آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹

تحلیل فنی و دلایل باخت تراکتور

تحلیل فنی و دلایل باخت تراکتور

همان برد ۶-۰ مقابل استقلال خوزستان، تقوی را ماندگار کرد. شاید اگر تراکتور در آن بازی امتیاز از دست می داد، وضعیت تراکتور بهتر از الان بود.

تفاوت تقوی با قطبی

نمی توان به مربی و تیمی که نتیجه می گیرد، خرده گرفت. اما وقتی یک بازی حیاتی را به تفکرات مربی که ۵ روز نیست به ایران بازگشته می بازی، زخم های کهنه نیز زبان باز می کند.

ضعف های مدیریت و کادر فنی پشت قابلیت استوکس

واقعیت این است، تراکتور با تفکرات تقوی و با این وضعیت آشفته در خط هافبک، استقلال خوزستان را نبرد. این استوکس بود که یک تنه باخت سنگینی به استقلال خوزستان تحمیل کرد.

همین استوکس اگر نبود، تراکتور به ذوب آهن نیز باخته بود. ورود اروین و کمی آزاد شدن استوکس، دوباره این مهاجم را مهار نشدنی کرد. تا ذوب آهن، مقابل تراکتور ۴ گل پیاپی دریافت کند.

استوکس نا آماده که تنها ۴۵ دقیقه در زمین حضور داشت حتی مقابل نفت آبادان نیز به سادگی آب خوردن گل زد!

تمامی بازی هایی که تراکتور در این فصل انجام داده است با تقوی و یا بدون تقوی، بازی هایی بوده که با اتکا به بازی انفرادی ستاره هایش نتیجه گرفته است.

بازی با سپاهان، تنها بازی تاکتیکی تیم در فاز دفاع و حمله

به استثنای بازی مقابل سپاهان، هیچ حرکت تاکتیکی و ترکیبی از تیم مشاهده نمی کنید.

حتی مقابل ذوب آهن نیز، تراکتور گل های خود را در ضد حملات به ثمر رسانده است! که با وجود استوکس و اروین و سایر عناصر هجومی، تماماً حرکات انفرادی محسوب می شوند.

تقوی هرچند در چند بازی، فاز دفاعی تیم را منسجم تر کرد که آن نیز با مقایسه عملکرد توشاک، منطقی نیست. چرا که حاج صفی و سلیمی در زمان توشاک حضور نداشتند. که اصلاً بحث مقایسه توشاک و تقوی مطرح نیست. چرا که توشاک نیز در مقایسه با قلعه نوعی، تونی و ساغلام بسیار ضعیف تر عمل کرد.

اما تیم تقوی در فاز حمله، هیچ برنامه ای ندارد. نبود استوکس و اروین، حقایق بسیاری را برملا کرد.

حقایقی که پشت بازی های انفرادی بازیکنان ستاره و بردهای گاهاً شانسی، پنهان مانده بود. فرقی نمی کند، برد شانسی مقابل سایپا در زمان توشاک بوده باشد یا برد شانسی مقابل پارس جم در زمان تقوی.

تراکتور به یکی مثل تونی اولیویرا یا ساغلام نیاز دارد. قرار نیست با نام های میلیاردی بازی کنیم. این تراکتور مریض است و به اتکای ستاره های خود، و حمایت هواداران خود تا به اینجا پیش روی کرده است.

تراکتور نه تنها در بحث کادر فنی بلکه در مدیریت نیز مشکلات بزرگی دارد.

ادامه عوام فریبی ها به قیمت عدم پیشرفت تراکتور

جملاتی نظیر خیانت استوکس و اروین در حق تراکتور، جز عوام فریبی آشکاری نیست. بلکه خیانت بزرگ، سوء مدیریت مدیرانی ست که نمی توانند این تیم را مدیریت کنند.

تراکتور شاید در جدول رده بندی، پیشرفت کرده است اما در نوع بازی هیچ تفاوت و نکته مثبتی ملموس نیست. و این یک واقعیت آشکار است.

تحلیل آمار بازی

آمار بازی تراکتور و فولاد، شاید در نظر اول، برتری مطلق تراکتور و برد شانسی فولاد را متصور می کند. اما واقعیت های بزرگی در ورای آن پنهان شده است.

تیمی که ۷۱% توپ را در اختیار دارد و ۶۰۱ پاس بین بازیکنان خود رد و بدل کرده است؛

 باید دید چند پاس از این تعداد، طی حرکات ترکیبی بدست آمده است!؟

چند پاس از این ۶۰۱ پاس، در محوطه جریمه حریف رد و بدل شده است!؟

چند پاس از این ۶۰۱ پاس، پاس حیاتی (منجر به خطر روی دروازه حریف) شده است!؟

آمار اسفناکی بدست می آید!

این پاس ها با حضور بازیکنان با تکنیکی چون، شجاعی، سوگیتا و مهدی پور و حاج صفی به اساس حرکات انفرادی بازیکنان بدست می آید.

اما ساغلام و علی الخصوص تونی اولیویرا، با کمترین ابزار، آمار فوق العاده ای از خود به جا گذاشته اند.

وقتی تراکتور با این آمار، ۱۲ شوت به سمت دروازه زده است و فولاد با مالکیت ۲۹%  و تنها با ۲۰۱ پاس، ۱۱ شوت به سمت دروازه تراکتور شلیک کرده است یعنی آنکه تقوی با این همه ستاره، اسیر و تسلیم تاکتیک قطبی شده است!

با این همه ستاره بدون برنامه در حمله

تقوی در بازی های قبلی نیز نشان داد برای حمله هیچ برنامه ای ندارد.

او پس از به روی کار آمدن، عملکرد اسماعیلی فر و سوگیتا را در ترکیب تراکتور ساقط کرد!

تقوی در تعطیل کردن تمرینات تیمی، بهترین مربی لیگ شناخته می شود.

شفر، بازیکنان ملی را فرا می خواند ولی تقوی، ملی پوش ها را به اختیار خود در تهران جا می گذارد! تا کاپتان تیم ملی با نمره ۲.۵ ضعیف ترین بازیکن میدان باشد.

تنها ۲۵% شوت های تراکتور در چارچوب بوده است این یعنی تراکتور ۲۲ استوکس ندارد، تراکتور فقط یک استوکس داشت و توشاک و تقوی و مدیریت تیم پشت عملکرد فنی فوق العاده این بازیکن پنهان شده بودند.

در حالی که ۵۵% شوت های فولاد در چارچوب بوده است!

تیمی که در حضور ۸۰  هزار هوادار خودی تنها ۳ شوت به سمت دروازه می زند، یعنی نه مهاجم دارد و نه مربی.

تیمی که ۴ هفته حیاتی را بدون مهاجم بازی می کند و۴ امتیاز حساس را از دست می دهد یعنی مدیر هم ندارد.

عدم مدیریت بازیکنان

بازی های پر نوسان شجاعی نشان می دهد، مجموعه تیمی تراکتور توان مدیریت بازیکنان خود را ندارد. و بازیکنان در هر برهه به حال خود رها می شوند.

اگر در تراکتور سالار وجود ندارد، نباید پلی میکری که ۶۰ درصد پاس هایش اشتباه بوده در زمین باقی بماند!

غیب شدن اروین و استوکس، راه رفتن شجاعی و مصدومیت های دژاگه ریشه در عدم مدیریت بازیکنان دارد. وقتی بازیکنی تحت هر شرایطی در زمین باقی می ماند. وقتی جایگزینی برای آن بازیکن در تیم وجود ندارد. باید هم بازیکنان به جای تمرین در تیم باشگاهی، در تهران حضور داشته باشند.

مسأله باخت تیم نیست. چرا که بهترین تیم ها نیز در مقاطعی می بازند. مشکل، در عدم مدیریت تیم و بردهای شانسی و بدون برنامه تیم است.

این تیم اگر دنبال قهرمانی و یا کسب سهمیه است باید به جای تعطیل کردن دوباره تمرین؛

بالفور سرمربی ای در شأن هواداران این تیم استخدام کند.

استوکس و اروین را بازگرداند.

در پست هافبک دفاعی، دفاع راست، دفاع وسط و پلی میکر، بازیکنانی نه صرفاً به نام و کهنسال بلکه در عمل تأثیر گذار جذب کند.

از امروز، تراکتور برای از دست دادن هر روز تاوان سختی در نیم فصل دوم خواهد داد. پس نمی توان همه بازی ها را به قدرت هواداران برد!

تراکتور در یک روز سرد به تیمی باخت که به شرایط آب و هوایی عادت ندارد و مربی خود را نیز به تازگی عوض کرده است.

و اگر مدیران بالا رتبه آن قصد دارند به عوام فریبی و امسال – پارسال و سال بعد کردن ادامه دهند. پس با همین سیاست نیم فصل قبل ادامه دهند و رتبه ۶-۱۰ برای این تیم قابل تصور است.

SARP

[تعداد: ۱۱۴    میانگین: ۳.۱/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
سیدعلی پیس وضده تیراختورچی
مهمان
سیدعلی پیس وضده تیراختورچی

آففرین. یازدیخلازن هاممسن من آیری سایتلاردا یازمشام بعنوان نظر. اوقدر منیم یازدخلارما اوخشاری وار کی دیرم بس کی اوزوم یازدخلامی اوخیرم. هر نمنه یازمسز عین واقعیتدی احسن اولسون آذربایجانن غیرتلی و حساس ایگیدلرینه.

ابوالفضل
مهمان
ابوالفضل

تقوی تو مصاحبه هاش میگه فقط به یه بازیکن نیاز دارم! بعد میاد میگه ۱۴ بازیکن داریم. فازت چیه اگه تیمت یه بازیکن کم داره دلیل نمیشه تا این حد ضعیف بازی کنه. فارغ از نتیجه ما تمام نیمه های اول از تمامی حریفان ضعیف ظاهر شدیم. عدم برنامه در حمله رو میندازن گردن نبود مهاجم در حالی که تیم توپ رو تا پشت محوطه نمی تونه ببره! بعد میاد آزادی رو بازی میده میگه اونقدر باید خراب کنه تا یاد بگیره! عزیزم تیراختور جای آزمون خطا نیست. یه آزمون خطا باعث شد ۵ امتیاز عقب بیافتیم تمام

سیدعلی پیس وضده تیراختورچی
مهمان
سیدعلی پیس وضده تیراختورچی

اقای زنوزی اقتصادیند باید اینکه دارم میگم اینو ثابت میکردند. آقا ، استوکس بی ادبی و بی نظمی کرده درست برگشته با پای خودش اومده خیلی عالی با شروطی تو بازی پرسپولیس بازی میدادم که مثلا اگه بتونی گلزنی بکنی تو جریمه ات تخفیف میدیم. بعد بازی میکشوندم کمیته انضباطی و ادامه ماجرا. اومدیم به تفکر لوطی منشی تقوی در عدم استفاده از استوکس بی نظم، هزینه دادیم. آقایان محترم با سلیقه شخصی خود مسخره بازی در نیارین ۷۰هزارنفر نه دیوونه شما هستند نه فوتبال تیراختور برای اونا چیز دیگریست

یزدانی
مهمان
یزدانی

به نظر من باید هرچه زود تکلیف سرمربی تیم را مشخص کنند بهتر است یک مربی که با فوتبال تراکتور سازی آشناست بیاورند بعد شجاعی به درد تراکتور نمیخورد جایگزین برای وی و دفاع و دروازه بیاورند در خط حمله هم تکلیف استوکس و اروین هم خیلی زود مشخص شود در ضمن در خط دروازه اخباری فرد مطمنی نشان داده و متعصب به تراکتور سازی است

سینا محجل
مهمان
سینا محجل

دلیل اصلی نتیجه نگرفتن تیم خیلی واضحه تراکتور در بین تیم های بالانشین کمترین زمان تمیرین و بیشترین تعطیلی رو داشته تازه همون تمرینات هم اکثرش بدون بازیکنان اصلی بوده معلومه نتیجه نمیگیریم یه نگاه به پرسپولیس بندازیت تو این دو ماه تعطیلی برانکو یه روز فرصت نداده به بازیکناش و گفته هرچه سریعتر به تمرین بیایید تا یک هفته در تهران تمرین کنیم تا یک کمپ خوب تو کرواسی بگیریم بریم اردو ادامه تمرین و بازی های تدارکاتی!!!
اینم از ما تمرینات دو هفته تعطیل شده بعد یک هفته به صورت غیر منظم بدون بازیکنان اصلی تمرین بعد بازم ریکاوری بعدشم یک تورنمنت چهارجانبه با سه تا تیم چرت خب آیا این کار واسه تیمی که نتونسته ۵۰% ظرفیت خودشو نشون بده مناسبه؟؟؟ ما مسی و رونالدو رو هم بیاریم تا همچین تفکری تو تیم حکمفرماست نتیجه نمیگیریم و باید تحقیر بشیم

محمدرضا
مهمان
محمدرضا

من هر چقدر به چینش نیمه اول تقوی نگاه کردم چیزی دستگیرم نشد که با چه برنامه ای اسلامی خواه رو بعد یک سال مصدومیت گذاشته تو ترکیب ؛ این مربی از ترس پشت بازیکنان قایم میشود ؛ تو نیم فصل باید تقوی ؛ شجاعی ؛ سوگیتا ، آزادی و فروزان باید از تیم بروند

صابر
مهمان
صابر

بارفتن شجاعی،آزادی و تقوی موافقم
انصافا آزادی رو هم الکی دارند گنده میکنند

میلاد تی تی
مهمان
میلاد تی تی

باید هافبک دفاعی باکیفیت وبزرگ خارجی بگیریم
اکبر ایمانی به درد تراختور نمیخوره بازیکن معمولی است و خیلی بی ثبات است و افت و خیز زیاد داره نمیشه روش حساب کرد هر نیم فصل هم یه تیم عوض میکنه. در هر تیم هم بوده با همه مربیان به مشکل خورده

سالار
مهمان
سالار

اول سرمربی بزرگ خارجی همراه با کادر فنی خارجی بعد جذب بازیکنان مورد نیاز تیم.
چون اگر بخواهیم بازیکن باکیفیت خارجی بگیریم ببینه سرمربی تیم یه فرد بی رزومه و ناشناخته است نمیاد برای جذب بازیکن خارجی بزرگ سرمربی بزرگ ومعتبر خارجی باید در تیم باشه

ائلمان(اورجینال)
مهمان
ائلمان(اورجینال)

مربی حقیر نمیخواهیم
مربی حقیر و بی کارنامه و ترسو نمی خواهیم
احتمالا نیم فصل دوم هفته هجدهم در تبریز بعد از بازی با اسدقلال رو سکو ها سر داده خواهد شد

سعید
مهمان
سعید

سلام، نخست اینکه تیم تراکتور امسال با پارسال از هیچ نظر قابل قیاس نیست، پاراسل نه هواداری در ورزشگاه بود و نه بازیکنی داشت. اما کیفیت بازیهای پارسال تراکتور بسیار عالی تر از امسال بود!. تراکتور امسال فاقد کار تیمی است. با نیم نگاهی به بردهای بدست آمده تراکتور نشان از شانسی بودن گل های تیم دارد. تیم ثبات لازم را ندارد. تیمی که بدنبال قهرمانی است بایستی در فاز دفاع انسجام داشته باشد. در فاز حمله برنامه داشته باشد. تراکتور در تبریز به تیمی باخت که چندان قوی نبود! بازی تراکتور مقابل فولاد به خوبی ضعف تاکتیکی تیم را نشان داد! چنانچه با فازودن چند نفر حتی شاخص به تیم بازهم شاهد عدم انسجام تیم خواهیم بود. تیم تراکتور بایستی نخست مربی خوب و با دانش داشته باشد. تا تیمم را به خوبی به انسجام لازم برساند. امیدوارم اسیر بردهای مقتی تقوی نباشیم. تقوی با باخت مقابل صنعت نفت و فولاد و بردهایش مقابل چند تیم نشان داد که چقدر توانایی مدیریت تیم و تزریق انسجام را داردو تنها به نحوه گل های زده تیم بسیاری از حقایق تاکتیکی تیم تقوی را نشان می دهد. تیم آیا با برنامه و بر اساس کار تیمی به گل رسیده یا بر اساس تکنیک فردی؟!
موفق باشید

تراختور کبیر و دیگر هیچ
مهمان
تراختور کبیر و دیگر هیچ

مطمئن باشید اینجوری پیش بره و این عناصری که در باشگاه هستند و بفکر منافع خودشون و به هوادار دهن کجی میکنند اگر به خواسته های هوادار توجهی نشه در نیم فصل دوم با اولین مساوی یا باخت تیم کاملا به حاشیه خواهد رفت و از اونجایی که هوادار اعتمادی نداره و یعنی اعتمادشو با این دروغهایی که میگن و عدم پاسخگویی که شاهد هستیم ازدست داده بنابراین قابل پیشبینی است که چه مسائلی پیش رو است. الان بهترین زمان برای تغییرات است ولی اگر وقت و تلف کنند و بی توجهی بشه به خواسته های هواداران عواقب بدی خواهد داشت. هوادار که ناراضی باشه از شرایط تیم هر لحظه آماده اعتراض هست و با یه بهانه که میتونه اولین مساوی یا باخت در نیم فصل دوم باشه شروع خواهد شد و در اونصورت زمان هم از دست رفته برای اجابت خواسته هواداران

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

بجز آسفالت یکی از مسیرهای استادیوم زنوزی هیچ کاری برای تراختور نکرده وحرفهاش با عملش تفاوت داره.گفت بازیکن سالاری نداریم ولی الان کاملا بازیکن سالاری در تیم است. گفت سرمربی بزرگ خارجی میاریم الان سرمربی تیم و مشاهده کنید!!! مهاجمان تیم و هم که فراری دادند و تیم از کورس عقب افتاد. یا اینا خیلی بی لیاقت هستند یا همه اینا برنامه ریزی شده است. در حرف یه چیزی میگن و ولی در عمل چیزهای دیگه ای میبینیم.

امیر
مهمان
امیر

زنوزی کجایی این بود وعده هات ؟ تیم شده فقط بازیکن سالاری یه مربی که سابقه در دسته سه هم نداره یه مدیرعامل بی کفایت و بی تعصب یه مدیرروابط عمومی اسدقلالی که قبلا در اسدقلال دلالی میکرد. قبل از این شعار حیا کن رها کن در استادیوم شنیده بشه و تیم به حاشیه بره زودتر اقدام کنید این تیم در شان آذربایجان و در شان میلیونها هوادار نیست اینا کین اومدن تو این باشگاه

صابر
مهمان
صابر

باسلام انصافا تحلیل بسیار خوبی بود که درعین انصاف وبه دوراز هرگونه غرض ورزی نوشته شده بودو این نوع آسیب شناسی کردن باید در همه طرفداران تیم تراکتورسازی فراگیر بشه،امیدوارم مدیران تیم حتما این پست رو ببینندوفکری به حال این تیم بیمار بکنند کاش به جای این همه ستاره دوسه تا از بازیکنان ماشین سازی تو تیم تراکتوربودند.

فرامرز
مهمان
فرامرز

تونی اوایویرا برای
نتیجه گیری !
رضایت هوادارن !
بازی زیبا!
شناخت فوتبال ایران !
شایسته سالاری!
والسلام

فرهاد کلوانق
مهمان
فرهاد کلوانق

سلام به همه فقط ساغلام بازیهای خوبی انجام میداد با مالکیت توپ بالا ،هجومی، اگر این بازیکن ها با دوتا مهاجم و مدافع که جذب خواهند شد به دست ساغلام بدن تیم بازی های خوبی انجام میده مطمئن باشید…در ضمن استوکس واروین نه میان اگر هم بیان دوباره میرن باید بازیکنی بیاد که دلش با تیم باشه باید افتخار کنه که تو تراختور بازی میکنه یاشاسن تراختور ایران

مهدی
مهمان
مهدی

با سلام؛ بخدا طرفدارا یه تعدادیشون خیلی ناراحتن و کاسه صبرشون لبریزه خواهشا یه مربی خوب مثل توشاک رو بیارین و قضیه بیش از این کش ندین این طرفدارا گناه داره اینقدر اذیت میشن.

atabey
مهمان
atabey

سال گذشته تیم بی در و پیکر تراختور با افکار مربیگری فوق العاده ساغلام اگه استوکس و اروین را به جای حاتمی و ارسلان مطهری داشت مطمئن باشین هر بازی بالای ۴ تا گل میزد چون ما میدیدیم تیم شناور بازی میکرد هم مالکانه هم انعطافپذیر به هر تاکتیکی در جام باشگاها هم بدون استثنا تیم عالی بود فقط اون آخر نیش زن را نداشتیم تا انجا هم میدونیم ساغلام از تیم خودش کنار گذاشته شده است خیلی گزینه عالی هست و شناخت به تبریز و تیم تراختور را هم داره

یاسر
مهمان
یاسر

ساغلام اگر مربی بود که دائم از تیمها کنار گذاشته نمیشد. گیرپیچ و دبه ویچ که بهش پول میدادن تا بازی کنن از شاهکارهای ایشون بودن. هر بازی ۴ گل!!!!!!!! ۶ بازی ۲ گل. لیگ هم که نتایجش از ضعیف ترین نتایج تاریخ تراکتور در حد رقابت با یاوری موقع سقوط به لیگ یک بود.

میلاد
مهمان
میلاد

من کاری با هیچ کس ندارم و خودم شخصا برای خودم تصمیم می گیرم .
من تا زمانی که تقوی سرمربی تراختور باشه ، پایم را به استادیوم نخواهم گذاشت و به هیچ وجه بازیهای این تیم را حتی از تلویزیون هم نگاه نخواهم کرد .
و این تصمیمم هم قطعی و برگشت ناپذیر است .
تمامی حساب های تلگرام و اینستاگرام و … خودم را هم که راجع به تراختور بود ، حذفش کردم و با هیچ کسی هم ارتباطی ندارم .
موفق باشید – خداحافظ

رمضانی
مهمان
رمضانی

آقا میلاد سلام.درکت میکنم.از شرایط و باخت تیم ناراحتی که این حرفها رو میزنی.ولی امیدوارم روزی همه ما هوادارا به این درک مشترک برسیم که هواداری یعنی درکنار تیم بودن در تمامی شرایط چه خوب و چه بد.وحمایت کردن و مراقبت کردن و نظر دادن و انتقاد کردن و باز هم حمایت کردن و باز هم حمایت از تیم وحمایت از تیم و حمایت از تیم.
باقهرکردن و پیگیر نبودن کمکی به تیم نمیشه کرد بجز اینکه تیم ضعیف و ضعیفتر میشه.عاشق واقعی و هوادار واقعی درکنار تیمش میمونه و به امید روزهای خوب تیمش حمایتش میکنه حتی اگه تیم روزی آخر جدول هم بشه.

بهزاد
مهمان
بهزاد

یعنی چی؟ هر بلایی خواستند سر تیم آوردند تا کی باید اینجا آزمایشگاه مدیران و مربیان و بازیکنان زیر سطح متوسط باشد از این همه هوادار آیا خجالت نمی کشند؟
کجای دنیا بدترین بازیکن زمین را چون کاپیتان تیم هست تعویض نمی کنند؟
کجای دنیا بازیکن سرش را میاندازد پایین و از تیم میرود که تا دوماه معلوم نباشد بازیکن تیم هست یانه ؟( آن هم طبق معمول چند روز مانده به بازی تیم منفور پرسپولیس)
جالب اینکه هیچ شکایتی از وی نمی شود و هوادار را با چند تا داستان مسخره سرگرم می کنند.
الان یقین دارم که مثلا مرخصی استوکس که خبر ورزشی زودتر از همه خبر داشت یا آن افسرده شدن مسخره اروین یا غیب شدن فورستر و توشاک همه با هماهنگی قاتلان تراختور انجام شده

رمضانی
مهمان
رمضانی

سلام.بالاخره من نفهمیدم این آقای تقوی یک روز بخاطر پایبند بودن به اصول! باشگاه در مهمترین بازی که پرسپولیس باشه در تهران ، به استوکسی که علیرغم تمام مشکلات شخصی و بی انضباطی اش بالاخره خودش رو رسونده بود بازی نداد.و روز دیگر که به بازی ضعیف و مشکل دار شجاعی(بازی فولاد) انتقادهای درستی وارده و نیاز به تعویض بود میگه من کاپیتان تیم رو عوض نمیکنم! مگه نه اینه که تراختور بزرگتر از هر نام و جایگاهیه ؟! مگه اصول !باشگاه هم اینو نمیگه؟اگه کسی بتونه این تناقض رو به من توضیح بده ممنونش میشم.

فرید
مهمان
فرید

سپاهان با بهترین خط حمله فقط تونست یه گل به استقلال خوزستان بزنه اونم روی عدم تمرکز بازیکنان حریف. در هرحال کاری که تقوی باید انجام میداد در اون برهه زمانی به خوبی انجام داد و تیم رو به کورس قهرمانی برگردوند. تراکتور تنها تیم در لیگ هست که در آزادی پرسپولیس رو تحقیر کرد و همه به اتفاق اینو تایید کردن که با کمک داور پرسپولیس قسر دررفت. چیزی که واقعیت هست اینه که تقوی تراکتور رو احیا کرد. شماها همون کسانی هستید که همون موقع هم اصرار به مربی خارجی داشتید و میگفتید تقوی تجربه نداره و از این جور حرفها. تا وقتی هم که پشت سرهم تیم ها رو تارومار میکرد صداتون درنمومد. حتی بعد از بردن پارس جنوبی سکته زده بودید. درهرصورت اهمیتی نداره چی فکر میکنید چون اتفاقی که باید میفتاد افتاد و اون حفظ تقوی در شرایط بحرانی بود.اگر در اون مقطع تراکتور مربی خارجی میاورد مطمئنا الان با ذوب کورس گذاشته بود برای نیفتادن. فانوس دست به دست میکردن. اما الان عوض شدنش مسلئه مهمی نیست چون فرصت کافی برای مربی بعدی وجود داره.

س-ا
مهمان
س-ا

به تمامی مواردیکه برای دفاع ازیک مربی صفرکیلومترآبی،اشاره کرده اید،درمطلب بالا بطورواضح ومدلل توضیح نوشته شده،منجمله برد شانسی مقابل جم !فقط این نکته نبوده که بنده عرض میکنم:پر پانیست دربازی باتراختوربازیکنان اصلی خودرادراختیارنداشت وهمگان ازدوست ودشمن پیش بینی میکردندکه تراختوربازی راببرد!

تحقیر پرس پانیست تنها بدست توانای تونی بزرگ صورت گرفت! یادش بخیر!

ضررین یاریسیندان قییدماق ،منفعت دی!!! الان وقت آنست که تقوی برگرددبه استقلال !

فرید
مهمان
فرید

به ساوالان، پرسپولیس با همین بازیکنان به فینال لیگ قهرمان رسید هیچ تیمی در نیم فصل اول در داخل کشور نتوسته اونو ببره جدول رو نگاه کنید خواهید دید کجا هست و کاشیماهم در آزادی باهاش مساوی کرد. تراکتور بدون مهاجم اینکارو کرد. همون دفاع مستحکم و دروازبان در یه لحظه کاملا از جریان بازی محو شدن.
همون بردهای شانسی شما رو به عالم غیب رهنمون کرده بود. دوست فراموشکار، ساغلام مال صد سال پیش که نبود مال پارسال بود نتایجی هم که گرفت کاملا مشخصه نتایج گل محمدی هم که یه تیم معمولی رو الان کرده هم مشخصه. شماها مگه تمنای مربی ترک نداشتید؟ چند نفر میرفتن استادیوم؟۱۰۰ نفر؟
با تمام اینها گوود کچینین بیشین یمییپ که هیچی تراکتور در کورس هم هست. تیم تقوی هم در جدول اومده بالا هم میانگین امتیازیش بیشتر شده. الان فرصت هست هر مربی خارجی که هوادار میخواد بیارن ببینیم اون چکار خواهد کرد. فقط اگر نتیجه نگرفت بازم به عالم غیب فرار نکنید!

صابر
مهمان
صابر

به نظرم حسین فرکی بهتراز مربی خارجی جواب میده

س-ا
مهمان
س-ا

ما درعالم غیب نبودیم!شما ها هستیدکه تا انتقاد کوچکی از«مدیریت»تیم میشود،ظهورمیکنید!

ما همیشه باتیم بوده ایم،چه دربرد وچه درباخت!

مطالب انتقادی مارا درسایت اویاقلیق درخصوص مظالمی که ازطرف وزارت ورزشوفدراسیون فوتبال وحومه به تیم اول آذربایجان وهوادارانش اعمال میشودرا مطالعه کنید! به جرات میتوان گفت که هیچ هواداری ننوشته وهیچ سایتی جرات انتشارآنهاراندارد!! بروید مطالعه کنید.

فرید
مهمان
فرید

به ساوالان، اتفاقا هراز گاهی مطالب ورزشی همون سایت هم برای مدتها به کما میرود. هر وقت هم که شما در اونجا مطلبی مینوسید فارغ از محتوای متن مورد عنایت و لطف خوانندگان قرار میگیرد و بقیه رو به چلوکباب خوری متهم میکنید. بحث اینجا اون موارد نیست در اونا من با شما همنظر هستم از ضعف در مدیریت تا وزارت ورزش دولتی و فدراسیون دولتی و…. که اظهر من الشمس هستن.
ایری اوتوراخ دوز دانیشاخ. اگر الان شما دنبال یه مربی خارجی خوب هستید یعنی اینکه تلویحا دارید تایید میکنید تقوی نتایج خوبی در نیم فصل اول گرفته. چون دارید میبینید تیم در کورس قهرمانی هست و شانس بالایی برای قهرمانی داره، و احتمال میدید با اضافه شدن چند تا بازیکن خوب و بازیهای خانگی بیشتری که تراکتور در نیم فصل دوم داره مخصوصا بازیهای رو در رو تراکتور برسه به صدر و احتمالا قهرمان شه. اما اینو نمیتونید برای خودتون هضم کنید که مثلا با یه مربی آبی باشه. واسه همینم نتایج رو نسبت میدید به شانس.
اما این واقعیته. اگر استوکس و اروین بودن الان تراکتور صدر جدول بود. بنابراین به خاطر سلیقه و دیدگاه شخصی خودتون بی انصافی نکنید. در هرصورت تقوی بی تجربه در تراکتور نتایج قابل قبولی گرفته این یه واقعیت انکار ناپذیر هست شما میتونید نسبت بدید به شانس و بازیکن اما واقعیت رو نمیتونید تغییر بدید.

س-ا
مهمان
س-ا

داداش من.بنده درزمانیکه اکثرهواداران به تقوی میتاختند،خواهان حمایت از او بودم وفحش شنیدم! علت های حمایـت:
-باملاحظه ماجرای اخراج توشاک برسرتعویض دژاگه که برای سرخابی ها خوشایند نبودوغوغاکردند،هیچ سرمربی داخلی وخارجی قابلی حاضرنمیشد ،درتراختورکارکند!
-اراده ای برای گرفتن سرمربی درمدیران مشاهده نمیشد!برخلاف فرمایش زنوزی که خط قرمزشان تیم است ویا درتیم بازیکن سالاری نیست،درعمل دیدیم ودیدید که هم بازیکن سالاری به شکل بیسابقه حاکم است وهم اینکه خط قرمزتیم،بازیکنان ملی پوش هستندکه تقوی بیچاره «مجبور»است که حتی اشتباهات مهلک وبازی ضعیف شجاعی راتوجیه کندوجرات تعویض اورا ندارد!!!!بخدا قسم! هم تقوی وهم هرسرمربی دیگری به میل خودراضی نمیشودکه به شجاعی،حداقل بازی فیکس بدهد! تیم بزرگ بابازیکنان بزرگ،حتما سرمربی بزرگ ودیسیپلین دارویابقول خودمان سرمربی قلدری میخواهدکه امثال شجاعی ،مسابقات تراختور را محل تمرینتکنیکهای، برای تیم ملی نکند!

فرید
مهمان
فرید

خدا رفتگانت رو بیامرزه. برادرمن شماکه شرایط رومیدونید در این وضعیت تیم رو در کورس نگه داشتن به نظرت کاربزرگی نبوده؟ اتفاقی که برای توشاک افتاد برای هرمربی دیگه ای میتونه بیفته.در واقع تاییدمیکنید که مشکل مربی نیست.یه اشتباهاتی اول فصل اتفاق افتاده.یا از اول نباید اینجوری یارگیری میشد یا بایدمیرفتن سراغ امثال قلعه نویی که حداقل کیانی و ایرانپوریان هم اونوقت میموندن و زبان…اما زمان گذشته به هرطریقی شانسی یا چیزدیگه تقوی نتیجه گرفته و تیم رو در کورس نگه داشته به نظر اگر نفاط ضعف تیم ترمیم شه با بازیکنان با کیفیت جای امیدواری بیشتری هست.
البته فرصت برای اوردن مربی خارجی هست این درشرایطیه که اراده ای وجود داشته باشه که اگر داشت مخفی به توافق میرسیدن و پریروز اعلام میشد. البته شرایط اقتصادی رو هم نباید نادیده گرفت.دولت با اینهمه درامد الان به نفس نفس افتاده تا استقلال و پرسپولیس رو خصوصی کنه. یعنی این درامد فروش روهم غنیمت میدونه.
الگری مربی یونتوس که انصافا یکی از بهترین مربیان فوتبال دنیاست میگه من میتونم ساعتها و هفته ها براتون درباره ساختار تیمی و تاکتیک تیم صحبت کنم اما در نهایت این بازیکنان هستن که داخل زمین بازی میکنن. اینم عرض کردم به خاطر اینکه شرایط رو من حیت المجموع از هر جهت باید در نظر داشته باشیم.

صابز
مهمان
صابز

تقوی انسان شریف ومودبی هستش ولی یادمون باش تیم هایی که ستاره زیاد دارند کافیه بازیکنان بفهمند که مربی از ستاره هاش حساب میبره و ازشون به نوعی میترسه ، اونوقته که دیگه تیم رو نمیشه جمع کرد
تقوی عملا نشون داده که مدیریت و جسارتش خیلی درحد پایینی هستش

فرید
مهمان
فرید

به صابر. تقوی گل محمدی یا هرمربی دیگه برای خودشون شخصیتی دارن قابل احترام هستن اما اون چیزی که برای من هوادار و مطمئنا بقیه هم مهمه نتیجه هست. اگر تقوی این نتایج رو نمیگرفت بنده اولین کسی بودم که همون موقع میگفتم باید عوض شه. آمار نشون میده که تقوی خوب نتیجه گرفته این تحلیل شخصی نیست واقعیت ثبت شده روی کاغه با یه بازی هم درباره یه مربی قضاوت نمیکنن. ۹ تا بازی ۱۷ امتیاز. تقریبا ۲ برای هربازی. علی ایها الحال اگر مربی خارجی هم بیاد الان فرصت بیشتری داره و در پایان فصل میشه درباره نتایج خوب یا بدش قضاوت کرد.

محمد
مهمان
محمد

باسلام اینا کاملا درسته فرصت خوبیه واسه آوردن مربی خوب صددرصد نیم فصل دوم به مشکل بر خواهیم خورد تقوی توان اداره ستاره ها رو نداره دوسه تا هم اضافه بشه تیم کلا از دستش میره از اقای زنوزی خواهش میکنیم پیگیر باشه در ضمن من اول فصل هم گفتم تیم باید دودروازه بان خوب داشته باشه تا اخباری از دستمون نپریده بیاریم خودشم خیلی علاقه داره ما به این چنین بازیکنانی نیاز داریم مهدی کیانی رو به راحتی از دست دادیم اگه حاج مهدی نبود الان سپاهان اینجای جدول نبود عالی جنگنده بازی کرده

صابر
مهمان
صابر

همه فرمایشاتون رو به جز اخباری قبول دارم، اخباری هم دروازه بان زیاد موفقی نبود، کاش بهترازاون رو بیارند

Riza
مهمان
Riza

تراختور فقط به تقوی و مدیر عامل اسدی باخت.
من اینجا به صراحت میتونم بگم اگه مربی عوض نشه تراختور به زور جایگاه ۳ یا ۴ میگیره. اونم فقط اتکا به بازیکنان نه تقوی. تقوی یک تنه تیم رو به حاشیه می کشه اینجا بهتون قول میدم اگه مربی عوض نشه

میلاد تی تی
مهمان
میلاد تی تی

منتظریم ببینیم این مهاجم بزرگتر از استوکس که زنوزی گفت میاره کیه! این مهاجم باید کیفیتی داشته باشه که در لیگهای حداقل درجه دو اروپا در یک فصل بالای بیست گل زده باشه و حداقل چند میلیون دلار قیمتش باشه. مهاجم بزرگتر از استوکس شرایطش اینه.قوچان نژاد هم مهاجم خوبی است ولی بجای اروین، نه مهاجمی در حد استوکس.
دو امتیاز مقابل چرتپولیس و سه امتیاز مقابل فولاد حاصل سومدیریت و رفتن استوکس بود که پرید وگرنه الان صدر جدول بودیم. ما همیشه با یکی دو امتیاز اختلاف قهرمانی و از دست دادیم اونوقت به همین راحتی ۵ امتیاز میپره.جوری میگن سال بعد کهکشانی و مدعی میشیم انگار تیمهای دیگه می ایستن تماشا میکنند تا ما بریم قهرمان بشیم.فوتبال همیشه مبارزه است و حتی شانس یک درصد وهم باید دنبال کرد

محمد
مهمان
محمد

اصولاً بازیای تقوی بار فنی نداشته و روز به روز هم بازیکنان هم تحلیل میرن. عدم مدیریت رو هم داریم الان فکر کنم وقت درست کردن خیلی چیزاس. زنوزی هم باید تصمیم خودش رو بگیره و به گذشته هم نگاه کنه که جلالی چی شد خطیبی و یحیی چطوری. کاش اولویرا رو واسه یه نیم فصل داشتیم با این بازیکنا لیگ رو شخم میزد. ولی حالا هم حداقل به یه سرمربی معمولی خارجی احتیاج داریم با تقوی فقط به میانه جدول میرسیم. کارشناسان فوتبال هم که تو برنامه میان نمیتونن از بار فنی تیم بگن و اصولاً هم نمیتونن بگن بابا ایشون مربی نیست/ کاش زنوزی یه جلسه آنالیز فنی با همون کارشناسای تبریز و خطیبی و اینا برگزار کنه تا بهش توضیح بدن این نوع فوتبال فوتبال نیست مسخره بازیه. والله من به کار زنوزی موندم. بازیکنی در حد اینا مربی در حد کمک مربی پیروزی و استقلال و سپاهان والله نمیشه رقابت کرد.

عشقیم تراختور
مهمان
عشقیم تراختور

دقیق و قابل تامل………….!!!!

سعید
مهمان
سعید

زنوزی سرمربی لایق تیم انتخاب نمیکنه سرمربی انتخاب میکنه که ملی پوشها راحت باشن و هر کار دوست داشتن بکنندو کسی کاری به کارشون نداشته باشه اگر غیر این بود توشاک نباید اخراج میشد هر چند توشاک هم ضعف داشت و زیاد دل به کار نمیداد و برای تعطیلات اومده بود!

امید تی تی
مهمان
امید تی تی

سرمربی خارجی با کادر فنی خارجی خودش- دفاع راست-هافبک دفاعی خارجی-بازگشت استوکس و جذب یک مهاجم هم سطح با استوکس بعنوان زوج استوکس- دفاع وسط ششدانگ(سریع و توانمند رو زمین و هوا و بازی با پای قوی)-دروازه بان دوم مطمئن هم تیم نداره.
سریع باید شروع کنند

وحید تراختورچی
مهمان
وحید تراختورچی

خستمون کرد این مدیریت در حساسترین شرایط تمرکز تیم و با فراری دادن مهاجمان تیم کشیدن.
چند بار بگیم گوش کسی تو باشگاه بدهکار نیست.اخه اینا کین زنوزی جمع کرده دور خودش

علی
مهمان
علی

واقعا بی انصافی کردین
یک برد میتونه شانسی باشه ولی برد های پیاپی مطمینا نتیجه تفکرات مربیه
یه سوال داری زمان ژوزه توی پرسپولیس این تیم بهترین هافبک اسیا (علی کریمی) و بهترن مهاجمان رو داشت (کریم انصاری فرد – قاضی) چرا نتونست سه بازی پست سر هم ببره !!
شما استوکس رو عامل پیروزی میدونید ولی مگر مربی تیم ها حریف اینقدر کودن هستن که به استوکس اجازه حرکت بدن !! این مربی هست که باعث میشه مهاجم توانایی خودش رو نشون بده
نکته تاسف بار بحث بازی با استقلال خوزستان بود !! اصلا برد اون بازی ربطی به استوکس نداشت
ملاک قضاوت عدد نیست توی اون بازی بعد از فشار زیاد تراکتور عبدالله زاده تونست گل بزنه و این باعث شده استقلال خوزستان یکم جلو بکشه و ….
مشکل تراکتور فقط بحث مدیریت هست
چرا تراکتور به فکر جذب بازیکنان بازنشسته هست !! دژاگه تا اینجای کار چه کمی به تراکتور کرده
مسعود شجاعی چقدر قاف داده !!
جالب اینکه ظاهرا طبق قرداد این بازیکنان باید حتما هم بازی کنن !!
شما چه انتظاری دارین وقتی شجاعی وظیفه ای که مربی بهش داده رو نمیتونه اجرا کنه !!
باخت دیروز فقط به خاطر بازی ضعیف شجاعی بود همین

سعید
مهمان
سعید

احسنت. واقعا تحلیل عالی و بجایی بود. دقیقا حرف دل خیلی هارو زدین. تقوی فرد بسیار ترسو و بدون برنامه ایه. حرفایی که ایشون زدن رو مرور کنید: ۳نفر ملی پوش تو زمین باید باشن بعد بقیه رو نسبت به اونا میچینیم!! یا فلسفه من اینه که کاپیتان تیمو عوض نکنم!!! واقعا مسخرست این حرفا. ایشون چون از تعویض این ۳ تا میترسید برا خودش این فلسفه هارو درآورده. شما نگاه کنید به طرز بازی دژاگه تو دوران توشاک و بعدش. واقعا بازی های خیلی عالی انجام میداد ولی الان تو زمین برا خودش قدم رو میره!! همینطور شجاعی. چرا چون ایشون تحت هیچ شرایطی حاضر نیست دژاگه رو ناراحت کنه با تعویض کردن! سوگیتا چند بازی هستش اون عملکرد خودشو نداره چرا؟ چون طرز استفاده از اون رو ایشون نمیدونه! توشاک سوگیتارو نیم ساعت اخر وقتی دفاع حریف خسته میشد میاورد تا با حرکات انفجاریش دفاع حریفو نابود کنه ولی الان از اول بازی میکنه و دفاع سوگیتارو خسته میکنه و مجبور میشه اخرای بازی تعویض شه. واقعا وجود یه مربی با تاکتیک از ضروریاته تیمه

حسین
مهمان
حسین

حرفتون کاملا منطقی و درست هست. تراکتور با یه تیم دیگه تمرینات قبل از فصل رو با توشاک شروع کرد با یه تیم دیگه تو فصل ادامه داد. اکثر بازیکن بعد از شروع لیگ اضافه شدن و توشاک حتی سلیمی و حاج صفی رو هم ندید. بازی جلوی صنعت نفت تو ابادان درسته باختیم ولی بتهرین بازی امسالمون بود. تقوی خودش گفت یک سال کنار توشاک بودن بهتر از بیست سال کلاسه . حالا یه عده میان می گن تقوی از توشاک بهتره، تقوی رو بهتر از خودش می شناسن. مربی که بگه من از بازیکن یاد می گیرم مثل فرماندهی می ونه که بگه من از سرباز یاد می گیرم . جرات نداره به اشکان بازی بده که نکنه مصدوم بشه جام ملت ها رو ازد دست بده. توشاک رفت ولی کی اومد به جاش و بدتر از همه رفتار غیر حرفه ای زنوزیه که هیچ اطلاعاتی از تیم نمی ده و همه رو بلاتکلیف نگه داشته حتی تقوی. جشن تولد نیست که می خواد همه رو سورپرایز کنی یه عده شب و روزشون با تراکتور می گذره . اطلاعات بده بزار هوادار ارامش داشته باشه.

حمید
مهمان
حمید

مطالب نگارش شده کاملا درست است.تراکتور بایستی مربی صاحب سبک بیاورد و آن سبک را در تیم در گذر زمان نهادینه نماید.
شما پرسپولیس را ببینید با برانکو که سبکی را جا انداخته که فقط سه امتیاز ها را جمع می کند در حالی که نه نصف تراکتور در زمین یازیکنان آن می دوند و نه بازیکن به تعداد کافی دارند.
از این قبیل مربیان، می توان به تونی،ساغلام، اسکوچیچ، و در تراز بالاتر سیمونه آتلاتیکو مادرید اسپانیا است.
بهتر است باشگاه وقت را در این خصوص از دست ندهد.

محمدرضا
مهمان
محمدرضا

کاملا درست

بهزاد
مهمان
بهزاد

اسکوچیچ را خوب اومدی

ابوالفضل دلگشا
مهمان

دوستان تونی الویرا بهترین گزینه هست پرافتخارترین مربی تاریخ تراکتور اگه زنوزی بتیم وهوادارا ارزش قایله باید تونی رو بیاره تابه روزهای اوج برگردیم.یاشاسین تراکتور یاشاسین تونی