نه مزیت اوردن مربی خارجی.تقوی ماند و به هرطریقی که شما اسمش رو بذارید نتیجه گرفت ازهرجهت تیم روند رو به رشد توشاک رو حفظ کرد و اگر سه تا بازی اخر مهاجم داشتیم بدون شک الان اول جدول بودیم. بنابراین این مسئله تمام شده هست.حالا شما دوست دارید یا ندارید به بازیکن نسبت بدید یا شانس یا هرچیز دیگری،تقوی بی تجربه استقلالی در تراکتور نتیجه گرفته علت اصلیش این بود که راه توشاک رو ادامه داد.اگر اون روز تصمیم دیگری گرفته می شد و یه مربی خارجی میاوردن احتمالا الان تراکتور در کنار ذوب آهن قرار داشت و برای نیفتادن میجنگید. خوشبختانه یک تصمیم درست تراکتور رو به کورس برگردوند. این واقعیتی هست که اتفاق افتاده و قابل تغییر نیست.

نادر (1)
مهمان
نادر (1)

با سلام،علت مخالفت رونسبت دادن به نتیجه نگرفتن توشاک(که اتفاقا داشت میفتاد روی غلطلک)صورت مسئله درستی نیست.سوال اصلی اونی هست که اخر متن گفتید. ایرادکار تراکتور در چیست که مربی و بازیکنان وحتی یه مدیرعامل نیامده رفتن؟هرچی هم باشدبه تقوی ارتباطی نداره. وارداون نمیشم اما چندتانکته رو جهت شفافسازی عرض میکنم.

خسرو
مهمان
خسرو

آقای رزاق پور عالی نوشتی ،درست حرف دل منو.کنفرانس های اسدی را اگه ببینین،میفهمین که فقط با کلمات بازی میکنه و مردم را سر کار میذاره،حالا نمیدونم سیاست آقای زنوزیه یا چیز دیگه،ولی خب بالاخره میدونم که با این تدابیری که به کار میگیره،آخرش تراکتور نتیجه نگیره،فوتبال تقوی هم که انگار از تاکتیک توش خبری نیست،مثل اون زمان هایی که خودمون تو محلات بازی میکردیم و یه مربی داشتیم که بهمون میگفت بچه ها محکم بازی کنین و بعدش هم کنار خط فقط فریاد الکی میزد.

بهزاد
مهمان
بهزاد

بنظر میاد صاحبان تراختور با تهران نشین ها اینطوری بسته اند که مزاحمتی از جانب تراختور متوجه سرخابی ها نشود حتی به داوری های مغرضانه هم اعتراض نکنند
ما دلخوش به این هستیم که بازی های برگشتمان با مدعیان در خانه است
اما لجوجی بنام تقوی ترکیب و تاکتیک غلط می چیند و نتیجه را به فولاد تازه از بحران درآمده واگذار می کند تازه میگوید در هیچ شرایطی بازیکنی را که بالای ۱۰ توپ تقدیم حریف کرده را تعویض نمیکنم!!
الان مشکل ما تیم های رقیب نیستند مشکل ما کسانی هستند که در حد تراختور نیستند بازیکنان و مربیان متوسط به پایین
و فدا شدن تیم بخاطر دو سه تا ملی پوش نتیجه را به فولاد واگذار می کنیم اما در نود اجازه استفاده از دژاگه را پیدا نمی کنیم
آیا این تراختور خصوصی بود؟؟
یکبار
یکبار برای نمونه شفاف سازی نکردند که چرا همه از تراختور فرار می کنند.
چرا همه سوال ها بی جواب است؟
واقعا خارجی هایی که رفته اند فرصت خواسته اند یا فدراسیون مانع از شکایت شما به فیفا شده؟؟
تا کی مردم را مسخره خودتون خواهید کرد؟

arrow
مهمان
arrow

دقیقا دوست من

arrow
مهمان
arrow

کاش خود توشاکو یا ساغلامو برگردونن.بازیکن به اسم سرمربی به تیم نگاه میکنه سرمربی خوب بازیکن خوب میتونه بیاره بازیکنی که عیارش مشخصه بخاطر شخص سرمربی میاد چون میدونه بیشتر به چشم میاد.همین استوکس و اروین یا هر بازیکن دگ ای بنظرتون میاد زیر دست تقوی کارکنه؟نه باید پولی بدی که راضی بشه.توشاک چندبارگفت با بازیکن های تیم ملی نتونستم بازی رو به آخر برسونم.واقع بین باشیم دوستان.

میلاد
مهمان
میلاد

توشاک عالی بود دلالهای باشگاه فراریش دادند. یه نگاه به بازی آخرش جلو صنعت نفت بکنید و واقعا ببینید بدون داشتن بازیکنهای تیم ملی چقد فوق العاده بازی کردن توی اون هوای گرم . سبک بازی اون بازی با الان قابل قیاس نیست. تقوی باید بره و جایش یه مربی خارجی بیاد اما این بار نباید دلالهای داخلی باشگاه کاری کنن

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

امیدوارم سایتتون کاری کنه تا مطالب و یه تیکه بفرستیم نه تکه تکه هرچی فرستادم نیومدادامه مطلب قبلیم : این همون کاری که دلال ها دوست دارن شما ببینید پرسپولیس برانکو رو اورد چهار ستله هم بست و داره نتیجش و میبینه نه مثل ما که تقوی رو گذاشتن اگه نتیجه نگرفت سال بعد یکی دیگه و یکی دیگه ها رو میارن با تمام احترام باشگاه امیدوارم تو همین نیم فصل بره سراغ هافبک دفاعی دفاع راست و اگه استوکس و اروین برگتن که هیچ اگه هم بر نگشتن مهاجم خارجی بگیرن و از همه مهمتر مربی بزرگ خارجی اگه این کار و نکنیم نه امسال و نه سال اینده هیچ وقت به قهرمانی نمیرسیم استقلال با نفراتی که همسطح بازیکنای ملی پوش و خارجی ما نیستند فقط یه امتیاز از ما کمتر داره اونم به خاطر مربیشه که تو شرایط کمبود نفریش هم باعث شده حداقل خوب کار کنه اگه نجنبیم حتی ممکنه از همین استقلال هم عقب بمونیم و حتی شاید سهمیه اسیایی رو هم نگیریم

بهزاد
مهمان
بهزاد

خیلی راحت میشه قهرمان شد اگر دلال ها و بدخواهان و خائنین بگذارند
حکایت ما حکایت #بباز می باشد

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

مطلبتون عالی و بی نقص بود مثل همیشه حالا شاید خیلی ها بگن که باز با یه باخت شروع کردن به انتقاد ولی اگه یادتون باشه بار ها گفتیم و نوشتیم تیم بر اساس خلاقیت بازیکنان دا ه نتیجه میگیره و نه تاکتیک و نه بر نامه ایی دستور کار خودش داره تا وقتی استوکس و اروین بود از خلاقیت اونا استفاده میکردیم و موفق میشدیم از وقتی که اونا هم رفتن تیم به غیر از بازی پارس جنوبی اون هم رو خلاقیت مهدیپور و البته برخورد توپ به صورت شانسی به مدافع حریف و تبدیل به گل دیگه نتیجه خاصی نگرفته اون هم با این بازیکن های بزرگ و ستاره مگه پارسال ساغلام، استوکس ،شجاعی، حاج صفی و یا … رو داشت که تیمش خوب بازی میکرد دوستان عزیز یادمون نره دلال با اوردن مربی ایرانی یا یک مربی متوسط سعی داره هر سال پولی به جیب خودش بزنه مگه باشگاه ما نمی خواست قرار داد ها بلند مدت باشه توشاکی که هفته های اول بازیکناش و نداشت و تیمش به هماهنگی نرسیده بودباز تیمش خوب و تاکتیکی بازی میکرد نمونش بازی سپاهان یا دیگر بازی هاش چرا بعد یه باخت راحت کنارش گذاشتند

ناصر
مهمان
ناصر

این متن رو خیلی عالی و حساب شده نوشتین
وبند به بندش عین واقعیته
تراکتور اگه میخواد تو فوتبال ایران و حتی آسیا قهرمانی بیاره با تقوی نمیتونه همچین کاری بکنه
چون نتایج تقوی شاید خوب بوده ولی فکر کنید اگه بازی با سپید رود اروین نبود میتونستیم ببریم؟؟
بازی ذوب آهن اگه خارجیا نبودن میتونستیم کامبک بزنیم؟

تیم خوب و سرمربی خوب نباید وابسته به یک یا دو بازیکن باشه
نمونه ش سرمربی تیم دشمن ینی برانکو
با وجود رفتن تمامی ستاره هاش بازم عالی کار میکنن و تا فینال آسیا هم پیش میرن

کرال
مهمان

آخه آقای تقوی تا حالا کجا مربی بوده تراکتور مربی بزرگ میخواد که تو شرایط سخت و بازیهای دشوار بازیو واسه تراکتور در بیاره لا تمام احترامی که به آقای تقوی دارم ولی ایشون در حد تراکتور نیست اینو میشه از بازیهای بدون کیفیت و تاکتیک تراکتور دید

سعید
مهمان
سعید

مثل همیشه عالی و بی نقص.
شما کانال تلگرامی ندارین؟

ابوالفضل دلگشا
مهمان

سلام فقط تونی الویرا پرافتخارترین مربی تارخ تراکتورسازی