آنالیز فوتبال
آنالیز فوتبال
پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹

اعتبار، احترام و اعتمادی که یک جا بر باد رفت

اعتبار، احترام و اعتمادی که یک جا بر باد رفت/ استوکس از تراکتور رفت

یک شبه نمی توان اعتبار، احترام و اعتماد کسب کرد. اما می توان در عرض یک شب همه آنها را به باد داد.

اعتبار شما که از دست رفت، دیگر سخنان راست شما نیز خریداری نخواهد داشت. گاهی اوقات نمی توانید اشتباهات خود را جبران کنید.

احترام، که از بین رود، روزگار افول روابط طرفین آغاز می شود.

و اعتمادی که از بین رفت دیگر همه چیز از دست رفته است.

“روزگاری پادشاهی از مقابل دروازه سرزمین سردسیری عبور می کرد که سرباز پیری را دید همه عمر خود را بدون لباس گرم به خدمت به دروازه شهر گذرانده است.

پادشاه از دیدن این صحنه، سخت متأثر گردید. به سرباز پیر امید داد که تا آخر شب باز خواهد گشت با لباسی گرم که دیگر او را اینگونه از شدت سرما لرزان و سست نبیند.

پادشاه رفت و در شهر مشغول شد و قول خود را فراموش کرد. صبح زود موقع بازگشت از همان دروازه، پیرمرد سرباز را دید که از شدت سرما به دروازه شهر چسبیده و جان باخته است.

پادشاه رو به اطرافیان خود کرد و گفت: چه شد که این سرباز ۴۰ سال صبر کرد و یخ نزد اما امشب از شدت سرما جان باخت!؟

وزیر که فردی خبره بود عرض کرد: سرما، جان او را نگرفت. امید پادشاه او را منجمد کرد.

او که عمری برهنه خدمت کرد، امشب تا صبح به امید لباس گرم پادشاه سر کرد و این سرمای یأس ناشی از بدقولی پادشاه بود که جان سرباز را گرفت.”

حالا چند هفته اورکت و پالتوها را نشان دادند. امیدوار کردند و حالا می خواهند منجمدمان کنند.

اعتبار باشگاه زمانی زیر سؤال رفت که توشاک شبانه گریخت. اما اعتبار زنوزی به قدری بود که مردم پشت سر او بمانند.

اعتبار باشگاه زمانی زیر سؤال رفت که بر خلاف عقیده هواداران، عده ای زمام امور باشگاه را به دست گرفتند.

و تکه ای دیگر از این اعتبار نیمه جان وقتی کنده شد که ۲ ماه تمام، با بازی کردن با اسامی مختلف جهت انتخاب سرمربی، هوادار را بازیچه قرار دادند.

اعتماد زمانی از بین رفت که گسترش فولاد سابق علی الرغم عدم تعهد استقلال، نتوانست شجاعیان را بازگرداند.

و همین اکیب نتوانست ترابی را باز پس گیرد.

اعتماد طرفین وقتی خدشه دار شد که در حساس ترین بازی فصل، دو فوروارد اصلی تیم به دلایل نامعلوم از باشگاه فرار کردند.

شایعه شده است، استوکس هم شبانه گریخت! و این پایان شب دراز پیرمردی بود که هزاران شب را به امید روزی نو و متفاوت سپری کرد.

در هر قرارداد حرفه ای، هر بازیکنی رقم فسخ قراردادی دارد و غیر از آن هیچ راهی برای ترک باشگاه ندارد.

این چه قرارداد حرفه ای و محکمی بود که تراکتور نه تنها استوکس و اروین را از دست داد بلکه هیچ سودی نیز از فروش آنها بدست نیاورد؟

که هیچ تیمی حتی با سود ۱۰۰ ملیون دلاری نیز از فروش بازیکنش در این برهه از فصل سود نمی برد.

متأسفانه، ارقام فسخ قرارداد در ایران به تناسب ارزش لیگ داخلی محاسبه می شود که این ارقام برای تیم های عربی و اروپایی تقریباً مفت است.

اگر قرارداد استوکس در تراکتور حرفه ای بود. در همان زمان تمدید قرارداد باید بند رقم فسخ ۱۰ میلیون دلاری ضمیمه می شد. پس چرا نشد؟

حالا اگر باشگاه، سوارز را بیاورد با قرارداد ۱۰ ساله! هیچ هواداری به این سخنان و وعده های پوچ اعتمادی نخواهند داشت!

نه به بلوف های شفاهی، نه به قرارداد های مکتوب، و نه به مدت زمان قرارداد،

چون همه اینها معلوم شد کاغذ پاره ای بیش نیستند و تف سربالاست.

باشگاه تراکتور اگر جایگزینی برای استوکس و اروین پیدا کند که نمی تواند! دیگر اعتماد هواداران را پشت سر خود نمی بیند.

هوادار منتظر یک نیمه شب دیگر است، اینکه پس از توشاک، فورستر، اروین و استوکس، پنجمین خروجی تراکتور کیست!؟

و اگر هنوز هواداری به این مدیریت و حرف هایش اعتماد دارد، صبر کند.

ما حق داریم دوباره عینک بدبینی را به چشم بزنیم. ما روزگارهای سیاه تر از این دیده ایم.
و وقتی آن صدای لعنتی شکست احترام را می شنویم، ناخودآگاه دست به جیب برده و عینک بدبینی را به چشم می زنیم.

[تعداد: ۲۶۷    میانگین: ۲.۸/۵]
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
امان از جهل !!!!!!!!!!!!!
مهمان
امان از جهل !!!!!!!!!!!!!

اگر امثاله زنوزی ها باشند ده ها و صدها استوکس وخیلی بهتر هاشم خواهیم داشت ولیکن اگر روزی زنوزی هایی در سرزمینمان نباشند (که گفتنش هم سخت ونگران کنندست ) نه هیچ استوکس و حتی هاشم بیگ زاده هم نمی تونیم جذب تیمهامون کنیم …پس فرق معامله فرق بینه بودن و نبودن هست… تخریب و زدنه امثاله زنوزی ها که به معنای واقعی ,سرمایه ازربایجان هستند دو حالت داره یا بدخواهان و دشمنانه ازربایجان هستند (که میشه نشانه هاشو تو برنامه فردوسی پور و مطرح کردنه مداومه مالکیته مشترکه دو تا تیم و شکار لحظه سیگار کشیدنه زنوزی و …وتلاش های دیگه ای از جانبه سرخابی ها برای تخریب زنوزی که طبق شواهد کلید خورده ) و حالت دوم اینکه یک خودزنی ابلهانه ایست که توسط خودی های نادان و کم شعور شکل میگیرد و در هر دو صورت باید این افراد رو شناسایی و طرد کرده و از تیم دورشان کرد… امروز منافع زنوزی منافعه ازربایجان است و تک تکه مردمانش…. امروز اگه رسول خطیبی بجای تقوی مربی موقته تراکتور میبود قطعا فوتباله ازربایجانبرای سالها از پایه قدرتمند میشد و عباسی و هیات مدیره تهران نشینی نبودن که در صورته موفقیته تیم سریعا عوامل و بازیکنان و مربی رو اخراج کنند

saied fayezi
مهمان
saied fayezi

نمیدونم چرا ته دلم میگه که بدجوری سوزش داری و‌وانمود میکنی که ناراحتی ازاین اتفاقا ولی باید بدونی داداش هوادارای واقعی تراختور توهرزمان و هروقت پشت تیم ونام تراختور ایستادند امسال هم که به لطف ابرمرد آذربایجان (حاج زنوزی)خیلی ها ازشدت فکر و ناراحتی تادم سکته رفتند ولی شماها باید اینو بدونین دیگه بستتونه به قول رییس، تراختور واقعی رو ازفصل بعد میبینید ولی من معتقدم حاجی نمیتونه نیم فصل و بیخیال بشه صدرصد تا یکی دو هفته باآوردن چندتابازیکن ترازاول واسه نیم فصل خیالشو راحت میکنه وشماها دیگه سازتون صدا نخاهد داشت،ازاین به بعد فقط هی مطالب منفی گیربیارین هی بنویسن ،یاشاسین تراختور یاشاسین تراختورون واقعی هواداری .

یاشار
مهمان
یاشار

صد تا توشاک و استوکس و اروین بیایند و بروند چه شبانه یا روز روشن من به عنوان یه تراختورچی به آقای زنوزی اطمینان و ایمان دارم من عاشق تراختور هستم استوکس باشه یا نباشه عشق فقط عشق تراختور
یاشاسین آذربایجان یاشاسین تراختور???

س-ا
مهمان
س-ا

برای اینکه بفهمیم چراتوشاک واستوکس و…را آوردندوشبانه اخراج کردند،بایدکه درمورد«استعمارنو»چیزهائی رابدانیم ! استعمارنو همان پدیده ایست که دراوایل انقلاب حرفهائی ازآن بمیان آمدولی بعدا کتابش رابستند!!

تراختورنه بادیگران ونه بازنوزی هیچوقت قهرمان نخواهدشد!

مصاحبه های شفق رابخوانید!!!

رامین
مهمان
رامین

عالی بود ونکته سنجانه ممنونم یه مثل ترکی هست که میگه
گیزلینده بوغایا گلن آشگرته دوغار
در خفا اگر کسی باردار شود اشکارا خواهد زایید

هویت این مرد هم معلوم میشه اروم اروم

قارتال
مهمان
قارتال

یک کلام ختم کلام .تیرختورچی اولماغا اعصاب ایستیر.کلا مسئولین تیم همگی بی عرضه هستند .جناب زنوزی فرموده بزرگتر از استوکس میارم براتون ولی فایده ش چیه که عرضه ندارین نگهشون دارین .اگه توی ایران میخواین اعصابتون آرام باشه کلا دور فوتبال رو خط بکشین چون سرتا پا کثافت و لجنه.

مسعود
مهمان
مسعود

مسی و رونالدو رو هم بیاوریم نمیزارن تراختور قهرمان بشه..پس الکی حرص استوتکس مستوتکس را نخورید

خسرو
مهمان
خسرو

امسال هم جامی در کار نیست، هر سال به یه نحوی این تماشاگرها را مریض می کنند، دیگه خسته شدیم، از هر چی فوتباله زده شدیم، رقیبامون با یه سیاستی سرمونو زیر آب میکنند، باشگاه هم با یه سیاست دیگه ای.

بهمن
مهمان
بهمن

زنوزی هرچی گفته برعکسش شده .تراکتور هر روز شاهد خبرهای جدید هستیم خبرهایی که رسانه باشگاه نمی‌ده رسانه های پایتخت میدن .آقای زنوزی تو که میگفتی توشاک سه ساله اومده .چی شد بعد رفتنش گفتی توشاک می‌گفت منو کجا آوردی مگه موقع قرارداد نمیدونست کجا می‌ره چرا کی‌روش ده ساله ایرانه مشکلی پیش نمیاد .اینا به کنار .استوکس که قراردادش دوساله بود خودش درخواست کرد قراردادش رو چهار ساله کنن .چی شد یهویی شبانه فرار کرد نکنه چهارماهه بسته بودین مگه نمیگفتین طوری قرارداد بستیم که باشگاه به مشکل نخوره هنوز اول راهیم به مشکل خوردین آقای زنوزی آوردن بازیکنای بزرگ .کاری بزرگی نیست نگه داشتنش کار بزرگیه .

مسعود
مهمان
مسعود

از کجا میدونی رقم فسخ قرار قراردادشون نیست؟ زنوزی باتجربه هست و تراختور رو از بحران بسلامت عبور خواهد داد. خیلی زود قضاوت میکنین

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

باید اعلام کنندرقم فسخ قرارداد این دو بازیکن مخصوصا استوکس چقدره.میگن سی درصد بخاطر بی انضباطی جریمه شده حالا اگر قرارداد استوکس بخواهد فسخ بشه باید رقم فسخی که در قرارداد اومده پرداخت بشه اون رقم چقدره؟ آیا در حدی است که باشگاه حداقل سود کنه و یا رقیبان ما نتونند این بازیکن وبگیرن؟

تراختور عاشقی
مهمان
تراختور عاشقی

دو بازی تا نیم فصل مهاجم تیم کیه؟ متاسفانه ما خیلی گفتیم ولی در درون باشگاه عده ای خودسر دارن عمل میکنند و نه بفکر تیم هستند نه هوادار.
با بازیکن چطور قرارداد بستن که خیلی راحت میزنه زیر قراردادش؟در صورتی که باشگاه میگه به همه مفاد قرارداد عمل کردیم.
اگرقراردادها محکم وحرفه ای است که بازیکن باید غرامت سنگین بده بخاطر تخطی از قرارداد و محرومیت سنگین. یا حتی در صورت فسخ قرارداد هم بندهایی بزنه که نره بازیکن به رقیب ما بپیونده و ضرر دوجانبه بشه برای تیم

میلاد تی تی
مهمان
میلاد تی تی

من از اول هم اعتماد نکردم اعتماد با عملکرد بوجود میاد از رو عملکرد باید قضاوت کرد.منتظر بودم ببینم بعد از این تغییر و تحوالات و به ظاهر خصوصی سازی چی میشه.
این موسوی و من خیلی مشکوک میبینم تو باشگاه.ایشون از شواهد و قرائن پیداست که نقش مخرب دارن در باشگاه. من نمیدونم ایشون معتمد زنوزی هستن یا هر چی و دلیل انتخابشون به این سمت در تراختور با اون سوابق قبلی که در جاهای دیگه دارن چیه.
یکی از بزرگترین کانال های(در واقع بزرگترین کانال) هواداری تراختور هم از این خیلی انتقاد میکرد قبل از رفتن توشاک و بعد از رفتن توشاک که الان داره حمایت میکنه و ماست مالی میکنه مسائل مشکوک باشگاه ویحتمل اون کانال هم خریده شده توسط این فرد و دوستانش!

بابک
مهمان
بابک

من از گفتن این حرف بیزارم ولی اینطور به نظر میاد باشگاه میخواد هزینه هاش رو کم کنه مثل تقوی به جای توشاک یا احتمالا در نیم فصل بازیکن ارزان‌تر خارجی یا داخلی برای خط حمله

سعید
مهمان
سعید

مدیریت تراختور مشکل داره و افرادی از درون باشگاه به تیم ضربه میزنند.مگه میشه دومهاجم با کیفیت تیم و به همین راحتی از دست داد. تراختور جان گرفت استادیوم پر شد کارشکنی ها شروع شد اینبار نفوذی ها از درون باشگاه به تیم ضربه میزنند
زنوزی اینهمه میگفت سیستم مدیریت حرفه ای در باشگاه حاکم خواهد کرد سیستم حرفه ای نشده که هیج تیشه به ریشه تیم هم میزنند.
الان دو بازی بعدی و بدون مهاجم میتونیم ببریم تا نیم فصل دوم با اضافه شدن مسی و سوارز در کورس قهرمانی باقی بمونیم؟

سعید
مهمان
سعید

بازی ضعیف خالقی فر و درخشش مسیح زاهدی رو گل چرتپولیس.
وقتی دومهاجم اصلی تراختور کبیر و قبل قبل از بازی با چپرتپولیس فرار ی میدن که دیگه شیرینی داده به خالقی فر و مسیح زاهدی که کاری نداره!

تبریزلی
مهمان
تبریزلی

اگر به بازیهای خالقی فر دقت کرده باشید در بازی امروز اصلا تو بتن بازی نبود. کم انگیره و در حاشیه بازی . سعی می کرد در موقعیت هایی قرار بگیره که کم خطر باشه . باشگاه باید با کمکاری همچین بازیکنانی برخورد بکنه

سالار
مهمان
سالار

چیزی که تو باشگاه ما برای همه مشخصه اینکه کسی در باشگاه پاسخگو نیست برای اینهمه ابهام و الان کسی نمیدونه استوکس که یک ماه پیش قراردادش و هم دو سال دیگه تمدید کرده بیکباره همراه با اروین همزمان چطور دچار مشکل میشن وبی سر وصدا ردشون میکنند بره. حالااین رفتن و ضررکردن تیم یک طرف قضیه هست لینک شدن اینا به چرتپولیس و اسدقلال هم یه قضیه دیگه
و بازی های چرتپولیس و سپاهان و هم با داوری و خیلی قشنگ در میارن در این میان تراختور قدرتمند بود با خط حمله زهردار که اونم با رد کردن مهاجمان تیم دندنشو کشیدن و حالا جام ها به راحتی بین سپاهان و چرتپولیس تقسیم میشه

کمال
مهمان
کمال

باشگاهی که نتونه ستاره هاشو حفظ کنه من قبلا هم گفتم نباید انتظار زیادی ازش داشت. اصول یعنی منافع باشگاه. وقتی بازیکن و قبل از بازی مهم میفرستن مرخصی وخودشون هم میرن تعطیلات و همون بازیکن غیبت میکنه و هر روز به هوادار دروغ میگن و در نهایت اون بازیکن هم میاد و بعد در لیست ۱۸نفر هم نیست و تیم بدن مهاجم بازی میکنه و…
و در نهایت کسانی که دم از قرارداد محکم و حرفه ای میزدن ولی بازیکن تاثیرگذار تیم به راحتی جدا میشه و بعد ممکنه سر از رقیبان ما در بیاره و…
کسانی که در باشگاه هستند و دلسوز تیم ما نیستند! شایعه پیشنهاد اسدقلال به استوکس! موسوی اسدقلالی در باشگاه شده مدیر رابط عمومی که میگن در رفتن توشاک هم نقش زیادی داشت حالا رابطه رفتن این بازیکنان با این فرد و هم بررسی کنیدو اینکه بعد سر از کجا در خواهند اورد!

علی تی تی
مهمان
علی تی تی

اقا معلوم بود استوکس واروین به پشتوانه توشاک اومدن من میدونستم توشاک بره اینها هم میرن

کمال
مهمان
کمال

اول در مورد بازی ماشین سازی بگم که خسته نباشید میگم به مهاجری! بازیکن مصدوم(مسیح زاهدی) تو زمین نگه داشت همین بازیکن خطارو در دقیقه ۹۲ داد و بعد روی ضربه ایستگاهی یار مستقیمش شجاع خلیل زاده رو ول کرد در واقع ایستاد و تماشا کرد تا خلیل زاده بلند شد سر زد!!
اولا مهاجری چرا بازیکن مصدوم که نمیتونه راه بره و تعویض نمیکنه تا حداقل نتیجه روحفظ کنه؟ دوما با اینکه مسیح زاهدی مصدوم بود ولی رو گل شاهکار کرد هم خطارو داد و هم ایستاد و تماشا کرد تا مدافع حریف گل و بزنه وتا حدودی هم مشکوک بود! نمیخوام زیاد بدبینانه نگاه کنم ولی اگر بعدا از چرتپولیس سر در اورد نباید تعجب کرد!

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

بازیکن نداریم کیو تعویض کنه ۶ بازیکن مصدومن بعد هم در طول بازی مسیح زاهدی خیلی خوب بازی کرد تهمت نزن خلیل زاده پرش های بلندی داره همیشه

محمد
مهمان
محمد

تیم رو با دست خودشون به حاشیه کشیدن . تو نیم فصل دوم هم جایگزینی بالاتر از استوکس فقط حرفه. شاید منظور قوچی باشه ولی واقعیت اون هم در حد استوکس نیست. الان هم به سه مهاجم نیاز هست که یکی هم نداریم.قوچی بیاد این دوتا جا خیلی خالی هست.امیدوارم من اشتباه کرده باشم ولی اجازه اولین جام هم صادر نشد از سال بعد هم به اسم خصوصی پیروزی استقلال دوباره خرج هایی خیلی بالاتری خواهند کرد.

محسن
مهمان
محسن

با این مزخرفاتی که میگین نمیتونین هوادارو از آقای زنوزی متنفر کنید، هوادار تا آخرین نفس پشت زنوزی و تیم محبوب آزربایجان هست. ما یادمون نرفته همین فصل پیش برا موندن تراکتور تو لیگ دعا میکردیم. الان کل تیم ها آرزوی مالکی مثل آقای زنوزی رو دارن. کسی که افتخار آزربایجان هس و همه تلاششو برای سربلندی آزربایجان و تیم محبوب تراکتور میکنه. یاشاسین آزربایجان یاشاسین تراختور یاشاسین مهندس زنوزی محبوب

رضا
مهمان
رضا

برای کسب اعتبار مجدد بایدفقط یکبار روی حق تراکتور کاملا ایستاد حتی تا شکایت به فیفا

جهانی
مهمان
جهانی

این مطلب قطعا توسط یک فرد حامی تیم های حکومتی نوشته شده، توهین علیه زنوزی رو تحمل نخواهیم مرد

سهند
مهمان
سهند

زمانی این اتفاقات افتاد که مدیر عامل تراکتور اسدی آمد… اسدی با هیچ خارجی راحت نیست همین سوگیتا هم نیم فصل رفتنیه… اسدی آمد فوسر رفت بعد توشاک و حالا اروین و استوکس… اسدی وقتی در فدراسیون فوتبال ایران بود بارها با کیروش به مشکل میخورد. جرقه اختلاف فدراسیون فوتبال ایران و کیروش همین اسدی بود و حالا هم ادامه داره.

aydin soytürk
مهمان
aydin soytürk

گور كيملر اتوروب ترختورا نظر ورير آخي سن جيبينن پول خشليسن بي تيمه يا مسئول سان بوجور ناغيل يازيبسان سن ايستيسن ديسن زونوزي بي سنجن بيلمير اگر زونوزي بي بيرزاد بيلمسيدي هشواخ اينديكي جايگاهي اولمازدي اونو بيل ترختوردن هشزاد بويوح ديير و بي ايشين باشيندا دوران زنوزي بي نه دسع بيز هوادارلار گوزو باغلي قبول اليريخ چون بيزه ثابت اليب كيشي تمامدي

علی تراختورچی
مهمان
علی تراختورچی

یاشاسین زنوزی یاشاسین تراختوررررررر. بهترین ایشی گوردولر. حاشیه لی بازیکن گره گتسین

علی
مهمان
علی

فقط چرت و پرت نوشتین!!
باشگاه در برابر ستوکس دو راه داشت
یا باید به ساز ستوکس می رقصید
یا جریمه میکرد که تصمیم صحیح رو گرفت الان هم وضعیت استوکس از طریق فیفا پیگیری میشه باید منتظر باشیم و ببنیم چه اتفاقی میوفته مسلما اگر قرداد استوکس محکم نبود اصلا به ایران نمیومد !!
بحث شجاعیان هم باور کن خیلی بی ربط بود !!!

محمد
مهمان
محمد

سلام. لطفا حاشیه سازی نکنید.
هیچ نامی بزرگتر از تراختور نیست.
در مقابل استوکس و اروین و فورستر سر خم کردن، باعث میشه دفعات بعدی شرایط بدتری هم پیش بیاید.
ترابی نیامد، به درک. مگه ترابی بازیکن بزرگی است؟‌ مگه اشکان و سوگیتا و مسعود کم از ترابی هستند؟

نویسنده محترم، اگر قصدت خیرخواهانه هم باشد، در این برهه از مسابقات، این حرفها فقط باعث ایجاد مشکلات می شود.

زنوزی قول داده در نیم فصل تیم تقویت شود. بهترین کار صبر تا اون موقع است.

دنیزخان مارالانلی
مهمان
دنیزخان مارالانلی

با سلام،
۱. کاش سایت محترم نام نویسنده را نیز ذکر می کرد تا ارادتی به صاحب قلم داشته باشیم.
۲. نویسنده قبل از زدن عینک بدبینی بهتر است عینک ناامیدی را از چشم بردارد.
۳. شما فکر کنید که بهر نحوی استوکس و یا توشاک حفظ می شد همین شما نمی گفتید که تیم به خارجی ها باج می دهد و دیسپیلین تیمی حاکم نیست و بازیکن سالاری حرف اول را در تیم می زند؟
۴.شاکله وجودی هر تیمی برای یک بازیکن و یا مربی در هر جای دنیا طرفداران وفادار ، پرداخت های بموقع و بازی های منظم هستند که هر سه در تراکتور موجود بوده و هست، حال کسی که توان تطبیق با شرایط را ندارد همان بهتر که برود که بودنش آفت است و زائد.
۵.اتفاقا از زمانی که مهندس زنوزی زمام امور را به دست گرفته اند احساس می شود باشگاه سیستماتیک اداره می شود و با وجود آقای تقوی عزیز حرفه گری را در شئونات باشگاه می توان دید که نماد عینی آن پر شدن دوباره استادیوم است.
۶.اگر معیار وجود اعتبار و احترام برای باشگاه و مالکیت آن وجود اشخاصی هست که به امضا و قول و قرار خود پایبند نیستند ، یا معیار درست نیست و یا اعتبار گفته شما معتبر نیست و یا احترامات دیگر فائقه نیستند.

صمد
مهمان
صمد

قضیه به این سادگی ها هم نیست اجنت استوکس برای گرفتنش ۸۰ هزار دلارش اصرار دارد و استوکس هم اصرار دارد که برخلاف رویه قانونی و عرفی اش هزینه اجنت از جیب باشگاه پرداخته شود اگر اینچنین شود که تیراختور نمی تواند تیم را جمع کند پس تک وتنها به قاضی نروید ما به زنوزی اعتماد داریم و به این سادگی اعتماد خود را نمی شکنیم این را هم فراموش نکنید که این چهار نفر از یک منطقه بودند و شاید زندگی کردن در ایران اونهم به مدت طولانی برایشان سخت بوده است و الا چه دلیلی داشت که استوکس دو هفته مانده به پایان نیم فصل ایران را ترک کند وقتی یک بازیکن خارجی هیچگونه ازادی اجتماعی بر اساس اعتقادات خود نمی بیند ایا ترجیح نمی دهد که در کشور خودش زندگی و بازی کند ؟

تبریزلی
مهمان
تبریزلی

انگار بار اوله تو لیگ ایران بازیکن خارجی بازی می کنه … سالهای متمادی از اروپا و سایر نقاط تو لیگ ایران بدون مشکل بازی کردن …. و بازی می کنند ….
یعنی برای استوکس اونقدر زندگی کردن در ایران سخت شده بود که نمی تونست تا نیم فصل یا آخر فصل تحمل بکنه ….

علی
مهمان
علی

منظورتون از ازادی اجتماعی احتمالا دستورات خلاف اسلام مثل نوشیدن مسکرات بدون محدودیت و….در شهر مذهبی تبریز نیست که دیگه

تراختورچی
مهمان
تراختورچی

فردا شکایت نکنه ۱۰ میلیون دلار نخواد صلوات.

مرند دولت آباد
مهمان
مرند دولت آباد

شما خودت خیلی از اون خایین کم نداری.. مرگ بر این متنت که میخوای برای خودت کوفت در بیا ری.
ما فقط تراکتور را میخاهیم با جام کثیف شماها کاری نداریم.. سالار فقط زنوزی

تواب
مهمان
تواب

متاسفانه دلالان داخلی پای بازیکنان خارجی با کیفیتی که جذب تیم های ایرانی می شوند می نشینند. نمونه زیاد است: جدایی ادینیو از تراکتور و رفتن به کشور عربی، جدایی تیام از استقلال، جدایی استوکس و اروین، جدایی لوپز از تراکتور و …
در این موارد باشگاه یا باید به آن دلال و بازیکن باج بدهد یا از خیر آن بازیکن بگذرد. با توجه به اینکه تراکتور بازیکنان بزرگی در اختیار دارد نمی تواند به بازیکنی باج بدهد. در غیر اینصورت سایر بازیکنان نیز شورش خواهند کرد.
از طرفی به احتمال زیاد پشت مسئولین تراکتور به مذاکراتی که با بازیکنان جایگزین داشته اند گرم است که به سادگی با فسخ قرارداد استوکس موافقت کردند.
نکته بعدی اینجاست که بازیکنی که دلش با تیم نیست را نمی توان به زور نگه داشت. اگر هم بماند چوب لای چرخ تیم خواهد گذاشت. نمونه ش آقای حامد لک بود که اعتراف کرده عمدا بازیکن کلیدی تراکتور را در تمرینات مصدوم می کردم.

تبریزلی
مهمان
تبریزلی

اسم بازیکنانی که نام بردید ؛ بدین شکل پشت تیم و هواداران را خالی نکردن؛ به روال قانونی بعد از اتمام قرارداد تیم را ترک کردند

مهدی
مهمان
مهدی

با سلام و عرض ادب خدمت دوستداران تیم تراکتور
ضمن احترام به نظرات تیراکتورچی های برسانندی محترم؛ بنظر بنده با احترام به سرمربی فعلی، لازم است که یک سرمربی بزرگتر به تیم آورده شود. و مدیریت باشگاه هم حمایت لازم را از او بعمل آورد.به خدا اگه چنین شود تیم به تمام خواسته هایش میرسد. از دست اندر کاران خواهش میکنم اگه بر این باورند مطلب را خدمت آقای زنوزی برسانند.

مهدی
مهمان
مهدی

تیم به سرمربی رزومه دار نیاز داره مثل توشاک